Kayah, Baczyńska i Rowińska gwiazdami reality show Viaplay o nazwie Powerwomen
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Ten, kto kiedykolwiek określił płeć żeńską “słabszą”, prawdopodobnie nie miał okazji poznać bliżej bohaterek ‘Powerwomen Polska’, najnowszego programu serwisu streamingowego Viaplay. Serial przedstawia sylwetki pięciu niezależnych i silnych kobiet, które dzięki swojej pracy i ogromnemu zaangażowaniu osiągnęły sukces. Każdy z odcinków skupi się na życiu wybranych bohaterek przedstawiając ich codzienność, a widzowie będą mieli okazję zobaczyć zarówno kulisy ich zawodowego życia, jak i poznać je w domowym zaciszu. Premiera programu już jesienią na platformie streamingowej Viaplay. Ogłoszono, kto wystąpi w jego polskiej edycji.
‘Powerwomen Polska’ to program przygotowany na podstawie szwedzkiego formatu o tym samym tytule. Serial odczarowuje mit ‘kobiet oderwanych od rzeczywistości’, pokazując ambitne osoby, które dzięki swojej ciężkiej pracy osiągnęły wymarzony sukces. Widzowie będą mogli zobaczyć ich codzienność oraz drogę na szczyt, które mogą stanowić inspirację dla innych kobiet. Program odkrywa przed widzami różne ścieżki rozwoju w wielu różnych dziedzinach – muzyce, projektowaniu czy biznesie.
Wśród bohaterek ‘Powerwomen Polska’ znalazły się: jedna z największych gwiazd polskiej estrady oraz właścicielka wytwórni muzycznej Kayax – Kayah; projektantka mody oraz twórczyni kreacji największych gwiazd, Gosia Baczyńska, autorka książek kryminalnych Katarzyna Puzyńska; trenerka biznesu oraz właścicielka fundacji ‘Kobieta Niezależna’, a także autorka wielu poradników Kamila Rowińska oraz Anna Hencka-Zyser, założycielka fundacji ‘Spa for Cancer’ wspierającej kobiety zmagające się z chorobą nowotworową.
Cieszę się, że mogłam podzielić się z widzami swoją codziennością i pokazać fragment mojego życia, który zazwyczaj pozostaje poza obiektywami kamer i światłami fleszy. ‘Powerwomen Polska’ udowadniają, że dzięki pracy z pasją i misją można spełniać swoje marzenia, ale też pomagać spełniać marzenia innych ludzi. Nie mogę doczekać się efektu końcowego i jestem niezwykle ciekawa historii, które opowiedzą inne bohaterki programu. Pomimo różnych doświadczeń i obszarów, w których działamy, mamy ze sobą wiele wspólnego’. – Kayah, artystka, współzałożycielka wytwórni Kayax.
O czym marzyły na początku swojej kariery, w jaki sposób osiągnęły sukces i dlaczego ich historie są tak wyjątkowe? Widzowie poznają odpowiedzi na te pytania, będą mogli towarzyszyć bohaterkom ‘Powerwomen Polska’ podczas ważnych wydarzeń w ich życiu, a także poznać nieznaną stronę sławy.
‘Tworząc polską wersję programu ‘Powerwomen Polska’ chcieliśmy zainspirować wszystkie kobiety. Pokazać, jak jaki efekt można osiągnąć dzięki nieugiętemu charakterowi i konsekwentnemu postępowaniu. Nasze bohaterki tworzą, prowadzą własne firmy i pomagają innym a przy tym są mami, partnerkami czy wiernymi przyjaciółkami. Czerpią z życia to, co najlepsze a swą energią zarażają innych.’– komentuje Barbara Wiśniewska-Grzesiak, Executive Producer w Viaplay
Oryginalna, szwedzka wersja programu Powerwomen Polska nosi nazwę ‘Svenska Powerkvinnor’. Bohaterkami produkcji są: pisarka, jedna z największych twórczyń skandynawskich kryminałów Camilla Läckberg, szwedzka piosenkarka, menedżerka i autorka tekstów Laila Bagge, szwedzka komiczka i prezenterka telewizyjna Kristina ‘Keyyo’ Petrushina, influencerka Antonija Mandir oraz szwedzka legenda medycyny Mouna ‘Doktor Mouna’ Esmaeilzadeh.
Premiera sześcioodcinkowego serialu odbędzie się jesienią tego roku. Seria ‘Powerwomen Polska’ powstaje na zlecenie NENT Group, właściciela platformy streamingowej Viaplay. Za produkcję odpowiada FremantleMedia Polska.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA I KRÓLOWA ŚNIEGU NA ŚWIĘTA W ARTE.TV
Z miłości do gier – Platige Image o kulisach powstawania „Secret Level”

Serial 'Udar' z Jackiem Poniedziałkiem dostępny w streamingu już 17 grudnia
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.