Komunikaty PR

JUŻ WRÓTCE GALA FINAŁOWA KONKURSU TUBĄDZIN DESIGN AWARDS 2020

2021-02-19  |  09:00
Biuro prasowe

Gala finałowa Tubądzin Design Awards 2020 odbędzie się 25 lutego, o godzinie 18.00, w gmachu Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Ze względu na obostrzenia sanitarne i bezpieczeństwo gości, zorganizowana jest ona bez udziału szerokiej publiczności, jednak transmisja na żywo, w trzech wersjach językowych, dostępna będzie na stronie: www.tubadzin.pl/TDAFINALGALA

Galę poprzedzi panel dyskusyjny „Projektowanie szczęścia” o godz. 17.00, w którym uczestniczyć będą członkowie jury: wybitni architekci Boris Kudlička (Polska), Martin Duplantier (Francja), a także redaktor naczelna magazynu Elle Decoration Polska, Małgorzata Szczepańska oraz Ewa Kryszkiewicz, psycholog biznesu, Manager ds. Rozwoju i Współpracy z Architektami w Grupie Tubądzin. Ze specjalnego studia we Lwowie połączy się z zebranymi ukraińska członkini jury, architektka Oksana Shumelda. Wydarzenie poprowadzi dziennikarz Jarosław Kuźniar.

Goście panelu pochylą się nad tematem niezmiennych czynników wpływających na podejmowanie decyzji konsumenckich – bez względu na zmienną rzeczywistość. Tematy dotkną także osobistych wartości klientów i architektów oraz wyzwań, które stawia przed sobą architektura, nie tylko w związku z czasem pandemii, ale także z dobrostanem jednostki oraz indywidualnym doświadczeniem przedmiotów i przestrzeni przez ich użytkowników.

O KONKURSIE

Tubądzin Design Awards, którego organizatorem jest Grupa Tubądzin, to konkurs dla architektów, projektantów i studentów z całego świata i jeden z najbardziej cenionych konkursów architektonicznych w Polsce. Projektanci i architekci, pragnący wziąć udział w konkursie, zobowiązani byli zgłosić minimum jeden projekt w wybranej kategorii konkursowej: Young Power, Everyday Design lub Unlimited Architecture. Mogli to zrobić w trzech, osobno nagradzanych, etapach konkursu. Prace oceniało międzynarodowe jury. Projekty nagrodzone w poszczególnych etapach można obejrzeć tutaj:

I ETAP

https://www.tubadzin.pl/komunikaty-prasowe/przedstawiciele-pieciu-krajow-finalistami-i-etapu-tubadzin-design-awards

II ETAP

https://www.tubadzin.pl/komunikaty-prasowe/znamy-zwyciezcow-ii-etapu-tubadzin-design-awards

III ETAP

https://www.tubadzin.pl/komunikaty-prasowe/kobiety-zgarnely-prawie-wszystkie-nagrody-iii-etapu-tubadzin-design-awards

Tegoroczna edycja Tubądzin Design Awards postawiła przed projektantami zupełnie nowe, nieoczekiwane wyzwania. W 2020 r., w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2, koniecznością wielu obostrzeń, dystansu społecznego i pracy zdalnej, zmieniło się także myślenie o powinnościach architektury i zadaniach tych, którzy ją tworzą. Dlatego też organizatorzy zdecydowali się na stworzenie nowej kategorii konkursowej – Future NOW. Postawiła ona przed architektami, projektantami i studentami kierunków związanych ze wzornictwem zadanie zaprojektowania rozwiązań dla przyszłości, która dzieje się na naszych oczach. Jury szukało projektów, które przedstawią rozwiązania projektowe dla przestrzeni oddających mobilność pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Zwycięskie prace z całego świata, nagrodzone w każdym z etapów konkursu, można znaleźć tutaj:

I ETAP

https://www.tubadzin.pl/komunikaty-prasowe/projektanci-z-azji-triumfuja-w-i-edycji-konkursu-future-now

II ETAP

https://www.tubadzin.pl/komunikaty-prasowe/projekt-z-malezji-zwyciezca-w-ii-etapie-konkursu-future-now

HASŁA PRZEWODNIE

Ramy tematyczne, w jakie organizatorzy ujęli tegoroczną edycję, pozwoliły uczestnikom uwzględnić potrzeby zmieniającego się świata w swoich projektach. Tubądzin Design Awards 2020 odbywał się pod hasłami przewodnimi #freedom, #future oraz #nature. Pierwsze z nich było nawiązaniem do możliwości, jakie dają współczesny design, technologia, wiedza oraz wyobraźnia, zmieniająca rzeczywistość na jeszcze piękniejszą. Drugie z haseł wiązało się z koniecznością myślenia o przyszłości w kontekście „elastyczności” architektury, podążającej za szybko zmieniającymi się funkcjami przestrzeni publicznych i prywatnych. Trzecie przypominało o obowiązkach architektury wobec przyrody, jednak podczas pandemii stało się odzwierciedleniem potrzeby bliskości natury.

JURY

Jury konkursu reprezentują międzynarodowi eksperci i praktycy w swojej dziedzinie: Boris Kudlička (Polska, przewodniczący jury), światowej sławy scenograf, projektant wnętrz i ekspozycji; Małgorzata Szczepańska (Polska), redaktorka naczelna magazynu Elle Decoration, scenografka, projektantka wnętrz i ekspozycji, producentka sesji zdjęciowych; Martin Duplanitier (Francja), architekt, projektant, założyciel Martin Duplantier Architects SAS, Prezydent francuskiej rady architektonicznej „Architecture et Maitrise d’Ouvrage”; Oksana Shumelda (Ukraina), architektka, designerka, współzałożycielka i opiekunka kreatywna studia „O.M.Shumelda” oraz Tomasz Smus (Polska), architekt marki Grupy Tubądzin.

NAGRODA

Zdobywca Grand Prix może wybrać spośród dwóch nagród, zaproponowanych przez organizatorów, zgodnie z hasłami przewodnimi konkursu  – wizytę w Abu Zabi (#future) lub wycieczkę na Islandię (#nature).

Pierwszy z wyborów oznacza wizytę w Masdar City, w pełni ekologicznym mieście zbudowanym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jego unikalność polega na tym, że nie emituje dwutlenku węgla i jest zasilane jedynie energią odnawialną, głównie słoneczną, wiatrową, wodną oraz biopaliwową. Projekt ten łączy najnowocześniejsze technologie, współczesną architekturę i naturalne źródła energii, pokazując jak mogą wyglądać miasta przyszłości. Projekt cieszy się dużym poparciem międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF.

Z kolei Islandia leży zaledwie dwa stopnie na południe od północnego koła podbiegunowego. Jest jednym z niewielu krajów, w których można podziwiać zorzę polarną. Stolica Islandii znajduje się w czołówce proekologicznych miast na świecie. Podróż na Islandię łączy ze sobą świat natury z architekturą i pokazuje jak te dwa obszary wzajemnie się przenikają.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.