Komunikaty PR

Kominek w domu, czyli ciepło domowego ogniska wokół drewnianej podłogi

2022-10-25  |  12:05
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Kominek powinien być cennym dodatkiem do naszego wnętrza. Warto jednak pamiętać, że jego montaż rządzi się swoimi prawami. Należy zadbać o wiele szczegółów, a przede wszystkim o jego podłoże.

Rozpalony kominek, ciepła herbata i książka – marzenie wielu osób w czasie jesieni i zimy. W dobie współczesnego designu taki obiekt w domu to nie tylko źródło ciepła, ale także wspaniały wizualnie dodatek. Dopełnienie wnętrza, a nawet jego najważniejsza część. Kominek domowy to piękne dopełnienie przestrzeni, które tworzy jedyny w swoim rodzaju klimat.

Zarówno kominki, jak i drewniane podłogi łączą walory użytkowe z estetycznymi: dodają wnętrzom klimatu i autentyczności, a jednocześnie (dosłownie i w przenośni) je ocieplają.

Odpowiedni montaż

Decydując się na kominek, należy zapoznać się z ważnymi informacjami dotyczącymi jego montażu. Najodpowiedniej takie działanie powinno zostać uwzględnione już na etapie projektu. Aby jego użytkowanie było prawidłowe, należy pamiętać o kilku ważnych czynnikach. Poza wyborem kominka istotna jest lokalizacja, podłączenie do komina, sprawna wentylacja oraz odpowiednie podłoże. Ogólne warunki montażu kominka reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2002 roku. Zasady określają także kwestię podłogi.

Ważnym zagadnieniem, nad którym należy się pochylić w momencie decyzji o zamontowaniu kominka w domu, to podłoga. Tutaj w zupełności wystarczy wylewka oraz postument o wysokości min. 15 cm - Przy takim wymiarze nie ma obaw o nagrzanie warstwy podłogi. W przypadku piecyków metalowych bez nóżek wysokość ta wynosi 30 cm. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby umieszczać kominki również we wnętrzach z drewnianymi podłogami. Dla większego bezpieczeństwa można zastosować niepalne materiały, którymi chroni się podłogę w najbliższym otoczeniu kominka. Kamień, hartowane szkło, czy stal zapobiegną kontaktowi iskier z drewnianą podłogą – tłumaczy Paweł Bekas, ekspert marki Chapel Parket.
Materiały takie łatwo utrzymać w czystości. Niektóre z nich (tafle hartowanego szkła) można umieszczać we wnętrzu jedynie na okres grzewczy. Wykończenie możemy dostosować wizualnie zarówno do samego kominka, jak i całego wnętrza.

Drewniana podłoga to ciepło samo w sobie!

Podłogi wykonane z naturalnego drewna same w sobie są ciepłe, więc przyjemnie chodzi się po nich na bosaka. Rzecz jasna, elementy te w żadnym stopniu nie zastąpią ogrzewania. Drewno warstwowe (inżynieryjne) pod pewnymi warunkami może być montowane na instalacji do ogrzewania podłogowego. Materiał o odpowiednich parametrach nie będzie izolatorem, ale zapewni równomierne ogrzanie całej powierzchni.

Należy pamiętać o wielu cennych właściwościach drewna. Jednym z nich jest fakt, że działo ono jak bufor, który w zależności od potrzeb, akumuluje wodę bądź oddaje jej nadmiar. - Dzięki temu surowiec z powodzeniem może regulować poziom wilgotności w pomieszczeniu. Wówczas odpowiednia wartość dla ludzi, ale także dla podłogi wynosi między 45 a 60 proc. wilgotności względem powietrza – dodaje P. Bekas.

Taki mikroklimat oddziałuje korzystnie na samopoczucie oraz zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach. Pozytywnym efektem mogą cieszyć się przede wszystkim inwestorzy posiadający w swoich domach podłogi zabezpieczone olejem; drewno pokryte lakierem nie może swobodnie „oddychać” i oddziaływać na otoczenie.

Czy zatem takie połączenie jak kominek oraz drewniana podłoga może mieć jakieś minusy? Obie te części wystroju wnętrza będą nie tylko jego funkcjonalnymi elementami, dającymi ciepło (w przypadku kominka dosłowne), lecz także tworzącymi klimat. W połączeniu z odpowiednio zaprojektowanym wnętrzem oraz dodatkami stworzą miejsce pełne spokoju i przytulnej atmosfery.

 

* * *
KONTAKT:

Chapel Parket Polska Sp. z o.o.

www.chapelparket.pl


Kontakt dla mediów:
Magdalena Matusik
specjalista ds. public relations
magdalena.matusik@adventure.media.pl
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 690 449 064

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adventure Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Komfort dla biura i domu. Nowe kolekcje krzeseł i foteli od Nobonobo. Biuro prasowe
2024-08-12 | 08:00

Komfort dla biura i domu. Nowe kolekcje krzeseł i foteli od Nobonobo.

Od samego początku właścicieli Nobonobo inspiruje wzornictwo, które dodaje wizualnej i funkcjonalnej wartości do codziennego życia. Monika Struska i Tomek Matejczyk wyłapują trendy
Dom Sposób na piękną i estetyczną jadalnię
2024-08-08 | 14:00

Sposób na piękną i estetyczną jadalnię

Jadalnia to miejsce, gdzie przecinają się ścieżki wszystkich mieszkańców domu, a posiłek przy wspólnym stole pomaga zacieśniać rodzinne więzy. Tak jak estetyczny wygląd
Dom Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?
2024-08-08 | 10:00

Mała łazienka w ponadczasowym stylu: kamień naturalny czy płytki gresowe?

Aranżacja małej łazienki może być wyzwaniem, ale jednocześnie stanowi doskonałą okazję do stworzenia wnętrza pełnego charakteru i elegancji. Materiały wykończeniowe i detale

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Podróże

Cezary Pazura: Jedziemy z żoną na Sri Lankę, gdzie mamy program naszpikowany emocjami. Będziemy się poruszać pociągami, helikopterami i jeździć na słoniach

Na mapie letnich wyjazdów aktora w tym roku pojawiły się Portugalia i Sri Lanka. Pierwsza wyprawa już za nim. Cezary Pazura zaznacza, że udało mu się wypocząć i poznać kraj położony na Półwyspie Iberyjskim niemal „od podszewki”, ponieważ pokazywał mu go znajomy mieszkający tam od lat. Teraz z kolei wraz z żoną szykują się już na następną podróż, na wyspę Cejlon. Obszerna relacja z tej wyprawy pojawi się w ich mediach społecznościowych.

Problemy społeczne

Ginekolodzy biją na alarm: przyszły tata to nie tylko dawca nasienia. Mężczyźni nadal zbyt rzadko uczestniczą w przygotowaniach do ciąży

Mniej niż co trzeci mężczyzna szuka informacji na temat tego, jak się przygotować do poczęcia dziecka, a 42 proc. zdecydowało się wcześniej na zbadanie jakości nasienia – wynika z raportu opracowanego przez NutroPharmę na potrzeby kampanii „Dziecko wspólna sprawa”. O suplementację przed ciążą dba podobny odsetek przyszłych ojców, podczas gdy wśród przyszłych mam jest on dwukrotnie wyższy. Tymczasem – jak przypominają lekarze położnicy i ginekolodzy – materiał genetyczny ojca jest tak samo ważny jak matki. Ma wpływ nie tylko na to, jakie cechy będzie mieć dziecko, ale też na jego zdrowie oraz na prawidłowy przebieg ciąży.