Jak dobrać kosz na śmieci? Akcja segregacja z marką Peka
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Jedni mają na uwadze dobro środowiska naturalnego, innych przekonują argumenty ekonomiczne. Niezależnie od powodów, jakimi się kierujemy, segregacja odpadów to od pewnego czasu nasz obowiązek. Z myślą o tych, którzy zmagają się ze „śmieciowymi” kłopotami, marka Peka przygotowała specjalny poradnik, który pomoże dobrać odpowiedni sortownik do kuchni. Dzięki dobrej organizacji strefy odpadów, codzienna powinność przestanie być ciężarem.
Ci, którzy dopiero planują lub urządzają swoje kuchnie są w komfortowej sytuacji – mają do dyspozycji szeroki wachlarz możliwości. Jednak o wymianie kosza na taki, który w wygodny sposób pozwoli segregować odpady, warto pomyśleć nawet jeśli nie planujemy remontu kuchni czy wymiany szafek. Jak się do tego zabrać? W pierwszej kolejności powinniśmy zdecydować, którą szafkę przeznaczymy na kosz i starannie zmierzyć jej wnętrze. Najbardziej tradycyjną i wygodną lokalizacją jest oczywiście miejsce pod zlewem. Zanim wybierzemy sortownik, warto też dokładnie przemyśleć nasze potrzeby i odpowiedzieć na kilka pytań:
- Co chcemy poddawać segregacji i ile pojemników potrzebujemy?
- Czy potrzebujemy pojemników z własnymi pokrywkami czy raczej z jedną dużą pokrywą mocowaną nad koszem?
- Czy kompostujemy odpadki organiczne?
- Czy potrzebujemy w szafce dodatkowej przestrzeni na podgrzewacz do wody, młynek, środki czyszczące, szufelkę ze zmiotką, tabletki do zmywarki?
Nowe kosze i stare szafki – to nie problem!
Segregatory możemy z powodzeniem zamontować w starych szafkach. Najlepiej przeznaczyć do tego większą szafkę, np. o szerokości 90 cm, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami możemy potrzebować aż pięciu pojemników. Jeśli do dyspozycji mamy jedynie szafkę o szerokości 60 cm – nic straconego. Musimy tylko zdecydować, czy lepiej będzie segregować śmieci w dwóch pojemnikach (40 i 17 litrów), czy w trzech (każdy po 17 litrów). Peka proponuje też kosze do węższych szafek (40, 45 i 50 cm). Modułowa konstrukcja pojemników pozwala skomponować zestaw dopasowany do indywidualnych potrzeb.
Sortowanie w szufladzie i w tradycyjnej szafce
Ważną kwestią przy doborze sortownika jest także typ szafki: czy jest to szuflada czy szafka z frontem na zawiasie? Wybierając zestaw koszy do szuflady pod zlewem zwróćmy uwagę, jak zbudowany jest syfon. Często zdarza się, że blokuje on możliwość zamknięcia szuflady. Dlatego pojemniki Peki z przodu są wyższe, a z tyłu delikatnie się obniżają, by zmieścić się pod syfon. Oprócz gotowych zestawów, przeznaczonych do typowych szuflad, mamy też możliwość skomponowania własnego, niestandardowego sortownika. W przypadku tradycyjnych szafek z odchylanym frontem, praktycznym udogodnieniem będzie kosz wyjeżdżający z szafki, zapewniający szybki i łatwy dostęp do pojemnika.
Możliwości jest jak widać sporo, a żeby ułatwić dobór najlepszego rozwiązania do szafek marka Peka przygotowała specjalny „śmieciowy poradnik”. Zawarto w nim praktyczne porady ekspertów, sporo rysunków pokazujących wymiary i pojemności pojemników wchodzących w skład zestawów, a także ciekawe pomysły na zagospodarowanie szafki na odpady. „Akcja segregacja” - śmieciowy poradnik marki Peka znajdziecie na stronie: https://peka.pl/akcja-segregacja
Fot. mat. prasowe Peka

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.