Komunikaty PR

Polskie fundacje ponownie ze wsparciem od The Starbucks Foundation

2024-12-16  |  01:00
Biuro prasowe

26 września The Starbucks Foundation w ramach programu Global Community Impact Grants ogłosiła przyznanie nowych dotacji, wyróżniając ponad 80 organizacji non-profit z 46 krajów. W gronie beneficjentów znalazły się aż dwie polskie organizacje pozarządowe – Fundacja Sarigato, która otrzymała 20 000 dolarów, oraz Fundacja Joanny Radziwiłł „Opiekuńcze Skrzydła”, której przyznano 30 000 dolarów. Obie fundacje zostały nominowane do programu przez polskich Partnerów (pracowników) kawiarni Starbucks, którzy od lat współpracują z nimi w ramach wolontariatu pracowniczego.

„Pracownicy Starbucks na całym świecie mogą zgłaszać lokalne organizacje non-profit funkcjonujące w ich społecznościach lokalnych. W Polsce od lat współpracujemy z różnymi fundacjami. Cieszymy się, że działalność „Opiekuńczych Skrzydeł” i Sarigato już po raz kolejny została doceniona przez The Starbucks Foundation, a dzięki przyznanym grantom będziemy mogli razem zrobić jeszcze więcej dobrego dla ich podopiecznych.” mówi Vedran Modric, Dyrektor Operacyjny Starbucks w Polsce.

Pierwsza z wybranych organizacji, Fundacja Joanny Radziwiłł „Opiekuńcze Skrzydła”, pomaga dzieciom pochodzącym z rodzin borykających się z różnymi problemami i zagrożonych wykluczeniem społecznym, starając się dać im możliwości, których zazwyczaj nie mają. Działa ona na rzecz wyrównywania szans w fundacyjnych domach dziennego pobytu, wzorowanych na domach rodzinnych. Dzięki tej pomocy dzieci zyskują poczucie bezpieczeństwa i wiarę w swój potencjał, uczą się marzyć i dążyć do spełnienia tych marzeń. Z pozyskanych z grantu środków zostanie zrealizowany projekt „Kompas”, wspierający 32 dzieci, w tym uchodźców wojennych, poprzez zajęcia terapeutyczne, edukacyjne i artystyczne.

 

„Będziemy mogli zapewnić naszym podopiecznym różnorodne zajęcia, dzięki którym dzieci będą mogły odkryć swoje mocne strony, pasje i zainteresowania, uwierzyć w siebie. Dzięki zapewnieniu dzieciom poczucia bezpieczeństwa i dodając wiatru w ich skrzydła możemy odmieniać ich los. Dzięki poprzednim grantom od The Starbucks Foundation mogliśmy już dać szansę wielu dzieciom.” – mówi Magdalena Kryńska z Fundacji Joanny Radziwiłł „Opiekuńcze Skrzydła”.

Z kolei Fundacja Sarigato w ramach projektu „Hakersi” rozwija kompetencje cyfrowe dzieci zagrożonych wykluczeniem technologicznym. Dodatkowe dofinansowanie pozwoli dotrzeć do kolejnych młodych osób, które zyskają dostęp do nowoczesnych narzędzi edukacyjnych, takich jak Minecraft Edu Edition czy Scratch.

„Dzięki dotacjom uzyskanym w latach 2022-2024 aż 950 uczestników projektu Hakersi zyskało możliwość udziału w zajęciach technologicznych. Dodatkowe środki pozwalają nam wyposażyć młodych ludzi w niezbędne kompetencje, które przyczynią się do ich przyszłej niezależności” - mówi Iwona Duda, prezeska Fundacji Sarigato.

Globalne wsparcie dla lokalnych społeczności

Ogłoszony w 2022 roku program Global Community Impact Grants The Starbucks Foundation zakładał inwestycję w wysokości 30 milionów dolarów do 2030 roku, aby wpływać na obszary takie jak wsparcie młodzieży, inkluzywność i różnorodność, pomoc społeczna, walka z głodem, wspieranie możliwości ekonomicznych oraz dostęp do wody, sanitariatów i higieny. Program bazuje na innych inicjatywach The Starbucks Foundation, takich jak granty lokalne, granty dla regionów pochodzenia oraz granty na pomoc w przypadku katastrof, które wspierają odporność i dobrobyt lokalnych społeczności, a także pomoc dla ofiar katastrof. Od momentu uruchomienia programu w 2022 roku, The Starbucks Foundation wraz z licencjobiorcami przyznała ponad 10 milionów dolarów w ramach Global Community Impact Grants dla ponad 150 organizacji non-profit w ponad 60 rynkach.

„Od początku działalności Starbucks dąży do bycia firmą, która działa inaczej – taką, która priorytetowo traktuje swoich Partnerów, czyli pracowników, klientów oraz społeczności, którym na co dzień służymy, dostosowując się do lokalnych potrzeb.” – powiedział Brady Brewer, CEO International Starbucks i członek zarządu Fundacji Starbucks. - „Dzięki Global Community Impact Grants nasi Partnerzy mogą wskazywać ważne dla nich cele, a my wspieramy je finansowo, pomagając organizacjom, które są im najbliższe.”

Więcej o programie Global Community Impact Grants można dowiedzieć się na stronie Starbucks Stories.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Fisher-Price® Wood – zabawki, które angażują zmysły i wspierają kreatywność Biuro prasowe
2024-12-13 | 10:30

Fisher-Price® Wood – zabawki, które angażują zmysły i wspierają kreatywność

Fisher-Price® Wood to linia nawiązująca do korzeni marki i przywracającą ponadczasowy urok drewnianych zabawek. Wykonane z prawdziwego, pochodzącego drewna ze zrównoważonych
Dziecko Odkryj nowy wymiar nauki przez zabawę z wyjątkowym zespołem Link Squad™
2024-12-13 | 10:20

Odkryj nowy wymiar nauki przez zabawę z wyjątkowym zespołem Link Squad™

Fishe-Price® prezentuje zespół, jakiego jeszcze nie było! Roztańczony, kolorowy, energetyczny, a do tego wspierający rozwój dziecka. Te wesołe postaci wspomagają
Dziecko Centrum Mądrej Zabawy otworzy się w Krakowie jesienią 2025 roku
2024-12-13 | 01:00

Centrum Mądrej Zabawy otworzy się w Krakowie jesienią 2025 roku

Smart Kids Planet – miejsce, które bawi, uczy i inspiruje                                   

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Na przewlekłą chorobę nerek cierpi w Polsce 4,5 mln osób. Pacjenci apelują o szerszy dostęp do leczenia, które opóźnia dializy

Szacuje się, że na przewlekłą chorobę nerek choruje w Polsce nawet ok. 4,5 mln osób, a według prognoz WHO do 2030 roku liczba pacjentów wymagających dializ może się podwoić. Szansą na spowolnienie przebiegu choroby i uniknięcie dializoterapii lub przeszczepu nerki jest połączenie niskobiałkowej diety z leczeniem farmakologicznym obejmującym ketoanalogi aminokwasów. Taka terapia jest dostępna dla pacjentów w ramach programu lekowego B.113. Jednak jego obecny kształt w połączeniu ze zbyt małą liczbą ośrodków, które go realizują, powoduje, że ta dostępność jest ograniczona.