Weź udział w darmowych szkoleniach dla Dyrektorów przedszkoli i żłobków!
Codziennej pracy Dyrektora towarzyszy wiele wyzwań związanych z pracownikami, współpracą z rodzicami, opieką nad dziećmi, czy prowadzeniem własnego biznesu. KDPN czyli Klub Dyrektora Placówki Niepublicznej to społeczność Dyrektorów oraz właścicieli przedszkoli i żłobków, którzy wspierają się wzajemnie. Stworzony został z myślą o osobach, które chcą się rozwijać, czerpać inspiracje i dzielić się swoją wiedzą z innymi.
KDPN to comiesięczne spotkania w kameralnym i zaufanym gronie Dyrektorów, którzy rozmawiają o swoich obowiązkach i pomagają sobie w pokonywaniu wyzwań. To przestrzeń do przyjaznych rozmów przy pizzy. Towarzyszy im szkolenie przeprowadzone przez ekspertów. Odbywa się ono w luźnej atmosferze, bo w końcu przy kawce i ciasteczku wiedza lepiej wchodzi do głowy. A to wszystko zupełnie bezpłatnie!
Chcesz się rozwijąc i zaangażować w organizację spotkań klubu? Zostań ambasadorem i rozbuduj KDPN również w innych miastach! Zaangażuj się w tę inicjatywę i stwórz wyjątkową społeczność Dyrektorów w mieście, w którym zapragniesz!
Spotkania klubu odbywają się raz w miesiącu w Warszawie, Krakowie oraz Bytomiu.
Harmonogram spotkań
- KDPN w Warszawie: 9 stycznia, 6 lutego, 6 marca, 3 kwietnia, 8 maja, 5 czerwca.
- KDPN w Bytomiu: 8 stycznia, 12 lutego, 12 marca, 9 kwietnia, 14 maja, 11 czerwca.
- KDPN w Krakowie: 16 stycznia, 27 lutego, 27 marca, 24 kwietnia, 22 maja, 12 czerwca.
Wszystkie informacje o klubie wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdują się na stronie: https://kdpn.pl

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.