Komunikaty PR

Jesteśmy w pełni przygotowani, by pracować zdalnie. Robimy to na co dzień!

2020-03-25  |  22:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.59 MB )

Jeśli planowaliście urządzanie nowego mieszkania albo generalny remont domu, nie musicie odkładać go na lepsze czasy. Przeciwnie, teraz jest dobry moment, by zastanowić się nad swoimi potrzebami, poszukać inspiracji i skontaktować z pracownią architektoniczną, która zajmie się projektem wnętrz. Jak się okazuje, zdalna praca to dla doświadczonych projektantów żadna nowość.

Dużym doświadczeniem w pracy on-line, popartym sukcesami i zadowoleniem klientów, może się pochwalić pracownia MIKOŁAJSKAstudio. Na swoim koncie ma dziesiątki projektów wnętrz, zrealizowanych od początku do końca bez bezpośredniego spotkania twarzą w twarz z inwestorem. Najbardziej spektakularny przykład to apartament w Monachium, który krakowskie biuro zrealizowało pod klucz dla inwestora z… Bliskiego Wschodu. Gotowy apartament czekał na właściciela w pełni umeblowany i kompleksowo wyposażony w sprzęt RTV i AGD, dekoracje, kwiaty, ręczniki, a nawet pościel.

Jak to się robi?

Oczywiście najfajniej jest móc spotkać się z klientem w siedzibie pracowni, poczęstować go dobrą kawą i w wyjątkowej atmosferze biura, które jest naszą najlepszą wizytówką, porozmawiać o projekcie – przyznaje arch. Ida Mikołajska, współwłaścicielka MIKOŁAJSKAstudio. Nie zawsze jest to jednak możliwe, z różnych względów. A co więcej, dla powodzenia projektu, takie spotkanie wcale nie jest konieczne – dodaje.

Wystarczy skontaktować się z pracownią telefonicznie lub mailowo. Wcześniej warto zapoznać się z dorobkiem biura na stronie www.mikolajskastudio.pl. Można też odbyć wirtualny spacer po siedzibie pracowni. Na początku zawsze prosimy klienta, który się do nas zgłasza o przesłanie mailem rzutów lokalu i zdjęć inspiracyjnych, pokazujących oczekiwaną stylistykę wnętrza. To pozwala nam się przygotować do rozmowy – mówi architektka.

Konsultacje on-line

Wstępne spotkanie w warunkach pracy zdalnej odbywa się w formie wideokonferencji. Omawiane są wówczas szczegółowo oczekiwania, wymagania i upodobania estetyczne osób, które w przyszłości będą użytkownikami wnętrza. Podczas pierwszego spotkania określany jest również zakres usług i wynagrodzenie pracowni architektonicznej.

Niezależnie od wybranej opcji, każdy etap prac nad projektem – określenie optymalnego układu funkcjonalnego pomieszczeń, koncepcja wystroju wnętrz oraz dobór materiałów i wyposażenia – jest konsultowany i zatwierdzany przez inwestora. Komunikujemy się z klientem mailowo i telefonicznie, a jeśli jest taka potrzeba organizujemy dodatkowe spotkania on-line. Poszczególne rozwiązania omawiamy przy pomocy udostępniania ekranów, przygotowujemy też fotorealistyczne wizualizacje. Pracujemy nad projektem aż do momentu, kiedy zarówno my, jak i inwestor jesteśmy pewni, że uzyskaliśmy najlepszą opcję z możliwych – mówi właścicielka pracowni MIKOŁAJSKAstudio.

