Jesień z lampami UV-C Sterilon od Lena Lighting
Jesień to czas szybszego rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii oraz zwiększonej liczby zachorowań, dlatego tak ważne jest zadbanie o zdrowe otoczenie. Zapewnienie czystości mikrobiologicznej powietrza i powierzchni mebli czy urządzeń to jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony. Lampy UV-C Sterilon od Lena Lighting eliminują niemal 100% wirusów, bakterii i grzybów.
Pandemia COVID-19 diametralnie zmieniła podejście do kwestii związanych z ochroną zdrowia. Dziś dbałość o higienę zarówno w przestrzeniach domowych, jak i publicznych, nie ogranicza się wyłącznie do dezynfekcji powierzchni. Równie istotne jest oczyszczanie powietrza, w którym znajduje się wiele groźnych patogenów, rozprzestrzeniających się w niezwykle szybkim tempie.
W miejscach o dużym natężeniu ruchu oraz zwiększonym przepływie niebezpiecznych wirusów i bakterii, takich jak szpitale, szkoły czy biura, coraz częściej inwestuje się w rozwiązania wspierające higienę i czystość mikrobiologiczną. Jak pokazują badania przeprowadzone z wykorzystaniem innowacyjnych lamp UV-C Sterilon od Lena Lighting, odpowiednie działania prewencyjne ograniczają ryzyko infekcji niemal w 100%.
Lampy Sterilon działają przepływowo - dezynfekują powietrze, zasysając je do wnętrza urządzenia, gdzie jest ono odpowiednio naświetlane i oczyszczane, a następnie uwalniane z powrotem do otoczenia.
Specjalistyczna konstrukcja Sterilon zapobiega wydostawaniu się światła UV-C na zewnątrz, co umożliwia jej bezpieczne działanie także w obecności ludzi. Dzięki temu lampę można ustawić również w przestrzeniach prywatnych: zarówno w miejscach przebywania dorosłych, jak i w pokoju najmłodszych domowników, bez obaw o wystąpienie jakichkolwiek działań niepożądanych.
Teraz lampy Sterilon są dostępne w ramach jesiennej promocji – można zakupić je do 30% taniej, zapewniając bezpieczeństwo sobie i swoim najbliższym, nie tylko przed nadchodzącą zimą. Szczegóły akcji: https://sterilon.pl

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.