Jak przygotować swój organizm na lato?
Nawadniaj się i jedz zdrowiej
Nawadnianie jest szczególnie ważne latem. Dzięki częstym upałom nasz organizm traci wodę szybciej niż zazwyczaj, dlatego powinniśmy dopilnować, aby pić odpowiednio dużo płynów. Normalnie zalecane jest picie 2 litrów wody, ale w wyniku wysokich temperatur ilość ta wzrasta do nawet 3 litrów dziennie. Zaniżenie tej wartości może powodować wiele przykrych konsekwencji, od zawrotów głowy do udaru cieplnego. Równie ważną kwestią jest nasza dieta. Dzięki upałom nasz apetyt jest stanowczo niższy niż np. zimą, jednak to nie zwalnia nas z tego, by jeść zdrowo. Przede wszystkim warto wprowadzić do diety dużo warzyw i owoców. Na przykład arbuz czy ogórek jednocześnie będzie gasił nasze pragnienie. Ponadto większość warzyw ma masę witamin i minerałów, które korzystnie wpłyną nasz nasze samopoczucie i zdrowie.
Aktywność, relaks i sen – klucze do piękna i dobrego samopoczucia
Latem warto wykorzystać piękną pogodę, która daje nam wiele możliwości. Przede wszystkim aktywność fizyczna jest dużo przyjemniejsza w plenerze. Wcale nie potrzebujemy do tego specjalistycznego sprzętu i ogromnego mieszkania. Jeżeli nigdy wcześniej nie ćwiczyłeś, to warto zacząć od dłuższych spacerów, które pomogą w rozruszaniu organizmu, a jeżeli uprawiałeś jakąkolwiek aktywność, to polecamy zacząć biegać, na początku najlepiej na krótkich dystansach np. po 3 km. Dzięki takiemu działaniu nie tylko dbamy o nasze zdrowie, ale też wzmacniamy mięśnie i łatwiej nam utrzymać szczupłą sylwetkę.
Należy również pamiętać, że relaks jest równie ważny. Każdy organizm potrzebuje czasu na regenerację. Dlatego polecamy raz dziennie poświęcić na to choć pół godziny - wziąć książkę i poczytać na miękkiej kanapie, w towarzystwie mrożonej herbaty. To naprawdę wystarczy, by poczuć sie lepiej i zapomnieć o troskach codziennego życia. Jeśli już mowa o odpoczynku, to nie możemy zapominać o odpowiedniej ilości snu! To podczas niego regulują się wszystkie procesy w ciele, dzięki czemu później możemy przystąpić do wszystkich uwielbianych przez nas aktywności. Pamiętajmy, że statystycznie dorosły człowiek powinien spać 8 godzin dziennie. Jeśli śpicie dużo mniej w ciągu doby – postarajcie się stopniowo wydłużyć ten czas.
Suplementacja – dodatkowa pomoc latem
Istnieje sposób, by jeszcze bardziej wspomóc swój organizm latem, by cieszyć się pełnią zdrowia i dobrego wyglądu. Jest nią oczywiście odpowiednia suplementacja. Idealnie sprawdzi się Collagen marki DuoLife. Dlaczego? Wysoka zawartość kolagenu morskiego, który jest najlepiej przyswajalnym rodzajem kolagenu, pomoże nie tylko w utrzymaniu idealnej kondycji skóry, włosów i paznokci, ale również będzie zapobiegał odwodnieniu. Jest to związane ze wspieraniem funkcji barierowej skóry dzięki czemu człowiek wolniej pozbywa się wody z organizmu. W efekcie czego nasza skóra jest nawilżona i piękna, a organizm dobrze nawdodniony. Dodatkowo kolagen doskonale wpływa na kości i stawy. Dzięki wspieraniu procesu odnowy komórek, poprawia ich funkcjonowanie. Świetnie też wspomaga gojenie się ran i przyspiesza rekonwalescencję po urazach mechanicznych. Collagen marki DuoLife dostarczy nam także ogromną ilość witamin, antyoksydantów i krzemionki. Dzięki ekstraktowi z aceroli zaspokoimy większą część dziennego zapotrzebowania na witaminę C, a ekstrakty z pokrzywy i pędów z bambusa dostarczą nam sporą dawkę krzemionki, która dodatkowo pomaga wchłonąć jeszcze większą ilość kolagenu z preparatu. Warto wspomnieć również o dużej zawartości puree z mango, która pozwoli na pokrycie prawie pełnego zapotrzebowania na witaminę A, idealnie wpływa na skórę i wzrok, oraz sprawia, że Collagen jest pyszny!
Okres letni jest jednym z najbardziej wyczekiwanych w całym roku. Piękna słoneczna pogoda i wysokie temperatury pozwalają nie tylko na ubranie bluzek z krótkim rękawkiem i spodenek, ale stwarza wiele innych możliwości. Warto więc nie tracić czasu na letnie niedogodności i zadbać o siebie już teraz.
Więcej informacji znajdziesz na stronie: myduolife.com
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Dom i ogród
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.