Komunikaty PR

Jak wycisnąć z baterii smartfonu jak najwięcej? Motorola podpowiada

2021-01-19  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 1.06 MB )

Użytkownicy smartfonów, którzy chcą korzystać ze swoich urządzeń dłużej na co dzień, powinni stosować cztery najważniejsze techniki. Regulacja jasności ekranu, dbanie o aktualność systemu operacyjnego, zmiana ustawień i kupowanie urządzeń z długo działającą baterią to najważniejsze sposoby maksymalnego wydłużenia czasu pracy na jednym ładowaniu. Oto porady Motoroli, której urządzenia zajmują 40% pozycji na liście najlepszych smartfonów pod względem żywotności baterii w 2020 roku.

Technologie smartfonów wciąż się rozwijają — urządzenia te mają większe wyświetlacze o wyższej rozdzielczości oraz rozbudowane systemy aparatów fotograficznych, ale długość działania sprzętu pozostaje największą bolączką użytkowników. Rozsądnym rozwiązaniem jest wybór telefonu na podstawie żywotności baterii, ale można też wprowadzić inne zmiany pozwalające wydłużyć czas pracy smartfonu.

Zmień ustawienia jasności ekranu

Aktywne dostosowywanie jasności wyświetlacza znacznie wydłuży czas działania baterii, ale najlepiej jest poszukać urządzenia z funkcją automatycznej regulacji. Automatyczna zmiana jasności ekranu w zależności od warunków oświetleniowych otoczenia może znacznie wpłynąć na czas działania baterii. Skrócenie czasu bezczynności, po którym wygasza się ekran, dodatkowo wydłuży żywotność akumulatora i może zapobiegać przypadkowym dotknięciom wyświetlacza.

Zadbaj o porządek w systemie operacyjnym i jego aktualność

Aktualizowanie urządzenia jest ważne, ponieważ dzięki temu można korzystać ze wszystkich najnowszych funkcji oprogramowania, żywotności baterii, wydajności urządzenia i udoskonalonych zabezpieczeń. Użytkownicy smartfonów powinni też regularnie sprawdzać pobrane aplikacje, ponieważ większość z nich wykorzystuje komórkową transmisję danych i zasoby systemowe w tle, przyczyniając się do wyczerpywania baterii.

Użytkownicy, którym zależy na długim czasie działania baterii, powinni pobierać tylko takie aplikacje, których rzeczywiście będą używać. Większość aplikacji wykorzystuje transmisję danych wtedy, gdy nie są używane, pobierając energię. Można temu zaradzić, wybierając smartfon bez obciążających nakładek systemowych i zdublowanych aplikacji oraz instalując tylko potrzebne programy. Ułatwi to optymalizację czasu działania baterii.

Zmień ustawienia funkcji

Większość smartfonów ma ustawienia funkcji, które można włączać i wyłączać, aby zmniejszyć obciążenie baterii:

  • Włącz tryb oszczędzania baterii: włączanie trybu oszczędzania baterii, kiedy poziom naładowania wynosi od 15% do 5%, zmniejszy zużycie energii do przesyłania danych i synchronizacji aplikacji w tle. Obejmuje to ograniczenie wibracji związanych z dotykaniem wyświetlacza, połączeniami przychodzącymi i alarmami, a także zmniejszenie wykorzystania zasobów systemowych przez grafikę i funkcje przetwarzania danych.
  • Zmniejsz liczbę widżetów: widżety są zawsze dostępne i zawierają aktualne informacje, a zatem zmniejszenie ich liczby lub wyłączenie może zredukować pobór przez nie energii.
  • Wyłącz funkcje GPS, Wi-Fi i Bluetooth, kiedy ich nie używasz: jeżeli nie używasz tych funkcji, wyłącz je, aby oszczędzić energię baterii zużywaną przez funkcje wykrywające dostępność sieci i moc sygnału, które nieustannie zużywają energię w tle.

Rozważ zakup urządzenia z pojemniejszą baterią

Jeżeli żadna z tych wskazówek nie pomoże wydłużyć dostatecznie czasu działania urządzenia na baterii, być może czas na zakup nowego. Warto pamiętać, że technologie rozwijają się nieustannie i dotyczy to też ogniw w smartfonach oraz technologii ładowania. Motorola nadaje priorytet żywotności baterii, a nasze urządzenia zajmują 40% pozycji na liście najlepszych smartfonów pod względem żywotności baterii w 2020 roku.

Motorola moto g9 power ma ogromną baterię 6000 mAh — największą w historii smartfonów Motoroli. Dzięki temu możesz korzystać z niesamowitej swobody używania telefonu przez nawet 60 godzin po jednym naładowaniu, bez noszenia powerbanków i poszukiwania wszędzie gniazdek.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Dreame comes true – doskonały rok marki Biuro prasowe
2024-12-31 | 12:00

Dreame comes true – doskonały rok marki

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, dołożył wszelkich starań, aby mijający rok był dla marki przełomowy. Własne punkty sprzedaży, pozycja lidera na
IT i technologie Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
2024-12-16 | 16:00

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, w ostatnim czasie wprowadził do swojej oferty w Polsce trzy modele odkurzaczy pionowych. Mowa o R20 Aqua z innowacyjną
IT i technologie A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
2024-12-16 | 16:00

A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?

Zima. Szarość za oknem. Światła miasta gasną wcześniej, a smutne odcienie powtarzalnej codzienności wdzierają się do wyobraźni. W tej monotonii zaczynacie poszukiwać czegoś więcej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”

Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Prawo

Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.