Komunikaty PR

Socjologia Collegium Civitas zajmuje pierwsze miejsce w rankingu ELA

2023-07-25  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Radecka
Collegium Civitas

plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka@civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl

Kierunek socjologia (studia drugiego stopnia) w Collegium Civitas zdobył pierwsze miejsce w najnowszym rankingu ELA (Ogólnopolski System Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych), opublikowanym na stronie www.ela.nauka.gov.pl. Studia pierwszego stopnia na kierunku socjologia również znalazły się na podium, zajmując zaszczytne trzecie miejsce.

Ten wyjątkowy wynik jest powodem do dumy dla Collegium Civitas, potwierdzającym nie tylko wysoką jakość kształcenia, ale przede wszystkim sukcesy absolwentów na rynku pracy.

Ranking ELA to znaczący i wiarygodny system monitorowania ekonomicznych losów absolwentów polskich uczelni, dostarczający obiektywnych informacji o ich sytuacji zawodowej po ukończeniu studiów. W badaniu uwzględniającym różnorodne wskaźniki socjologia w Collegium Civitas osiągnęła najwyższy wynik, co oznacza, że absolwenci uczelni osiągają znakomite wyniki na rynku pracy. Świadczy to o ich wysokich kompetencjach, wiedzy i umiejętnościach, które są cenione przez pracodawców z różnych branż.

Dr Xymena Bukowska, kierowniczka Katedry Socjologii Collegium Civitas, podkreśla: „Sukces Uczelni w rankingu ELA jest dowodem na zaangażowanie całego zespołu dydaktyków w zapewnianie wysokiej jakości nauczania oraz stworzenie inspirującej atmosfery akademickiej, sprzyjającej rozwojowi intelektualnemu i społecznemu studentów”.

Warto również zaznaczyć, że w najnowszym rankingu ELA, wysoką drugą pozycję osiągnął kierunek stosunki międzynarodowe. To kolejne potwierdzenie doskonałego poziomu nauczania i wszechstronnego przygotowania studentów do pracy w globalnym środowisku, gdzie zrozumienie relacji międzynarodowych jest niezwykle istotne.

Ranking ELA uwzględnił także kierunki dziennikarstwo i nowe media oraz zarządzanie, co świadczy o odpowiednim dopasowaniu oferty edukacyjnej Collegium Civitas do wymagań rynku. Zaangażowanie uczelni w rozwijanie potencjału swoich studentów jest nagradzane sukcesami w rankingu ELA od kilku lat. Jest to możliwe dzięki prężnie działającemu Akademickiemu Biuru Karier, które wspiera studentów oraz absolwentów na rynku pracy, m.in. przez pomoc w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych, prowadzenie akcji informacyjno-promocyjnych, warsztatów, targów pracy, spotkań, webinarów oraz promocję pracodawców wśród studentów i absolwentów.

Ciesząc się z wyniku rankingu, wyrażamy przekonanie, że Collegium Civitas będzie nadal odgrywać kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości zawodowej studentów, przygotowując ich do wyzwań współczesnego rynku pracy.

Podane miejsca dotyczą rankingu poszczególnych kierunków prowadzonych na polskich uczelniach i ukończonych przez absolwentów w 2021 roku.


O Collegium Civitas: Collegium Civitas to renomowana uczelnia wyższa z siedzibą w Warszawie, oferująca nowoczesne i interdyscyplinarne programy studiów na poziomie licencjackim i magisterskim. Uczelnia kładzie duży nacisk na praktyczne przygotowanie studentów do wyzwań współczesnego rynku pracy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Collegium Civitas
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kariera Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Kariera Zaskocz swoich pracowników: 500 zł na karcie Pluxee, które działa jak 560 zł!
2025-04-10 | 17:00

Zaskocz swoich pracowników: 500 zł na karcie Pluxee, które działa jak 560 zł!

1/3 firm w Polsce przekazuje benefity pozapłacowe  dla pracowników na Wielkanoc. Jest a to druga najbardziej popularna okazja w roku (po świętach Bożego Narodzenia)
Kariera Dzień Przyjemności w Pracy – Pluxee Polska kontynuuje świętowanie codzienności
2025-03-27 | 09:00

Dzień Przyjemności w Pracy – Pluxee Polska kontynuuje świętowanie codzienności

Pluxee Polska po raz drugi organizuje Dzień Przyjemności w Pracy, tym samym wpisując go na stałe do kalendarza HR. Dlaczego? Ponieważ zaangażowanie polskich pracowników jest

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć