Jesienna przygoda u Kubusia – bezpłatne teatrzyki dla najmłodszych w CH Targówek
Doskonała okazja do spędzenia czasu wolnego w CH Targówek! Specjalnie z myślą o najmłodszych już 11 i 12 października warszawska galeria zaprasza na klimatyczne przedstawienie „Jesienna przygoda u Kubusia”, opowiadające historię bohaterów ze Stumilowego Lasu!
„Jesienna przygoda u Kubusia” to wyjątkowe przedstawienie, które przeniesie najmłodszych widzów w świat dobrze znanego i uwielbianego przez dzieci Kubusia Puchatka. Krzyś musi iść do szkoły, co rozpoczyna serię zabawnych nieporozumień i przygód, które Kubuś przeżywa w swojej misji, aby odnaleźć przyjaciela. Bajka, osadzona w jesiennej scenerii, jest pełna ciepła i przyjaźni, a także humoru, który zachwyci najmłodszych.
Po każdym spektaklu, który potrwa około 40 minut, dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach kreatywnych, podczas których stworzą piękne wyklejanki z kolorowych jesiennych liści. To doskonała okazja, aby rozwijać kreatywność i umiejętności manualne najmłodszych. Zajęcia te nie tylko bawią, ale także wspierają rozwój dziecka, ucząc je wyrażania siebie poprzez sztukę.
Teatrzyki dla dzieci, takie jak „Jesienna przygoda u Kubusia”, stanowią doskonałą formę wprowadzenia najmłodszych w świat teatru i kultury. To także szansa, by rozwijać wyobraźnię oraz wrażliwość artystyczną dzieci, oferując im bezpieczne i przyjazne środowisko, w którym mogą się zanurzyć w magii przedstawień teatralnych.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Teatrzyki będą prowadzone w dwóch turach – o godzinie 11:00 oraz 15:00 – w piątek i sobotę 11 i 12 października, w strefie obok perfumerii Douglas. Więcej informacji na temat wydarzeń oraz aktualnej oferty centrum można znaleźć pod adresem: https://atrium-targowek.pl/przyjazn-na-cztery-lapy-w-ch-targowek/.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.
Finanse
Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne
Co czwarty Polak przynajmniej raz w ciągu swojego życia zmaga się z poważnym kryzysem zdrowia psychicznego. Może więc on statystycznie dotyczyć każdej polskiej rodziny – przypomina Fundacja Pomagam.pl. Problemem jest wciąż niskie finansowanie wsparcia psychicznego i psychiatrycznego przez państwo oraz słaba wiedza o zdrowiu psychicznym. Organizacja zwraca uwagę, że świadomość problemu może uwolnić ogromny potencjał wzajemnego wsparcia.
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.