Socjologia Collegium Civitas zajmuje pierwsze miejsce w rankingu ELA
Collegium Civitas
plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl
Kierunek socjologia (studia drugiego stopnia) w Collegium Civitas zdobył pierwsze miejsce w najnowszym rankingu ELA (Ogólnopolski System Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych), opublikowanym na stronie www.ela.nauka.gov.pl. Studia pierwszego stopnia na kierunku socjologia również znalazły się na podium, zajmując zaszczytne trzecie miejsce.
Ten wyjątkowy wynik jest powodem do dumy dla Collegium Civitas, potwierdzającym nie tylko wysoką jakość kształcenia, ale przede wszystkim sukcesy absolwentów na rynku pracy.
Ranking ELA to znaczący i wiarygodny system monitorowania ekonomicznych losów absolwentów polskich uczelni, dostarczający obiektywnych informacji o ich sytuacji zawodowej po ukończeniu studiów. W badaniu uwzględniającym różnorodne wskaźniki socjologia w Collegium Civitas osiągnęła najwyższy wynik, co oznacza, że absolwenci uczelni osiągają znakomite wyniki na rynku pracy. Świadczy to o ich wysokich kompetencjach, wiedzy i umiejętnościach, które są cenione przez pracodawców z różnych branż.
Dr Xymena Bukowska, kierowniczka Katedry Socjologii Collegium Civitas, podkreśla: „Sukces Uczelni w rankingu ELA jest dowodem na zaangażowanie całego zespołu dydaktyków w zapewnianie wysokiej jakości nauczania oraz stworzenie inspirującej atmosfery akademickiej, sprzyjającej rozwojowi intelektualnemu i społecznemu studentów”.
Warto również zaznaczyć, że w najnowszym rankingu ELA, wysoką drugą pozycję osiągnął kierunek stosunki międzynarodowe. To kolejne potwierdzenie doskonałego poziomu nauczania i wszechstronnego przygotowania studentów do pracy w globalnym środowisku, gdzie zrozumienie relacji międzynarodowych jest niezwykle istotne.
Ranking ELA uwzględnił także kierunki dziennikarstwo i nowe media oraz zarządzanie, co świadczy o odpowiednim dopasowaniu oferty edukacyjnej Collegium Civitas do wymagań rynku. Zaangażowanie uczelni w rozwijanie potencjału swoich studentów jest nagradzane sukcesami w rankingu ELA od kilku lat. Jest to możliwe dzięki prężnie działającemu Akademickiemu Biuru Karier, które wspiera studentów oraz absolwentów na rynku pracy, m.in. przez pomoc w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych, prowadzenie akcji informacyjno-promocyjnych, warsztatów, targów pracy, spotkań, webinarów oraz promocję pracodawców wśród studentów i absolwentów.
Ciesząc się z wyniku rankingu, wyrażamy przekonanie, że Collegium Civitas będzie nadal odgrywać kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości zawodowej studentów, przygotowując ich do wyzwań współczesnego rynku pracy.
Podane miejsca dotyczą rankingu poszczególnych kierunków prowadzonych na polskich uczelniach i ukończonych przez absolwentów w 2021 roku.
O Collegium Civitas: Collegium Civitas to renomowana uczelnia wyższa z siedzibą w Warszawie, oferująca nowoczesne i interdyscyplinarne programy studiów na poziomie licencjackim i magisterskim. Uczelnia kładzie duży nacisk na praktyczne przygotowanie studentów do wyzwań współczesnego rynku pracy.
Czy edukacja zdalna może mieć międzynarodowy poziom?
Neuroróżnorodność to cecha, a nie problem
Weź udział w darmowych szkoleniach dla Dyrektorów przedszkoli i żłobków!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.