Jarmark Świąteczny ruszył w Nowym Rynku
Słodkie smakołyki, ozdoby choinkowe, ręcznie robione bożonarodzeniowe dekoracje lub artystyczna biżuteria – to wszystko można znaleźć w Nowym Rynku podczas Jarmarku Świątecznego. Tradycyjne już wydarzenie, które co roku przyciąga do galerii tłumy odwiedzających, rozpoczęło się 11 grudnia.
Pełne bożonarodzeniowych drobiazgów stoiska, zagościły w Nowym Rynku. Entuzjaści dekorowania domu i wielbiciele świątecznych słodyczy, z pewnością nie będą mogli przejść obok nich obojętnie. Tegoroczny Jarmark Świąteczny w jeleniogórskiej galerii rozpoczął się w poniedziałek, 11 grudnia.
Nieodłącznym punktem jarmarku są smakołyki, które ucieszą nie tylko dzieci. Odwiedzający znajdą tu domowe miody, tureckie chałwy, a także różnorodne słodycze w wyjątkowej odsłonie – w tym świąteczne lizaki i cukierki. Nie brakuje syropów urozmaicających zimowe herbaty, a także tradycyjnych nalewek. Na tych, którzy sami uwielbiają szykować pyszności w kuchni, czeka spory wybór drewnianych przyborów kuchennych.
Podczas jarmarku można również nabyć oryginalne ozdoby choinkowe, a także inne dekoracje, bez których trudno sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia. Wielbiciele pięknych dodatków do domu z pewnością zwrócą uwagą na urokliwe aniołki, barwne makramy i unikatowe obrazy. Egzotycznym akcentem jarmarku jest stoisko Ogrodu Japońskiego Siruwia – Mała Japonia w Przesiece, na którym można znaleźć japońskie ozdoby świąteczne. Wśród wystawców czekają również producenci ręcznie robionej biżuterii, która może być trafionym pomysłem na podarunek dla bliskiej osoby.
„Tradycyjnie, jak co roku zapraszamy mieszkańców Jeleniej Góry na nasz Jarmark Świąteczny. Jest to dla nas zawsze specjalny czas, w którym w naszej galerii gości szczególny nastrój. Wydarzenie jest doskonałą okazją do zaopatrzenia się w unikatowe, ręcznie wykonane dekoracje i prezenty gwiazdkowe, ale także do spotkań z bliskimi i wspólnego przygotowania się do Świąt” – mówi Ewa Hiller, dyrektor galerii Nowy Rynek.
Jarmark w Nowym Rynku można odwiedzać aż do 23 grudnia, czynny jest codziennie, w godzinach otwarcia galerii, tj. 10.00-21.00.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.