Klabater zapowiada Norę - dodatek do Crossroads Inn
BuzzAir
ul. Niekłańska 35/1
03-924 Warszawa
maurycy.nosowski|buzzair.pl| |maurycy.nosowski|buzzair.pl
+48 22 402 96 10
www.corepr.pl
Notowany na NewConnect Klabater SA zapowiedział rozbudowany dodatek do Crossroads Inn zatytułowany Nora, który umożliwi graczom prowadzenie nielegalnych interesów i otworzy nowe możliwości rozwoju karczmy, w której rozgrywa się akcja gry. Nora będzie dostępna od 28 kwietnia na platformach Steam oraz GOG.com.
Crossroads Inn to połączenie rozbudowanej gry z gatunku management sim z fabularnymi rozwiązaniami znanymi z gier role-playing. Produkcja oferuje dwa oddzielne tryby, Campaign i Sandbox. Pierwszy z nich pozwala przeżyć nieliniową przygodę z elementami RPG - decyzje handlowe odbiją się szerokim echem, budząc zainteresowanie potężnych graczy na politycznej scenie Delcrys. Tryb Sandbox skierowany jest do fanów symulacji, rozgrywka skupia się na zarządzaniu własnym biznesem i rozwijaniu karczmy.
W Crossroads Inn gracz wciela się we właściciela tawerny, która znajduje się w samym sercu baśniowej krainy Delcrys. Do zadań grającego należy zatrudnienie i wyszkolenie odpowiednich pracowników, zarządzanie dostawami, tworzenie nowych przepisów kulinarnych oraz ustalanie menu dopasowanego do odwiedzających gości. Gracz może planować z wyprzedzeniem, dogadzać różnym grupom społecznym odwiedzającym lokal, a w konsekwencji stać się najsłynniejszym oberżystą w historii Delcrys.
Po premierze obiecaliśmy fanom Crossroads Inn dalszy rozwój samej gry i dużo nowej zawartości. Nora to już drugi dodatek – powiedział Robert Ogłodziński, szef studia Kraken Unleashed. To spełnienie marzenia o połączeniu konwencji fantasy z „Podziemnym kręgiem”. Chcemy by gracze, którzy już dobrze znają Crossroads Inn, mieli okazje wyjść poza utarte schematy i otworzyć swój biznes na nielegalne walki oraz wpływy z czarnego rynku i szarej strefy.
Dodatek Nora pozwoli graczowi:
• Wybudować specjalną podziemną arenę i zorganizować nielegalne walki na pięści
• Zarobić na zakładach – goście obstawią wyniki podziemnych turniejów
• Zdobyć składniki dostępne tylko na czarnym rynku, m.in. jaja gryfa czy mięso Daera, by zaserwować nowe ekskluzywne dania
• Zasadzić nowe rośliny: zakazane ziele fajkowe i rośliny „lecznicze”
• Wybudować mniejszą arenę, gdzie odbywać będą się walki liqueratów
• Postawić przyrządy do ćwiczeń, gdzie pięściarze i okoliczni mieszkańcy będą mogli trenować, m.in. słup do wspinaczki, worki treningowe i nowe manekiny do ćwiczenia walki
• Zamontować na suficie nowe lampy, pozwalające na prowadzenie podziemnej plantacji ziela fajkowego
• Kupić stół alchemiczny, by wytwarzać lekarstwa… lub narkotyki
• Zbudować loch, do którego będzie można wtrącić niewygodnych gości
• Zbudować dla ochrony specjalny system sekretnych przejść.
Crossroads Inn znalazła się w podsumowaniu platformy Steam wśród najlepszych nowych gier 2019 roku - Steam’s GLOBAL TOP NEW GAMES OF 2019. Rozszerzenie Nora zadebiutuje na PC (przez Steam i GOG) 28 kwietnia w cenie 25,49 zł. Więcej informacji o grze na Steam Card lub stronach Facebook i Twitter poświęconych Crossroads Inn.
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.