Komunikaty PR

Kolejne badania kliniczne nad lekami na COVID-19 w Centrum Medycznym CMP

2021-07-05  |  07:30
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Jaskuła
Good One PR

Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
ewelina.jaskula|goodonepr.pl| |ewelina.jaskula|goodonepr.pl
665 339 877
www.goodonepr.pl/

W CMP ruszają dwa kolejne badania kliniczne leków na koronawirusa. Pierwsze badanie wystartowało w kwietniu i jest na etapie końcowym. Tym razem program skierowany jest nie tylko do pacjentów dorosłych, ale także seniorów i pacjentów z chorobami współistniejącymi. Do udziału w badaniach nowych potencjalnych leków, CMP zaprasza osoby dorosłe z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19, a także zmagające się m.in. z cukrzycą, otyłością czy chorobami immunologicznymi.

Centrum Medyczne CMP kontynuuje badanie leków ukierunkowanych do walki z COVID-19. Choć mogłoby się wydawać, że wraz z nadejściem lata i wzrostem temperatur, a także postępującym programem szczepień, pandemia zwalnia, eksperci podkreślają, jak istotne jest poszukiwanie odpowiednich farmaceutyków pozwalających na walkę z chorobą.

W ostatnich miesiącach zaobserwowaliśmy spadek zakażeń wirusem SARS-Cov-2. Nie znaczy to jednak, że problem koronawirusa zniknął. Z pewnością naszą nadzieją na pokonanie pandemii jest kontynuowanie programu szczepień i stopniowa immunizacja społeczeństwa. Nie może to jednak pozostać jedynym rozwiązaniem, zwłaszcza, kiedy powstają nowe mutacje wirusa, które mogą stać się odporne na szczepionki. Najważniejsza jest praca nad lekami, które pomogą zwalczyć COVID-19 lub zminimalizować jego objawy do tego stopnia, że zakażona osoba nie będzie musiała być poddana hospitalizacji. To niezmiernie ważne szczególnie z punktu widzenia przeciążonego systemu opieki zdrowotnej i braków personelu medycznego – mówi Piotr Sawicki, Kierownik Działu Badań Klinicznych w Centrum Medycznym CMP.

Nowe badania skierowane również osób z chorobami współistniejącymi

W kolejnych dwóch badaniach klinicznych leków w Centrum Medycznym CMP mogą wziąć osoby dorosłe z objawami zakażenia koronawirusem, a także już z pozytywnym wynikiem testu na obecność COVID-19, ze skąpymi objawami, nie wymagające hospitalizacji i tlenoterapii. Program startuje 5. lipca br.

Dodatkowo, szanse na przetestowanie nowej formy terapii dostaną osoby, które nie kwalifikowały się do poprzedniego programu.

Rozpoczynamy dwa nowe badania leków podawanych doustnie. Jedno z nich skierowane jest do osób z grup podwyższonego ryzyka. W testach będą mogli wziąć udział pacjenci zmagający się z otyłością, cukrzycą, chorobami immunologicznymi, kardiologicznymi, pulmonologicznymi z objawami zakażenia wirusem lub już z wynikiem pozytywnym a także wszyscy, którzy ukończyli już 60. rok życia. To właśnie te osoby w kontakcie z wirusem narażone są na najcięższy przebieg choroby i uciążliwe powikłania. Nowe badania dadzą im szansę na natychmiastowy dostęp do potencjalnego leczenia, pełen zakres badań krwi i moczu, a także profesjonalną, regularną opiekę medyczną specjalistów – dodaje Piotr Sawicki z CMP.

Ruszają zapisy do programu

Tak jak w poprzednich badaniach klinicznych, testy nowego leku prowadzone będą w placówce Centrum Medycznego CMP w Piasecznie. Jak wygląda program badań?

Zapraszamy pacjentów z objawami COVID-19 do odwiedzenia placówki i zapoznania się z przebiegiem badania. Po podpisaniu zgody na udział, zakwalifikowane osoby mogą wykonać bezpłatny test na obecność wirusa SARS-Cov-2. W trakcie wizyty przeprowadzone jest pełne badanie lekarskie wraz z badaniami krwi i moczu. Następnie, pacjenci otrzymują pierwsze dawki leków i po krótkiej obserwacji wracają do domu. Podobnie jest z osobami z umiarkowanymi objawami, u których już wcześniej stwierdzono zakażenie wirusem. Podczas kolejnych dni pacjenci zgodnie z instrukcjami lekarza przyjmują lek w domu. Osoby biorące udział w badaniach są też odwiedzane przez personel medyczny, a ich stan zdrowia jest na bieżąco monitorowany – wyjaśnia Piotr Sawicki z CMP.

Wszystkim badaniom klinicznym nad lekami na COVID-19 w CMP kieruje dr Adam Deres, internista z wieloletnim doświadczeniem, współpracujący z dedykowanym zespołem badawczym. Osoby chętne do udziału w programie mogą zgłosić się poprzez infolinię (22 737 50 50) lub za pośrednictwem e-maila (badaniakliniczne@cmp.med.pl).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Good One PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Konsument

Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.

Handel

Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.