Komunikaty PR

Jak sprawnie znaleźć pracę „na już”

2024-10-01  |  12:00
Biuro prasowe

Znalezienie pracy „na już” wiąże się z szybkim podjęciem działań. Przede wszystkim musimy uświadomić sobie, że nie ma czasu na zwłokę, każdy dzień jest ważny – m.wi Anna Witek z firmy HR Quality. Zaczynamy więc od aktualizacji swojego CV i profilu na LinkedIn, gdzie oznaczamy swoją otwartość na pracę. Trzeba być aktywnym, odświeżyć swoją sieć kontakt.w zawodowych, zapytać znajomych, czy mogliby nam pom.c. R.wnolegle warto skontaktować się z rekruterami z agencji pracy, kt.rzy zaoferują możliwości często nieosiągalne w innych miejscach. Poszukiwanie pracy pod presją czasu wiąże się z ogromnym stresem, kt.ry może nas blokować w podjęciu sprawnych działań. Może też pojawić się wstyd, że znaleźliśmy się w kryzysowej sytuacji. Te negatywne emocje trzeba opanować, np. z pomocą psychologa, kt.ry pomoże nam przejść przez kryzys i uporządkować myśli. Praca nad odzyskaniem poczucia sprawczości i pewności siebie będzie ogromnie ważna, by uniknąć popełnienia błęd.w związanych chociażby z niedopilnowaniem um.w, czy skorzystaniem z ofert poniżej naszych oczekiwań finansowych. Warto przygotować wstępną analizę tego, na co możemy się zgodzić w podbramkowej sytuacji i przygotować się do negocjacji. Wielkim wsparciem w tym wyzwaniu może być agencja pracy – uspokaja ekspertka HR Quality. Nasi doradcy pomogą napisać CV, dopasować oferty do kompetencji kandydata i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Zaproponują r.żnorodne rozwiązania, nawet oferty „z dnia na dzień”. Firmy sezonowe czy produkcyjne zawsze chętnie przyjmują pracownik.w. Takie doświadczenie można potraktować jako przejściowy pomysł na zarobienie pieniędzy na życie, przy jednoczesnym poszukiwaniu pracy docelowej. Praca tymczasowa, poza pieniędzmi, kt.rych potrzebujemy w tej chwili, przyniesie nam r.wnież nowe kontakty i pozwoli na rozw.j w nowej dziedzinie. Warto właśnie w ten spos.b do tego podejść – pozytywnie i zgodnie ze znanym cytatem Ireny Kwiatkowskiej: „żadnej pracy się nie boję”. Praca „na już” nie musi być pracą na chwilę. Zaprezentowanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej naszych mocnych stron, potwierdzenie kompetencji i doświadczenia daje dobry punkt wyjścia do negocjacji wynagrodzenia. Warto zwr.cić uwagę, w jaki spos.b nasze umiejętności mogą przyczynić się do rozwoju firmy, do kt.rej aplikujemy. W ten spos.b praca na chwilę ma szansę stać się pracą na dłużej. Nawet jeśli na początku stanowisko, kt.re zostanie nam zaproponowane nie spełni naszych oczekiwań, istnieje szansa na awans i skorzystanie z kolejnych benefit.w – dodaje otuchy Anna Witek z HR Quality. Jeśli więc znaleźliśmy się bez pracy, wyznaczmy sobie cele i działajmy. Od czegoś trzeba zacząć.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kariera Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Kariera Zaskocz swoich pracowników: 500 zł na karcie Pluxee, które działa jak 560 zł!
2025-04-10 | 17:00

Zaskocz swoich pracowników: 500 zł na karcie Pluxee, które działa jak 560 zł!

1/3 firm w Polsce przekazuje benefity pozapłacowe  dla pracowników na Wielkanoc. Jest a to druga najbardziej popularna okazja w roku (po świętach Bożego Narodzenia)
Kariera Dzień Przyjemności w Pracy – Pluxee Polska kontynuuje świętowanie codzienności
2025-03-27 | 09:00

Dzień Przyjemności w Pracy – Pluxee Polska kontynuuje świętowanie codzienności

Pluxee Polska po raz drugi organizuje Dzień Przyjemności w Pracy, tym samym wpisując go na stałe do kalendarza HR. Dlaczego? Ponieważ zaangażowanie polskich pracowników jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.