Komunikaty PR

Kolejkoland w CH Focus

2021-07-28  |  08:08
Biuro prasowe

Dobra wiadomość dla miłośników podróżowania pociągami i pasjonatów kolei! Już wkrótce do CH Focus zawita…Kolejkoland. W niezwykłą podróż do świata kolei, bydgoskie centrum zaprasza dzieci i dorosłych w dniach 30 lipca – 31 sierpnia. Przez pierwsze dwa dni wstęp jest bezpłatny. Przez cały miesiąc w specjalnych strefach aktywności, na odwiedzających wystawę czeka dobra zabawa z elementami nauki. Fani kolei w każdym wieku będą mogli skorzystać z interaktywnych makiet i strefy z klocków Lego, obejrzeć filmy z ulubionymi bohaterami bajek, wziąć udział w wirtualnej podróży najciekawszymi szlakami kolejowymi i skorzystać z wielu innych atrakcji.

 

Od piątku przez kolejne cztery tygodnie sierpnia mieszkańcy, jak i osoby odwiedzające Bydgoszcz, mają okazję zobaczyć wyjątkową, pociągową wystawę. Kolejkoland w niezwykle ciekawy sposób przedstawia historię kolejnictwa z wieloma tematycznymi atrakcjami. Jest to jedyna ekspozycja kolejkowa w Polsce, gdzie można bawić się i uczyć przy pomocy interaktywnych makiet i stref aktywności, po których jeżdżą miniatury prawdziwych pociągów.

 

Kolejkoland zabierze gości w niesamowitą podróż. Zwiedzający będą mogli uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez animatorów, dowiadując się ciekawostek o kolejnictwie. Program dostosowany został do grupy wiekowej od 3 r.ż. Dużą atrakcją są makiety kolejkowe, przedstawiające w miniaturze aktualny i historyczny tabor w ruchu. Wybrane makiety są interaktywne i przystosowane do sterowania kolejkami, ułatwiając w ten sposób zwiedzającym poznanie zasad poruszania się na szlakach kolejowych. Natomiast w miasteczku bezpieczeństwa, dzięki symulatorom goście mogą zapoznać się z bezpiecznym zachowaniem na przejściach oraz na przejazdach kolejowych. Na uczestników wystawy czeka również kinowa kraina Kolejkolandu, w której wyświetlane są bajki ze znanymi, ulubionymi przez najmłodszych widzów kolejkowymi bohaterami. Dla starszej widowni przygotowane są filmy edukacyjne, prezentujące historię i teraźniejszość pojazdów szynowych, wyjątkowe szlaki kolejowe i niecodzienne krajobrazy widziane z okien pociągu. W trakcie zwiedzania emitowane są multimedialne prezentacje pokazujące historię światowego kolejnictwa od starożytności do współczesności.

 

Strefa Lego to z kolei miejsce, gdzie można rozwinąć swoje kreatywne możliwości. Budowanie pojazdów, szlaków i elementów klockowej makiety, a na dodatek sterowanie elektrycznymi pociągami, z pewnością przypadnie do gustu nie tylko najmłodszym gościom. Do dyspozycji zwiedzających będzie również interaktywna kolejka ogrodowa i plac zabaw z drewnianymi, ekologicznymi zabawkami, w której dzieci w wieku od 3 do 8 lat stworzą swój własny kolejkowy świat.

 

- W okresie wakacyjnym zapraszamy do odwiedzenia wyjątkowej wystawy. W pierwsze dwa dni otwarcia wstęp jest wolny. Kolejkoland to duża atrakcja dla miłośników pociągów w każdym wieku. Zwiedzającym z pewnością przypadną do gustu wielopoziomowe, niezwykłe makiety kolejowe odtworzone z uwzględnieniem nawet najmniejszych detali. Szczególnie zapraszamy do Kolejkolandu rodziców z dziećmi, które fascynują się tą tematyką – czeka na niewiele miejsc do interaktywnej zabawy. Warto zrobić sobie przerwę w zakupach i obejrzeć fascynujący świat kolei mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

 

Wystawa w CH Focus zajmuje prawie 250 m kw. powierzchni. Znajduje się na parterze galerii, obok sklepu Vistula. Bezpłatne otwarcie wystawy zaplanowane jest w ostatni weekend lipca 30-31. Zwiedzanie odbywa się od wtorku do soboty, w  godz. 11.00-19.00. Szczegółowe informacje o wystawie dostępne są na stronie wystawcy: https://kolejkoland.pl/.

 

W dniach 1-31 sierpnia wystawa jest biletowana, według następującego cennika:

Bilet normalny – 15 zł

Bilet ulgowy – 12 zł

Grupy zorganizowane – 10 zł.

 

Więcej informacji na temat bydgoskiej wystawy znaleźć można na stronie https://focusbydgoszcz.pl/.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Wspólna zabawa, wspólny rozwój: Grupa LEGO odkrywa korzyści płynące z zabawy! Biuro prasowe
2024-09-26 | 18:00

Wspólna zabawa, wspólny rozwój: Grupa LEGO odkrywa korzyści płynące z zabawy!

Nowe badanie Play Well Grupy LEGO na Polskę dowodzi, że jedna na pięć rodzin (17%) nigdy nie bawi się razem[1], mimo że aż 83% rodziców rozumie, jak ważna jest zabawa dla rodzinnego
Dziecko Dzień Chłopaka, czyli idealna okazja do obdarowania chłopców w każdym wieku!
2024-09-25 | 14:25

Dzień Chłopaka, czyli idealna okazja do obdarowania chłopców w każdym wieku!

Zbliżający się Dzień Chłopaka (30.09) to idealny moment na podarowanie przemyślanego prezentu bliskiej nam osobie. Wybierając upominek dla chłopca, warto pomyśleć o tym, aby nie
Dziecko Familijne sponsorem podcastu „Co powie Tata? – opowieści o pozytywnym ojcostwie
2024-09-24 | 15:05

Familijne sponsorem podcastu „Co powie Tata?" – opowieści o pozytywnym ojcostwie

Marka Familijne została sponsorem drugiego sezonu podcastu Onetu pt. „Co powie Tata?”, który porusza temat relacji ojców z dziećmi. W nowej serii, liczącej 10

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.