Komunikaty PR

Klasyk w zaskakującej formie!

2021-06-21  |  12:40
Biuro prasowe

Kotlety sojowe à la schabowe Sante to produkt roślinny, po który chętnie sięgają osoby na diecie wegańskiej, wegetariańskiej, ale też te, które chcą urozmaicić swój jadłospis i poszukują świeżego spojrzenia na tradycyjne dania. Te kotlety składają się aż w 96% z mąki sojowej i nie zawierają soi modyfikowanej genetycznie. Wspólnie z jednostką certyfikującą CertID, firma Sante kontroluje każdy etap procesu produkcyjnego – od ziarna do gotowego wyrobu. Stosowany w Sante system jakości uniemożliwia wymieszanie stosowanych surowców z organizmami modyfikowanymi genetycznie. Potwierdzeniem ogromnej popularności tego produktu jest prestiżowy tytuł „Hit Handlu 2021”. Kotlety sojowe Sante zostały nim wyróżnione jako najlepiej sprzedający się produkt w kategorii „produkty wegańskie”.

Kotlety sojowe à la schabowe Sante mają mnóstwo zastosowań kulinarnych. Ich przygotowanie trwa krótko, a smakują wyśmienicie. Stanowią znakomity składnik pożywnego obiadu, podane w tradycyjny sposób z ziemniakami i ulubioną surówką. Można ich też użyć do przyrządzenia chrupiących, roślinnych nuggetsów, gyrosa, burgerów, wegetariańskich gulaszy – możliwości jest naprawdę wiele! A wszystkich wielbicieli azjatyckich smaków z pewnością zachwyci pyszny i kolorowy stir fry.

Podstawą dobrze przygotowanego stir fry jest krótkie, szybkie smażenie oraz mieszanie i podrzucanie składników na woku – tak, by równomiernie się usmażyły i zachowały odpowiednią chrupkość.  Uzupełnionie nieodzownymi dodatkami, takimi jak sos sojowy, sos teriyaki, limonka, tajska bazylia, olej sezamowy i sezam – utworzą oryginalną, niezwykle bogatą kompozycję smaków.

Stir fry z kotletami sojowymi Sante

Składniki:

200 g makaronu soba lub ryżowego

1 papryka

100 g strączków groszku cukrowego

1 marchewka

50 g kotletów sojowych Sante

200 ml bulionu

1 świeże chili 

garść bazylii tajskiej

2 łyżki sezamu Sante

3 łyżki sosu sojowego

1 łyżka sosu teriyaki

3 łyżki oleju sezamowego

1 limonka

garść świeżego szczypiorku

sól Sante (opcjonalnie)

Przygotowanie:

Kotlety sojowe zalewamy bulionem i 1 łyżką sosu sojowego i odstawiamy na 30 minut. Makaron gotujemy zgodnie z przepisem na opakowaniu. Na woku rozgrzewamy olej sezamowy i podsmażamy paprykę pokrojoną w paski, groszek cukrowy i marchewkę pokrojoną w plastry. Kotlety sojowe odsączamy, kroimy w paski i dodajemy do warzyw. Smażymy chwilę. Dodajemy makaron, resztę sosu sojowego, sos teriyaki, sezam oraz szczypiorek i smażymy chwilę. Jeżeli jest mało słone, doprawiamy. Podajemy posypane świeżym szczypiorkiem, bazylią tajską i skropione limonką. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Jesień pełna smaku w Salad Story – odkryj nowe sezonowe menu! Biuro prasowe
2024-09-27 | 09:00

Jesień pełna smaku w Salad Story – odkryj nowe sezonowe menu!

Wraz z jesienią Salad Story, polska marka znana z serwowania świeżych i zdrowych potraw, zaskoczyła swoją ofertą. Od 19 września wszyscy miłośnicy kulinariów mają
Żywienie Czas dyni... i budyni limitowanych WINIARY!
2024-09-26 | 14:00

Czas dyni... i budyni limitowanych WINIARY!

Czy jesień kojarzy Ci się głównie z coraz krótszymi, chłodniejszymi dniami? W tym roku nie musisz się o to martwić! Marka WINIARY wprowadza na rynek limitowaną edycję budyni,
Żywienie Jabłkowy zawrót głowy – jak przygotować pyszne przetwory?
2024-09-26 | 01:00

Jabłkowy zawrót głowy – jak przygotować pyszne przetwory?

Wrzesień to czas, gdy jabłka królują na naszych stołach – pachnące, soczyste, a przede wszystkim idealne do przygotowania jesiennych przetworów. Światowy Dzień Jabłka,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.