Jak wykorzystać łuki we wnętrzach?
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Cieszące się popularnością w ostatnich latach obłości nadal pozostają na liście najgorętszych wnętrzarskich trendów. Na fali zainteresowania krągłościami w świecie designu uznanie zyskują też łuki. Nawiązujący do paryskich arkad motyw wydobywa szyk domowej aranżacji i w wielkim stylu podkręca urok wnętrza.
Znane już w starożytnym Rzymie łuki świetnie odnajdują się dziś w aranżacji wnętrz. Oddają hołd estetyce minionych lat, a jednocześnie wprowadzają do domu wyjątkowy klimat i energię. Wzbogacą nienarzucające się, inspirowane naturą wnętrze, łącząc wdzięcznie klasykę art deco ze skandynawską prostotą. Wygięta drewniana listwa zamontowana w arkadowym przejściu będzie współgrać z wykonanymi z tego samego surowca panelami i kuchennym blatem, a jasna ściana pomalowana farbą Dekoral Łazienka & Kuchnia w tonacji Caffe latte ze spokojem wypełni przestrzeń dyskretną elegancją.
Ozdobna wnęka w kształcie łuku sama w sobie stanowi nietuzinkowy akcent we wnętrzu. Pomalowana w kolorze ściany na wyrazisty odcień, np. Bajkowy róż z palety Dekoral Moc Koloru, wprowadzi oryginalny trójwymiar. Okrągły puf oraz owalny stolik kawowy będą ze smakiem harmonizować z półkolistą arkadą. Miękka, zielona sofa i kolorowe lastryko na podłodze pozwolą mocniej wybrzmieć ożywczym barwom w pomieszczeniu.
Wykusz w formie arkady można zagospodarować na gustowny regał. Kilka półek wraz z designerskimi detalami wystarczy, by otrzymać niebanalny efekt. Stonowana dekoracja w postaci ściany pokrytej farbą Dekoral Effect 3in1 w odcieniu Delikatny szary pięknie wyeksponuje ten charakterystyczny fragment wnętrza, a fotel o nietypowym kształcie podbije nieszablonowość wystroju.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą
Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.
Handel
Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Moda
Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.