Socjologia Collegium Civitas zajmuje pierwsze miejsce w rankingu ELA
![Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_1434998532.png)
Collegium Civitas
plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl
Kierunek socjologia (studia drugiego stopnia) w Collegium Civitas zdobył pierwsze miejsce w najnowszym rankingu ELA (Ogólnopolski System Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych), opublikowanym na stronie www.ela.nauka.gov.pl. Studia pierwszego stopnia na kierunku socjologia również znalazły się na podium, zajmując zaszczytne trzecie miejsce.
Ten wyjątkowy wynik jest powodem do dumy dla Collegium Civitas, potwierdzającym nie tylko wysoką jakość kształcenia, ale przede wszystkim sukcesy absolwentów na rynku pracy.
Ranking ELA to znaczący i wiarygodny system monitorowania ekonomicznych losów absolwentów polskich uczelni, dostarczający obiektywnych informacji o ich sytuacji zawodowej po ukończeniu studiów. W badaniu uwzględniającym różnorodne wskaźniki socjologia w Collegium Civitas osiągnęła najwyższy wynik, co oznacza, że absolwenci uczelni osiągają znakomite wyniki na rynku pracy. Świadczy to o ich wysokich kompetencjach, wiedzy i umiejętnościach, które są cenione przez pracodawców z różnych branż.
Dr Xymena Bukowska, kierowniczka Katedry Socjologii Collegium Civitas, podkreśla: „Sukces Uczelni w rankingu ELA jest dowodem na zaangażowanie całego zespołu dydaktyków w zapewnianie wysokiej jakości nauczania oraz stworzenie inspirującej atmosfery akademickiej, sprzyjającej rozwojowi intelektualnemu i społecznemu studentów”.
Warto również zaznaczyć, że w najnowszym rankingu ELA, wysoką drugą pozycję osiągnął kierunek stosunki międzynarodowe. To kolejne potwierdzenie doskonałego poziomu nauczania i wszechstronnego przygotowania studentów do pracy w globalnym środowisku, gdzie zrozumienie relacji międzynarodowych jest niezwykle istotne.
Ranking ELA uwzględnił także kierunki dziennikarstwo i nowe media oraz zarządzanie, co świadczy o odpowiednim dopasowaniu oferty edukacyjnej Collegium Civitas do wymagań rynku. Zaangażowanie uczelni w rozwijanie potencjału swoich studentów jest nagradzane sukcesami w rankingu ELA od kilku lat. Jest to możliwe dzięki prężnie działającemu Akademickiemu Biuru Karier, które wspiera studentów oraz absolwentów na rynku pracy, m.in. przez pomoc w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych, prowadzenie akcji informacyjno-promocyjnych, warsztatów, targów pracy, spotkań, webinarów oraz promocję pracodawców wśród studentów i absolwentów.
Ciesząc się z wyniku rankingu, wyrażamy przekonanie, że Collegium Civitas będzie nadal odgrywać kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości zawodowej studentów, przygotowując ich do wyzwań współczesnego rynku pracy.
Podane miejsca dotyczą rankingu poszczególnych kierunków prowadzonych na polskich uczelniach i ukończonych przez absolwentów w 2021 roku.
O Collegium Civitas: Collegium Civitas to renomowana uczelnia wyższa z siedzibą w Warszawie, oferująca nowoczesne i interdyscyplinarne programy studiów na poziomie licencjackim i magisterskim. Uczelnia kładzie duży nacisk na praktyczne przygotowanie studentów do wyzwań współczesnego rynku pracy.
![Czy edukacja zdalna może mieć międzynarodowy poziom? Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_93719992,w_263,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Czy edukacja zdalna może mieć międzynarodowy poziom?
![Neuroróżnorodność to cecha, a nie problem](/files/_uploaded/glownekonf_444958387,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Neuroróżnorodność to cecha, a nie problem
![Weź udział w darmowych szkoleniach dla Dyrektorów przedszkoli i żłobków!](/files/_uploaded/glownekonf_1858910307,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Weź udział w darmowych szkoleniach dla Dyrektorów przedszkoli i żłobków!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.