Komunikaty PR

Joanna Przetakiewicz ruszyła w Polskę z #niebojesie projekt szczęście

2020-07-14  |  13:10
Biuro prasowe

13 lipca, autobus Ery Nowych Kobiet, z Joanną Przetakiewicz na czele, wyruszył w trasę #niebojesie. Przez kolejnych 12 dni będzie dowoził na spotkania w całej Polsce bohaterki książki, liderki ruchu, ekspertów Kliniki Terapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS oraz Biura rzecznika Praw Obywatelskich, w całej Polsce.

 

Pierwsze spotkanie kobiet z Warmii i Mazur odbyło się w Olsztynie, następnie autobus ruszył w kierunku Pomorza, gdzie zawita do Gdańska (wtorek 14 lipca), a następnego dnia (środa 15 lipca) do Sopotu.

 

Kolejnymi miastami na trasie Ery Nowych Kobiet są:

 

- Ostrów Wielkopolski (czwartek,16.07) Centrum Aktywności Lokalnej,

 

- Wrocław (piątek,17.07) CH Magnolia Park,

 

- Kędzierzyn Koźle (sobota,18.07)Hotel Hugo Bussines&Spa,

 

- Radomsko (środa, 22.07) Restauracja LAS,

 

- Łódź (czwartek, 23.07) Mono Cafe,

 

- Warszawa (piątek, 24.07) Urząd M.ST Warszawy Dzielnicy Wilanów.

 

Na spotkanie są zaproszone wszystkie osoby, które szukają inspiracji do zmian. Jest to okazja do rozmowy i osobistego poznania kobiet, które nie bały się opowiedzieć o sobie. Każda z tych historii jest dowodem na to, że nie ma sytuacji bez wyjścia.

 

Książka Joanny Przetakiewicz „Nie bałam się o tym rozmawiać” ukaże się na rynku 15 lipca.

Autorka w niej przytacza rozmowy z dziewięcioma kobietami, które odważyły się odsłonić to, co większość z nas starannie skrywa: strach, domową przemoc, seksualną agresję, czy poniżenie ze strony najbliższych. Zaledwie dziewięcioma, bo na apel organizacji, o przesyłanie swoich historii odpowiedziało ponad 2000 kobiet. Każda z tych historii jest inna, inny jest także ból ich bohaterek, które zdecydowały się rozmawiać o swoich najcięższych chwilach w życiu.

 

„Mam marzenie, żeby ta książka stała się dla kobiet kołem ratunkowym i nie pozwoliła utonąć nawet, gdy wydaje się, że już nie ma ratunku. Przekonajcie się, że naprawdę nie ma sytuacji bez wyjścia i bądźcie szczęśliwe” – mówi Joanna Przetakiewicz.

 

Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na realizację celów statutowych nowopowstającej Fundacji Era Nowych Kobiet.

 

Krótko o akcji

Akcja #niebojesie powstała z inicjatywy Joanny Przetakiewicz oraz członkiń fundacji Era Nowych Kobiet, które uznały, że pierwszym krokiem do bycia szczęśliwą jest opowiedzenie na głos o tym, co nas spotkało. Pomysłodawczynie akcji zachęcają do dzielenia się swoimi przeżyciami na stronie fundacji, oraz za pomocą social mediów. Era nowych kobiet zachęca do wstawiania postów oznaczanych hasztagiem #niebojesie oraz zdjęć nadgarstka z naklejonym lub narysowanym symbolem kobiecej siły - ziarnem życia .Jednym z punktów kulminacyjnych tej ważnej i bardzo kobiecej akcji będzie dzień 15 lipca, kiedy to ukaże się książka Joanny Przetakiewicz „Nie bałam się o tym rozmawiać”, w której autorka przytoczyła rozmowy z dziewięcioma kobietami, które odważyły się odsłonić to, co większość z nas starannie skrywa: strach, domową przemoc, seksualną agresję, czy poniżenie ze strony najbliższych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.