Komunikaty PR

Kominek w domu, czyli ciepło domowego ogniska wokół drewnianej podłogi

2022-10-25  |  12:05
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Kominek powinien być cennym dodatkiem do naszego wnętrza. Warto jednak pamiętać, że jego montaż rządzi się swoimi prawami. Należy zadbać o wiele szczegółów, a przede wszystkim o jego podłoże.

Rozpalony kominek, ciepła herbata i książka – marzenie wielu osób w czasie jesieni i zimy. W dobie współczesnego designu taki obiekt w domu to nie tylko źródło ciepła, ale także wspaniały wizualnie dodatek. Dopełnienie wnętrza, a nawet jego najważniejsza część. Kominek domowy to piękne dopełnienie przestrzeni, które tworzy jedyny w swoim rodzaju klimat.

Zarówno kominki, jak i drewniane podłogi łączą walory użytkowe z estetycznymi: dodają wnętrzom klimatu i autentyczności, a jednocześnie (dosłownie i w przenośni) je ocieplają.

Odpowiedni montaż

Decydując się na kominek, należy zapoznać się z ważnymi informacjami dotyczącymi jego montażu. Najodpowiedniej takie działanie powinno zostać uwzględnione już na etapie projektu. Aby jego użytkowanie było prawidłowe, należy pamiętać o kilku ważnych czynnikach. Poza wyborem kominka istotna jest lokalizacja, podłączenie do komina, sprawna wentylacja oraz odpowiednie podłoże. Ogólne warunki montażu kominka reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2002 roku. Zasady określają także kwestię podłogi.

Ważnym zagadnieniem, nad którym należy się pochylić w momencie decyzji o zamontowaniu kominka w domu, to podłoga. Tutaj w zupełności wystarczy wylewka oraz postument o wysokości min. 15 cm - Przy takim wymiarze nie ma obaw o nagrzanie warstwy podłogi. W przypadku piecyków metalowych bez nóżek wysokość ta wynosi 30 cm. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby umieszczać kominki również we wnętrzach z drewnianymi podłogami. Dla większego bezpieczeństwa można zastosować niepalne materiały, którymi chroni się podłogę w najbliższym otoczeniu kominka. Kamień, hartowane szkło, czy stal zapobiegną kontaktowi iskier z drewnianą podłogą – tłumaczy Paweł Bekas, ekspert marki Chapel Parket.
Materiały takie łatwo utrzymać w czystości. Niektóre z nich (tafle hartowanego szkła) można umieszczać we wnętrzu jedynie na okres grzewczy. Wykończenie możemy dostosować wizualnie zarówno do samego kominka, jak i całego wnętrza.

Drewniana podłoga to ciepło samo w sobie!

Podłogi wykonane z naturalnego drewna same w sobie są ciepłe, więc przyjemnie chodzi się po nich na bosaka. Rzecz jasna, elementy te w żadnym stopniu nie zastąpią ogrzewania. Drewno warstwowe (inżynieryjne) pod pewnymi warunkami może być montowane na instalacji do ogrzewania podłogowego. Materiał o odpowiednich parametrach nie będzie izolatorem, ale zapewni równomierne ogrzanie całej powierzchni.

Należy pamiętać o wielu cennych właściwościach drewna. Jednym z nich jest fakt, że działo ono jak bufor, który w zależności od potrzeb, akumuluje wodę bądź oddaje jej nadmiar. - Dzięki temu surowiec z powodzeniem może regulować poziom wilgotności w pomieszczeniu. Wówczas odpowiednia wartość dla ludzi, ale także dla podłogi wynosi między 45 a 60 proc. wilgotności względem powietrza – dodaje P. Bekas.

Taki mikroklimat oddziałuje korzystnie na samopoczucie oraz zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach. Pozytywnym efektem mogą cieszyć się przede wszystkim inwestorzy posiadający w swoich domach podłogi zabezpieczone olejem; drewno pokryte lakierem nie może swobodnie „oddychać” i oddziaływać na otoczenie.

Czy zatem takie połączenie jak kominek oraz drewniana podłoga może mieć jakieś minusy? Obie te części wystroju wnętrza będą nie tylko jego funkcjonalnymi elementami, dającymi ciepło (w przypadku kominka dosłowne), lecz także tworzącymi klimat. W połączeniu z odpowiednio zaprojektowanym wnętrzem oraz dodatkami stworzą miejsce pełne spokoju i przytulnej atmosfery.

 

* * *
KONTAKT:

Chapel Parket Polska Sp. z o.o.

www.chapelparket.pl


Kontakt dla mediów:
Magdalena Matusik
specjalista ds. public relations
magdalena.matusik@adventure.media.pl
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 690 449 064

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adventure Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Podróże

Damian Janikowski: Po ostatniej walce muszę porządnie odpocząć i wyleczyć kontuzje. Zazwyczaj na wakacje wybieram Egipt albo Turcję

Sportowiec przyznaje, że jego ulubionymi kierunkami na wakacje są Egipt i Turcja. Lubi odpoczywać w egzotycznych kurortach i cieszy się, kiedy cała rodzina ma wreszcie czas dla siebie. Damian Janikowski zaznacza, że teraz przede wszystkim chce wyleczyć kontuzje i naładować akumulatory, a kolejne walki na ringu stoczy dopiero pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

Polityka

Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.