Komunikaty PR

Kolejne spotkanie z cyklu “MOVIE-MY NA GŁOS

2022-05-16  |  14:20
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Prowadzony przez Fundację Avalon Projekt Sekson oraz Muzeum Żydów Polskich POLIN zapraszają na kolejne spotkanie filmowo – dyskusyjne z cyklu MOVIE-MY NA GŁOS. Już w sobotę 28 maja w sali konferencyjnej Muzeum odbędzie się projekcja filmu „37 sekund”. Aby wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu stacjonarnym wymagane jest zgłoszenie przez formularz zapisów dostępny pod linkiem. Liczba miejsc ograniczona.

"37 sekund” z własną seksualnością

Film „37 sekund” to japoński dramat obyczajowy, przedstawiający drogę do niezależności, wolności i odkrywania swojej seksualności. Główna bohaterka filmu Yuma Takada ma dziecięce porażenie mózgowe. W tej roli amatorsko wystąpiła Mei Kayama, która rzeczywiście ma MPD. Yuma jest wychowywana pod kloszem, który roztacza nad nią jej nadopiekuńcza matka. Pasją i pracą Yumy jest rysowanie mangi. Bohaterka podejmuje próbę rysowania hentai, czyli mangi dla dorosłych. Jednakże jej prace zostają uznane za niewiarygodne z powodu braku doświadczeń w sferze intymnej. Yuma zaczyna oglądać filmy pornograficzne i tworzyć rysunki na ich podstawie. To wydarzenie jest początkiem odkrywania przez nią jej seksualności. Bohaterka pod wpływem przeżywanych sytuacji chce udowodnić matce za wszelką cenę, że jest niezależną i samodzielną osobą.   

Zabierz głos!

Po obejrzanym seansie filmowym uczestnicy będą zaproszeni do dyskusji. Podczas majowego spotkania tematem przewodnim rozmowy będzie rodzicielstwo. Zaproszeni goście podzielą się swoim doświadczeniem w tym zakresie. Ewelina Bruk (ig: mamtowgenach) opowie o rodzicielstwie z perspektywy osoby z niepełnosprawnością. Dopełnieniem tych doświadczeń będzie obecność psychologa – Jakuba Rafalskiego, który opowie o tym ja nie uzależniać od siebie osoby z niepełnosprawnością i jak dbać o relacje w rodzinie. Dyskusję moderować będzie Dominika Klimek - reporterka, autorka podcastu #ważne.

„Podejmowanie rozmów na ważne tematy jest kluczowym punktem wyjścia, jeśli chodzi o edukowanie społeczeństwa w zakresie seksualności i rodzicielstwa osób z niepełnosprawnościami. Kanwą do naszej dyskusji będą wyniki badania przeprowadzonego przez Fundację Avalon i SW Research. Tym razem oddamy głos mamie z niepełnosprawnością i psychologowi, którzy opowiedzą o relacji rodzicielstwa z niepełnosprawnością. W Projekcie Sekson doskonale wiemy, że wspieranie rodzin, w których są osoby z niepełnosprawnościami jest niezwykle istotne. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu filmowym MOVIE-MY NA GŁOS oraz dyskusji wokół tematu rodzicielstwa”  - Żaneta Krysiak, kierowniczka projektu Sekson.

Dyskusja będzie transmitowana na fanpage Sekson. Może do niej dołączyć każda zainteresowana osoba.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Film Aż sześć premier telewizyjnych z okazji 100. rocznicy urodzin Rosamunde Pilcher Biuro prasowe
2024-08-17 | 10:00

Aż sześć premier telewizyjnych z okazji 100. rocznicy urodzin Rosamunde Pilcher

Rosamunde Pilcher – autorka bestellerów, których ekranizacje zachwycają widzów już od kilku dziesięcioleci, obchodziłaby w tym roku 100. rocznicę urodzin. Z tej
Film 15. sezon „Górskich ratowników” od 2 września w Romance TV!
2024-08-11 | 09:00

15. sezon „Górskich ratowników” od 2 września w Romance TV!

Już od poniedziałku 2 września na antenę Romance TV powraca wyczekiwany serial „Górscy ratownicy! W 15. sezonie na fanów czekają nowe wyzwania jakich podjąć muszą się
Film WIŚNIOWSKI wspiera studentów „łódzkiej filmówki” przy realizacji filmu w rejonie
2024-08-08 | 10:00

WIŚNIOWSKI wspiera studentów „łódzkiej filmówki” przy realizacji filmu w rejonie

W dniach od 1 do 7 sierpnia, we wsi Wilkowisko i jej okolicach, studenci Szkoły Filmowej z Łodzi realizowali swój najnowszy projekt. Film, który opowiada historię młodej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.