Koduj za darmo razem z Gigantami!
Już we wrześniu dzieci i młodzież w miastach w całej Polsce będą mogli spróbować swoich sił w programowaniu pod okiem zawodowych programistów. Wszystko za sprawą cyklicznego wydarzenia Koduj z Gigantami, które promuje ideę programowania wśród najmłodszych. W ramach warsztatów chętni mogą zapisać się na darmowe zajęcia i poznać podstawy kodowania.
Warsztaty Koduj z Gigantami to otwarte wydarzenie, które odbywa się dwa razy do roku. We wrześniu odbędzie się już siódma edycja akcji, a honorowy patronat nad nią objęli Ministerstwo Cyfryzacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz włodarze wszystkich miast, w których odbywać się będą warsztaty.
Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna.
Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Nabory prowadzone są z podziałem na trzy grupy wiekowe. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują pierwszy raz.
Wydarzenie zaplanowane jest w weekend 12-13 oraz 19-20 września. Zapisów należy dokonać na:
www.kodujzgigantami.pl
Z uwagi na wyjątkową sytuację w tym roku, możliwy jest także udział w warsztatach w formie online. Zajęcia odbywać się będą w małych grupach i są w pełni interaktywne.
Organizatorem akcji jest szkoła programowania Giganci Programowania, która już od kilku lat prowadzi kursy programowania dla dzieci i młodzieży. W ofercie szkoły znajdują się kursy semestralne o różnorodnej tematyce, a także wiele innych akcji edukacyjnych - także dla kadry nauczycielskiej oraz rodziców.
Wspólna zabawa, wspólny rozwój: Grupa LEGO odkrywa korzyści płynące z zabawy!
Marka Grześki wspiera drugą odsłonę projektu „Hejt nie jest OK”
“Nikt nie lubi słyszeć, że jego dziecko ma problem…”
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Transport
Policja zachęca do kontroli świateł w autach przed zimą. Nieprawidłowe ustawienie grozi wypadkiem i mandatem
Niewłaściwe oświetlenie samochodu może prowadzić do tragicznych w skutkach sytuacji na drogach. To o tyle istotne, że 98 proc. kierowców przyznaje, że bywają oślepiani przez reflektory aut jadących z naprzeciwka – przypominają eksperci Instytutu Transportu Samochodowego. I zachęcają, żeby w ramach przygotowania samochodu do zimy sprawdzić ustawienie i moc świateł. W najbliższych tygodniach będzie to możliwe bezpłatnie w wybranych punktach.
Edukacja
Medycyna stylu życia zyskuje na znaczeniu. Może zapobiegać przewlekłym chorobom serca i nowotworom
W 2022 roku zmarło w Polsce niemal 450 tys. osób. Za niemal 75 proc. zgonów odpowiadały przewlekłe choroby niezakaźne, przede wszystkim choroby układu krążenia i nowotwory złośliwe. Badania wskazują, że utrzymywanie zdrowego stylu życia może o blisko 80 proc. zmniejszyć ryzyko choroby przewlekłej czy zawału serca. Może też odwrócić skutki chorób i wspierać proces leczenia. Dlatego też coraz większego znaczenia nabiera medycyna stylu życia.
Gwiazdy
Robert El Gendy: Halloween to zupełnie nie moja estetyka. Na początku listopada nie jest mi do śmiechu, raczej pogrążam się w zadumie
Prezenter zaznacza, że nijak nie potrafi się przekonać do świętowania Halloween. Uważa bowiem, że jest to zwyczaj zbyt komercyjny i nieprzystający do jego stylu. Jego zdaniem przełom października i listopada to nie czas na dobrą zabawę, maskaradę i upiorne stroje, ale na zadumę, refleksję i wspomnienia o naszych bliskich zmarłych.