Komunikaty PR

„Kibicuj tym, którzy nas wspierają” – FAVBET wzywa ukraińskich kibiców

2022-12-15  |  01:00
Biuro prasowe

20 listopada rozpoczęły się Mistrzostwa Świata FIFA 2022 w Katarze. Jest to wydarzenie wielkie i pod wieloma względami unikatowe. Po raz pierwszy w historii mistrzostwa świata odbywają się na Bliskim Wschodzie, w porze zimowej i… na tle największego w Europie konfliktu zbrojnego od II wojny światowej.

 

Podczas gdy katarskie stadiony eksplodują okrzykami zachwytu, ukraińscy kibice słyszą bomby eksplodujące na ulicach ich miast, a Siły Zbrojne Ukrainy na liczącej tysiące kilometrów linii frontu bohatersko stawiają opór nieuzasadnionej rosyjskiej agresji. Pomimo tych okoliczności FAVBET i kijowska agencja kreatywna Taktika znaleźli sposób na zaangażowanie w mundial kibiców z Ukrainy. Chcieli także przypomnieć światu, że piłka nożna to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również nieznające granic jedność i wsparcie.

 

„Świat nie może podziwiać gry naszej reprezentacji na katarskich arenach piłkarskich, ale od niemal roku przygląda się naszej walce na innej arenie – polu bitwy. Świat nie tylko się przygląda, ale przede wszystkim niestrudzenie nas wspiera. Anglia, Holandia, Hiszpania, Polska, USA, Francja i wiele innych państw zaopatrują i szkolą ukraińskie wojsko, a także zapewniają schronienie naszym rodakom i dbają o nasze interesy na froncie dyplomatycznym. Uznaliśmy, że mistrzostwa świata są doskonałą okazją na podziękowanie sojusznikom Ukrainy za niesłabnące wsparcie” – powiedział kreatywny copywriter FAVBET, Mykoła Bezkrownyj.

 

Kampania opiera się na krótkich filmikach kręconych na ulicach Kijowa – stolicy Ukrainy. Całość koncentruje się na ukraińskich kibicach noszących stare szaliki kibica, którymi przed laty machali na meczach Ukrainy przeciwko dzisiejszym sojusznikom.

 

„Kiedyś wznosiliśmy te szaliki nad głowy, ponieważ ponad wszystko pragnęliśmy Was pokonać. Teraz je nosimy dlatego, że szczerze życzymy Wam zwycięstwa, tak jak Wy życzycie zwycięstwa nam” – przyznaje lektor czytający manifest kampanii.

 

„Pomysłodawcą kampanii jest Favbet, a naszym zadaniem było znalezienie dla niej najlepszych formy i stylu. Zdaliśmy sobie sprawę, że kiedyś na stadionach byliśmy przeciwnikami niemal wszystkich naszych dzisiejszych sojuszników. Teraz szaliki z tamtych meczów nie są już symbolami rywalizacji, ale jedności. Wielu kibiców nadal ma je w domach na pamiątkę, dlatego postanowiliśmy je wykorzystać jako potężny symbol, wokół którego zbudowaliśmy kampanię” – wyjaśnia Roman Hurbanow, współzałożyciel i dyrektor kreatywny agencji Taktika.

 

Oprócz manifestu kampania obejmuje filmiki poświęcone kibicowaniu poszczególnym sojusznikom Ukrainy, takim jak Polska, Francja czy Anglia. Filmiki zostały nakręcone przez ukraińskie studio Digital Religion, które znane jest ze współpracy z wiodącymi na świecie markami: Samsungiem, Visą, Pepsi, Uberem i innymi.

 

Nowa kampania FAVBET to nie tylko wyraz wdzięczności dla sojuszników, ale również przypomnienie, że wojna, w przeciwieństwie do piłkarskich mistrzostw świata, nie kończy się wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego. Podczas gdy mundial wkrótce się zakończy, Ukraina nadal będzie toczyć walkę z agresorem, który chce zniszczyć ukraińską tożsamość.

 

Ukraina potrzebuje wsparcia bardziej niż kiedykolwiek. Z tego powodu fundacja FAVBET Foundation przyjmuje darowizny z całego świata, aby fani piłki nożnej z każdego zakątka globu mogli przyczynić się do zwycięstwa Ukrainy. Darowiznę można wpłacić na oficjalnej stronie fundacji.

 

Wywodząca się z Ukrainy międzynarodowa firma FAVBET wspiera Ukrainę od pierwszych dni pełnoskalowej inwazji Rosji, angażując się w liczne inicjatywy pomocy humanitarnej i zapewniając ukraińskiemu wojsku niezbędne wyposażenie. Obecnie aż 95% projektów FAVBET Foundation skupia się na pomocy wojsku i cywilom. Fundacja pomaga między innymi w ewakuacji mieszkańców miast frontowych, kupuje karetki pogotowia i pojazdy potrzebne siłom zbrojnym, a także dostarcza zaawansowany technologicznie sprzęt łączności oraz drony.

 

Dodatkowe materiały:

Kampania FAVBET “Wspieraj tych, którzy wspierają nas”: https://www.youtube.com/watch?v=EKO0t9Mf9Us

FAVBET w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/@FAVBET_COM/videos

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Niemal tysiąc osób pobiegnie jako pomarańczowi bohaterowie Biuro prasowe
2024-08-08 | 15:00

Niemal tysiąc osób pobiegnie jako pomarańczowi bohaterowie

Zapoczątkowana dziesięć lat temu przez Fundację „Maraton Warszawski” akcja #BiegamDobrze jest dziś największym charytatywnym, cyklicznym, biegowym wydarzeniem w Polsce. Nic
Styl życia „Czasami to by się przydała kąpiel w melisie” – kobiety o menopauzalnej złości
2024-08-07 | 12:00

„Czasami to by się przydała kąpiel w melisie” – kobiety o menopauzalnej złości

„Czasami to by się przydała kąpiel w melisie” – kobiety mówią o menopauzalnej złości   Złość menopauzalna to jeden z przejawów klimakterium, a
Styl życia 8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Sprawdź, jak wspierać te pożyteczne
2024-08-07 | 11:15

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Sprawdź, jak wspierać te pożyteczne

Rośliny zapylane przez pszczoły stanowią aż ponad 78 proc. wszystkich gatunków występujących na Ziemi. Bez nich wiele codziennych produktów spożywczych, takich jak owoce i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.