Socjologia Collegium Civitas zajmuje pierwsze miejsce w rankingu ELA

Collegium Civitas
plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl
Kierunek socjologia (studia drugiego stopnia) w Collegium Civitas zdobył pierwsze miejsce w najnowszym rankingu ELA (Ogólnopolski System Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych), opublikowanym na stronie www.ela.nauka.gov.pl. Studia pierwszego stopnia na kierunku socjologia również znalazły się na podium, zajmując zaszczytne trzecie miejsce.
Ten wyjątkowy wynik jest powodem do dumy dla Collegium Civitas, potwierdzającym nie tylko wysoką jakość kształcenia, ale przede wszystkim sukcesy absolwentów na rynku pracy.
Ranking ELA to znaczący i wiarygodny system monitorowania ekonomicznych losów absolwentów polskich uczelni, dostarczający obiektywnych informacji o ich sytuacji zawodowej po ukończeniu studiów. W badaniu uwzględniającym różnorodne wskaźniki socjologia w Collegium Civitas osiągnęła najwyższy wynik, co oznacza, że absolwenci uczelni osiągają znakomite wyniki na rynku pracy. Świadczy to o ich wysokich kompetencjach, wiedzy i umiejętnościach, które są cenione przez pracodawców z różnych branż.
Dr Xymena Bukowska, kierowniczka Katedry Socjologii Collegium Civitas, podkreśla: „Sukces Uczelni w rankingu ELA jest dowodem na zaangażowanie całego zespołu dydaktyków w zapewnianie wysokiej jakości nauczania oraz stworzenie inspirującej atmosfery akademickiej, sprzyjającej rozwojowi intelektualnemu i społecznemu studentów”.
Warto również zaznaczyć, że w najnowszym rankingu ELA, wysoką drugą pozycję osiągnął kierunek stosunki międzynarodowe. To kolejne potwierdzenie doskonałego poziomu nauczania i wszechstronnego przygotowania studentów do pracy w globalnym środowisku, gdzie zrozumienie relacji międzynarodowych jest niezwykle istotne.
Ranking ELA uwzględnił także kierunki dziennikarstwo i nowe media oraz zarządzanie, co świadczy o odpowiednim dopasowaniu oferty edukacyjnej Collegium Civitas do wymagań rynku. Zaangażowanie uczelni w rozwijanie potencjału swoich studentów jest nagradzane sukcesami w rankingu ELA od kilku lat. Jest to możliwe dzięki prężnie działającemu Akademickiemu Biuru Karier, które wspiera studentów oraz absolwentów na rynku pracy, m.in. przez pomoc w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych, prowadzenie akcji informacyjno-promocyjnych, warsztatów, targów pracy, spotkań, webinarów oraz promocję pracodawców wśród studentów i absolwentów.
Ciesząc się z wyniku rankingu, wyrażamy przekonanie, że Collegium Civitas będzie nadal odgrywać kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości zawodowej studentów, przygotowując ich do wyzwań współczesnego rynku pracy.
Podane miejsca dotyczą rankingu poszczególnych kierunków prowadzonych na polskich uczelniach i ukończonych przez absolwentów w 2021 roku.
O Collegium Civitas: Collegium Civitas to renomowana uczelnia wyższa z siedzibą w Warszawie, oferująca nowoczesne i interdyscyplinarne programy studiów na poziomie licencjackim i magisterskim. Uczelnia kładzie duży nacisk na praktyczne przygotowanie studentów do wyzwań współczesnego rynku pracy.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Zaskocz swoich pracowników: 500 zł na karcie Pluxee, które działa jak 560 zł!

Dzień Przyjemności w Pracy – Pluxee Polska kontynuuje świętowanie codzienności
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.