Komunikaty PR

Jak skleić drobne AGD?

2021-08-31  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Plastikowe elementy małych sprzętów AGD często ulegają pęknięciu. Choć do zdarzenia najczęściej dochodzi w najmniej odpowiednim momencie, warto zachować wtedy zimną krew. Uszkodzona obudowa miksera lub odkurzacza nie jest bowiem powodem do paniki, ponieważ można ją w łatwy i efektywny sposób naprawić. Ewa Tacka z firmy Bostik podpowiada, jak w prosty sposób skleić drobne AGD.

Niefortunne wypadki związane z codziennym użytkowaniem małych sprzętów AGD zdarzają się każdemu – od upadku suszarki do włosów, po pęknięcie obudowy blendera. Wiele z tych sytuacji, choć wygląda poważnie, jest odwracalnych, a naprawy możemy dokonać samodzielnie.

-  W warunkach domowych możemy wykorzystać klej Bostik Fix Hard Plastic, który pozwoli trwale zespoić miejsce pęknięcia, a przy tym może być użyty przez każdego i nie wymaga specjalnych umiejętności – mówi Ewa Tacka z firmy Bostik, światowego specjalisty w dziedzinie klejenia i dodaje – Aby samodzielnie skleić pęknięty mikser lub uchwyt czajnika filtrującego wodę, w pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić z brudu i kurzu powierzchnię, którą chcemy skleić. Następnie równomiernie nakładamy klej na obie klejone powierzchnie. Produkt w temperaturze pokojowej potrzebuje zaledwie 5 minut na to, by zaszło częściowe zmiękczenie klejonego tworzywa. Po tym czasie wystarczy połączyć i docisnąć  klejone elementy i pozostawić przedmiot na 12 godzin do stworzenia pełnego, trwałego łączenia. I gotowe, możemy spokojnie wrócić do wykonywania codziennych czynności domowych. Spoina powstała w trakcie klejenia jest niewidoczna, dlatego można mieć pewność, że nie wpłynie na estetykę naprawianego sprzętu. Klejem Fix Hard Plastic można kleić wiele różnych przedmiotów, pamiętajmy jednak, że nie nadaje się on do naprawy tych elementów przedmiotów, które mają bezpośredni kontakt z jedzeniem lub wodą pitną.

Fix Hard Plastic od Bostik to wyjątkowo mocny klej przeznaczony do łączenia twardych tworzyw sztucznych, z których wykonana jest większość przedmiotów domowego użytku. Umożliwia on szybkie i trwałe sklejenie pękniętych elementów z różnego rodzaju tworzywa -  w tym z twardego PVC, ABS, szkła akrylowego (perspex), TR czy EVA. Sprawdzi się zatem w przypadku naprawy większości plastikowych rzeczy znajdujących się w domu, garażu czy amatorskim warsztacie. Ze względu na dużą odporność na warunki atmosferyczne klej może być stosowany zarówno w przypadku obiektów przechowywanych wewnątrz, jak i na zewnątrz, a powstała spoina jest wyjątkowo odporna na działanie gorącej wody czy chemikaliów. Jest on agresywny w działaniu, ponieważ częściowo rozpuszcza łączone powierzchnie, tworząc w ten sposób trwałe zespolenie. Nie zawiera jednak szkodliwego toluenu i cykloheksanu, dlatego z powodzeniem może być stosowany do naprawy przedmiotów codziennego użytku.

Dzięki zastosowaniu kleju Bostik Fix Hard Plastic, pęknięte małe sprzęty AGD mogą zyskać drugie życie. Prosta aplikacja połączona z dużą mocą klejenia pozwoli cieszyć się ulubionymi przedmiotami przez długi czas - bez konieczności kupowania nowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Posezonowa konserwacja drewna Biuro prasowe
2024-09-30 | 12:00

Posezonowa konserwacja drewna

Przełom lata i jesieni to czas intensywnych prac w ogrodzie, który przed zimą wymaga odpowiedniego zaopiekowania. Lista zadań do wykonania w tym okresie powinna obejmować także
Dom Jak zaaranżować mieszkanie na wynajem?
2024-09-30 | 09:00

Jak zaaranżować mieszkanie na wynajem?

Zakup mieszkania na wynajem to coraz bardziej popularna forma inwestowania, która przyciąga zarówno indywidualnych inwestorów, jak i większe firmy. Jednak sukces w tej
Dom BRAK ZDJĘCIA
2024-09-28 | 01:00

Subtelna kobiecość TERI by Anna Rudak

Anna Rudak to artystka, której prace odzwierciedlają zrozumienie i empatię wobec ludzkich emocji. Umiejętnie przekłada najsubtelniejsze emocje na grafiki, odważnie łącząc elegancję i prostotę, Pozwala jej to w wyjątkowy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Grzegorz Krychowiak: Wydaje mi się, że Wojtek Szczęsny zrezygnował z gry w reprezentacji, bo po prostu stwierdził, że już mu się nie chce

Kilka dni temu media obiegła informacja, że Wojciech Szczęsny, który pożegnał się z reprezentacją Polski i z Juventusem, przygotowuje się do podpisania kontraktu z FC Barcelona i za jakiś czas zadebiutuje w nowych barwach. Ta informacja niewątpliwie zaskoczyła kibiców piłki nożnej. Miesiąc temu bramkarz ogłosił bowiem, że kończy karierę, wybiera się na sportową emeryturę i całą uwagę chce teraz poświęcić rodzinie. Grzegorz Krychowiak podkreśla, że czas spędzony wspólnie na boisku był dla niego cennym doświadczeniem.

Media

Daria Ładocha: Część uczestników już dużo wcześniej chciała wziąć udział w „Azja Express”. To powoduje, że pojawia się determinacja i motywacja

Prowadząca program towarzyszy uczestnikom w wyścigu przez azjatycki kontynent, wyznaczając im kolejne trudne zadania do wykonania. Jak zauważa, osoby, które biorą udział w tej edycji formatu, są niezwykle zdeterminowane, bo od jakiegoś czasu starały się o angaż do tej produkcji i teraz bardzo zależy im na tym, by udowodnić, co potrafią. Daria Ładocha nie ukrywa, że już po zakończeniu nagrań i emisji danej serii wciąż utrzymuje kontakt z wieloma uczestnikami, również z poprzednich edycji.

Farmacja

Mężczyźni w Polsce żyją średnio siedem lat krócej niż kobiety. Różnica ta należy do najwyższych w UE

Umieralność mężczyzn w Polsce, podobnie jak w innych krajach, jest wyższa niż kobiet. Jak wskazuje GUS, w 2023 roku przeciętne trwanie życia mężczyzn wynosiło 74,7 lat, a kobiet – 82 lata. Choć w ostatnim czasie ta różnica maleje, wciąż jest większa niż w innych krajach europejskich. Eksperci Stowarzyszenia na rzecz Chłopców i Mężczyzn podkreślają, że przyczynia się do tego wiele czynników społecznych, m.in. inny charakter pracy i większa wypadkowość czy bagatelizowanie profilaktyki zdrowotnej.