Wszystko w jednym miejscu

Bardzo ważnym etapem prac nad wnętrzem jest dobór materiałów wykończeniowych: tapet, płytek, podłóg, blatów i frontów meblowych itp. Większość klientów, choć nie wszyscy, przed podjęciem ostatecznej decyzji chce je zobaczyć na żywo – przyznaje Ida Mikołajska. Na szczęście posiadamy własną wzorcownię, do której sprowadzamy wszystkie ujęte wcześniej na wizualizacjach materiały. Pokazujemy je klientowi podczas jednego spotkania, w bardzo kameralnym gronie. W związku z epidemią koronawirusa mogą w nim uczestniczyć tylko architekt i klient, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Ostatnim etapem pracy z klientem jest wykonanie rysunków technicznych, a także przygotowanie szczegółowych zestawień i wycen. Możliwe są też ostatnie konsultacje dotyczące np. umiejscowienia gniazdek elektrycznych czy włączników światła. W przypadku przekroczenia zakładanego budżetu, architekci w porozumieniu z inwestorem dokonują zmian w zestawieniu wcześniej wybranych materiałów.

Kompleksowo od A do Z

Klient decydujący się usługę projektową naszej pracowni, otrzymuje zawsze komplet rysunków technicznych dla części budowlanej i meblowej, niezbędnych do realizacji projektu, a ponadto fotorealistyczne wizualizacje koncepcyjne wnętrz oraz bardzo szczegółowe zestawienie materiałów dla całego projektu wraz z szacunkowym kosztorysem. Może również liczyć na polecenie sprawdzonych przez nas wykonawców, a także na naszą pomoc i konsultacje w trakcie realizacji wnętrz. Inna opcja to kompleksowa usługa „pod klucz” i nadzór pracowni nad realizacją projektu od A do Z, jak to miało miejsce w przypadku apartamentu w Monachium – opowiada Ida Mikołajska.

I dodaje, że w zasadzie zdalny proces prac nad projektem w bardzo małym stopniu różni się od standardowego. Większość klientów po pierwszym spotkaniu face-to-face z uwagi na brak czasu, dojazdy, etc. preferuje kontakt mailowo-telefoniczny. Jeśli takie jest życzenie inwestora, całą dokumentację projektową, jak również umowę, faktury itp. przekazujemy w formie elektronicznej. Wszystkie płatności już od dawna dokonywane są bezgotówkowo – wyjaśnia architektka.

Homeworking architekta

A jak epidemia koronawirusa wpłynęła na organizację samego biura i pracę architektów? Choć wymagało to pewnego wysiłku, całą operację logistyczną udało się sprawnie przeprowadzić. Architekci pracowni MIKOŁAJSKAstudio pracują w trybie homeoffice, mają dostęp do niezbędnego oprogramowania i baz danych. Są ze sobą w stałym kontakcie telefonicznym, organizują także wideokonferencje. Dla wielu z nich zdalna praca to nic nowego, ponieważ korzystali z takiej możliwości już wcześniej. Dostosowaliśmy się do obecnej rzeczywistości i staramy się w niej normalnie funkcjonować. Mam nadzieję, że osoby, które niedawno kupiły mieszkanie, wykorzystają czas spędzany teraz w domu na przygotowanie we współpracy z wybraną pracownią architektoniczną projektu wnętrz – podsumowuje Ida Mikołajska.

Dodatkowe informacje na https://mikolajskastudio.pl

O pracowni:

MIKOŁAJSKAstudio to autorska pracownia projektowa Krystyny Mikołajskiej i Idy Mikołajskiej. Matka i córka, obydwie absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w Polsce. Robią to, w czym są najlepsze, starają się realizować wszystkie projekty z sercem i pełnym zaangażowaniem. Projektowanie wnętrz jest ich ogromną pasją, popartą zdobytą wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem. W zespole MIKOŁAJSKAstudio pracują ambitni i profesjonalni architekci, zawsze mający na względzie, że to Klient będzie użytkownikiem zaprojektowanego wnętrza. Dlatego z należytym szacunkiem traktują potrzeby i upodobania Klientów, zarówno w części funkcjonalnej, jak i estetycznej projektu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Finanse

Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania

Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.

Nowe technologie

Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi

Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.