Konkurs plastyczny Zabytki Chin
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich uczniów klas 1-8 w roku szkolnym 2021/2022 do udziału w konkursie plastycznym „Zabytki Chin”.
Mur Chiński, Zakazane Miasto, Wielki Budda z Leshan, Terakotowa Armia czy Pagoda Liaodi to tylko kilka najsłynniejszych chińskich zabytków. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej wybrany zabytek znajdujący się w Chinach.
Pracę należy wykonać dowolną techniką na arkuszu papieru nie przekraczającym rozmiaru A3, do którego dołączony będzie formularz zgłoszeniowy i przesłać ją do Instytutu Konfucjusza w Krakowie do dn. 30.09.2021 r.
Organizator przewidział trzy kategorie wiekowe:
- klasy 1-2,
- klasy 3-5,
- klasy 6-8.
Celami konkursu są: rozwijanie zainteresowania chińską kulturą wśród dzieci i młodzieży. Poszerzanie wiedzy o historii, geografii oraz architekturze Chin. Rozwijanie zdolności plastycznych i wrażliwości estetycznej.
Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody w postaci gadżetów i zabawek. Organizator przygotował nagrody rzeczowej o łącznej wartości 1000 PLN.
Przy ocenie prac komisja konkursowa będzie kierowała się: zgodność z tematyką, estetyka pracy, oryginalność tematu oraz wartości artystyczne.
Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.