Komunikaty PR

Kochają go na całym świecie – jak go wykorzystać w swojej kuchni?

2021-05-27  |  13:00
Biuro prasowe

Dlaczego go kochamy? Sos serowy do zapiekanki i nie tylko

 

Co jest wyjątkowego w serze w porównaniu z innymi produktami? Ser jest wyjątkowy z wielu powodów, ale tym, co naprawdę go odróżnia, jest jego wszechstronność w smaku i funkcjonalności. Bo chociaż etapy produkcji sera są stosunkowo ustandaryzowane, niewielkie różnice w przepisie mogą prowadzić do bardzo różnych profili smakowych. Dzięki temu każdy ser ma w sobie prawdziwą regionalność, a każdy producent sera wnosi do rzemiosła swoją własną wiedzę i pierwiastek unikatowości. Dlatego cały świat kocha sery - Włosi Parmezan, Grecy ser Halloumi, a Szwajcarzy – Gruyère.

Sos serowy do zapiekanki to dla wielu z nas taki sam must have, jak frytki z ketchupem. Tymczasem roztopiony ser może sprawić, że prawie wszystko będzie smakować lepiej. Jeśli uważasz, że nuggetsy z kurczaka smakują wyśmienicie, pomyśl jeszcze raz, ponieważ gdy zanurzysz je miseczce z gorącym, serowym sosem, ich smak będzie 10 razy lepszy. Z miłości do sera przedstawiamy prosty, łatwy do przyrządzenia w domu przepis na sos serowy. Aby dopełnić misję, pokażemy co najmniej 10 różnych i pysznych połączeń, z czym można go spożywać.

Z czym jeść sos serowy?

Łatwiej byłoby odpowiedzieć na pytanie, a z czym nie jeść? Sos serowy idealnie dopełni dania przygotowane zarówno na ciepło, jak i na zimno. Pozwoli odkryć zupełnie nowe oblicze znanych potraw, nie tylko takich jak kanapki, sosy, zupy czy zapiekanki. Warto poeksperymentować i połączyć go np. z: chrupiącymi nachos, frytkami, precelkami, mini hot-dogami, skrzydełkami, makaronem, burgerami, omletem, pieczonymi ziemniakami czy warzywami - np. brokułem. Jest jeden warunek. Sos musi być apetyczny i bez grudek. Będzie taki na pewno, jeśli do jego przygotowania użyjemy sera topionego kremowego MSM Mońki. Czemu zawdzięcza swoją wyjątkowość? – Tak jak wszystkie nasze sery, powstaje na bazie ściśle wyselekcjonowanego mleka. Dlatego ma tak aksamitną konsystencję i pozwala się rozkoszować pełnią delikatnego smaku. – wyjaśnia Ewa Polińska, ekspert MSM Mońki.

Jak przyrządzić sos serowy w domu?

Ten bardzo łatwy przepis na sos serowy zmienia zasady gry w kuchni i jest o wiele lepszy niż jakikolwiek inny, kupiony w sklepie! Oryginalnie proponujemy podawać go z jajkami po benedyktyńsku. Niemniej jest tak wszechstronny, że można go używać jako dodatek do produktów wymienionych wcześniej, a także wszystkich tych, których smak będziecie chcieli dopełnić tym niebiańskim przysmakiem. Dzieci także pokochają ten domowy sos serowy, ponieważ „nawet” brokuły smakują z nim wybornie. W dodatku by go przygotować, potrzebna jest tylko garść składników. Tyle wystarczy, by stworzyć najlepszy sos z serka topionego, jaki kiedykolwiek jedliście.

Jajka po benedyktyńsku z sosem serowym

Potrzebne składniki:

- 1 bagietka pszenna

- 1 łyżeczka oleju rzepakowego

- 2 plastry boczku wędzonego

- 1 mała cebula

- masło

- 2 jajka

- serek topiony kremowy MSM Mońki

- 100 ml śmietanki słodkiej 18%

- ½ pęczka szczypiorku

- sól i pieprz do smaku oraz szczypta kurkumy

Wykonanie:

Bagietkę przeciętą na pół należy zrumienić na patelni lub w tosterze. Plastry boczku i cebulę pokrojoną w półkrążki podsmaż na oleju na patelni. Serek topiony i śmietankę połącz, podgrzewając w rondelku na małym ogniu. Dodaj kurkumę oraz sól i pieprz do smaku. Z folii spożywczej wytnij kwadrat i na środku wysmaruj go cienką warstwą masła. Tak przygotowaną folię umieść w filiżance lub w małym słoiczku, nieposmarowaną stroną do dna. Do folii z masłem wybij jajko. Następnie zbierz rogi folii i zwiąż nitką lub dratwą blisko jajka. Tak przygotowane jajko włóż do rondelka z wrzącą wodą i gotuj na bardzo małym ogniu przez 3,5 minuty. Wykonaj tę sama czynność z drugim jajkiem. Następnie wyciągnij je z wody, rozetnij folię przy sznurku i wyłóż jajka na tosty z podsmażonym boczkiem i cebulą. Polej gorącym sosem serowym i posyp pokrojonym szczypiorkiem. Smacznego!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Jesień pełna smaku w Salad Story – odkryj nowe sezonowe menu! Biuro prasowe
2024-09-27 | 09:00

Jesień pełna smaku w Salad Story – odkryj nowe sezonowe menu!

Wraz z jesienią Salad Story, polska marka znana z serwowania świeżych i zdrowych potraw, zaskoczyła swoją ofertą. Od 19 września wszyscy miłośnicy kulinariów mają
Żywienie Czas dyni... i budyni limitowanych WINIARY!
2024-09-26 | 14:00

Czas dyni... i budyni limitowanych WINIARY!

Czy jesień kojarzy Ci się głównie z coraz krótszymi, chłodniejszymi dniami? W tym roku nie musisz się o to martwić! Marka WINIARY wprowadza na rynek limitowaną edycję budyni,
Żywienie Jabłkowy zawrót głowy – jak przygotować pyszne przetwory?
2024-09-26 | 01:00

Jabłkowy zawrót głowy – jak przygotować pyszne przetwory?

Wrzesień to czas, gdy jabłka królują na naszych stołach – pachnące, soczyste, a przede wszystkim idealne do przygotowania jesiennych przetworów. Światowy Dzień Jabłka,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.