KFC ponownie z pomocą dla służby zdrowia
Weber Shandwick
ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
ooo|webershandwick.pl| |ooo|webershandwick.pl
600000000
webershandwick.com
Marka KFC, będąc pod nieustannym wrażeniem pełnej zaangażowania pracy lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych w trakcie pandemii, od początku grudnia ponownie dostarcza darmowe posiłki dla pracowników szpitali w wybranych miastach w Polsce.
„Nieustająco jesteśmy pełni podziwu dla wszystkich pracowników służby zdrowia w tym trudnym dla nas wszystkich roku. Przez cały czas to oni są na pierwszej linii frontu i często nie mają nawet chwili, aby pomyśleć o ciepłym posiłku. Mamy więc nadzieję, że nasze najpopularniejsze dania z smacznym i chrupiącym kurczakiem będą dla nich wzmocnieniem, pozwolą na chwilę wytchnienia i choć w części pokażą im naszą ogromną wdzięczność za ich ciężką pracę.” – powiedział Bartosz Pęczalski, Brand President KFC.
Bezpłatne posiłki trafią do placówek medycznych m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Bydgoszczy, Łodzi czy Szczecinie. Wszystkie dania są przekazywane w ramach dostawy bezkontaktowej.
KFC od początku pandemii wspiera pracowników służby zdrowia. Podczas pierwszej fali, pracownicy restauracji KFC samodzielnie dowozili bezkontaktowo jedzenie do szpitali, pokazajuąc swoją ogromną chęć niesienia pomocy w tym czasie. Następnie, aby jeszcze bardziej zwiększyć skalę działania, marka przyłączyła się do akcji #WzywamyPosiłki, w ramach której udało się przekazać ponad 13 tys. posiłków do placówek szpitalnych, stacji pogotowia i punktów laboratoryjnych. We wszystkich restauracjach sieci KFC w Polsce wciąż obowiązuje dla tej grupy dedykowana 10% zniżka na wszystkie zamówienia oraz serwowana jest bezpłatna kawa lub herbata.
Bądźcie na bieżąco ze wszystkimi aktywacjami i inicjatywami KFC na kfc.pl i fanpage’u sieci na Facebooku.
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.