Joanna Przetakiewicz ruszyła w Polskę z #niebojesie projekt szczęście
13 lipca, autobus Ery Nowych Kobiet, z Joanną Przetakiewicz na czele, wyruszył w trasę #niebojesie. Przez kolejnych 12 dni będzie dowoził na spotkania w całej Polsce bohaterki książki, liderki ruchu, ekspertów Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS oraz Biura rzecznika Praw Obywatelskich, w całej Polsce.
Pierwsze spotkanie kobiet z Warmii i Mazur odbyło się w Olsztynie, następnie autobus ruszył w kierunku Pomorza, gdzie zawita do Gdańska (wtorek 14 lipca), a następnego dnia (środa 15 lipca) do Sopotu.
Kolejnymi miastami na trasie Ery Nowych Kobiet są:
- Ostrów Wielkopolski (czwartek,16.07) Centrum Aktywności Lokalnej,
- Wrocław (piątek,17.07) CH Magnolia Park,
- Kędzierzyn Koźle (sobota,18.07)Hotel Hugo Bussines&Spa,
- Radomsko (środa, 22.07) Restauracja LAS,
- Łódź (czwartek, 23.07) Mono Cafe,
- Warszawa (piątek, 24.07) Urząd M.ST Warszawy Dzielnicy Wilanów.
Na spotkanie są zaproszone wszystkie osoby, które szukają inspiracji do zmian. Jest to okazja do rozmowy i osobistego poznania kobiet, które nie bały się opowiedzieć o sobie. Każda z tych historii jest dowodem na to, że nie ma sytuacji bez wyjścia.
Książka Joanny Przetakiewicz „Nie bałam się o tym rozmawiać” ukaże się na rynku 15 lipca.
Autorka w niej przytacza rozmowy z dziewięcioma kobietami, które odważyły się odsłonić to, co większość z nas starannie skrywa: strach, domową przemoc, seksualną agresję, czy poniżenie ze strony najbliższych. Zaledwie dziewięcioma, bo na apel organizacji, o przesyłanie swoich historii odpowiedziało ponad 2000 kobiet. Każda z tych historii jest inna, inny jest także ból ich bohaterek, które zdecydowały się rozmawiać o swoich najcięższych chwilach w życiu.
„Mam marzenie, żeby ta książka stała się dla kobiet kołem ratunkowym i nie pozwoliła utonąć nawet, gdy wydaje się, że już nie ma ratunku. Przekonajcie się, że naprawdę nie ma sytuacji bez wyjścia i bądźcie szczęśliwe” – mówi Joanna Przetakiewicz.
Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na realizację celów statutowych nowopowstającej Fundacji Era Nowych Kobiet.
Krótko o akcji
Akcja #niebojesie powstała z inicjatywy Joanny Przetakiewicz oraz członkiń fundacji Era Nowych Kobiet, które uznały, że pierwszym krokiem do bycia szczęśliwą jest opowiedzenie na głos o tym, co nas spotkało. Pomysłodawczynie akcji zachęcają do dzielenia się swoimi przeżyciami na stronie fundacji, oraz za pomocą social mediów. Era nowych kobiet zachęca do wstawiania postów oznaczanych hasztagiem #niebojesie oraz zdjęć nadgarstka z naklejonym lub narysowanym symbolem kobiecej siły - ziarnem życia .Jednym z punktów kulminacyjnych tej ważnej i bardzo kobiecej akcji będzie dzień 15 lipca, kiedy to ukaże się książka Joanny Przetakiewicz „Nie bałam się o tym rozmawiać”, w której autorka przytoczyła rozmowy z dziewięcioma kobietami, które odważyły się odsłonić to, co większość z nas starannie skrywa: strach, domową przemoc, seksualną agresję, czy poniżenie ze strony najbliższych.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.