Komunikaty PR

Konserwacja sprzętu ogrodniczego

2021-11-14  |  23:00
Biuro prasowe

 

Jesień to końcówka prac w ogrodzie, a po długim sezonie warto zatem zadbać o sprzęt jeszcze nim spadnie pierwszy puch. Do prawidłowej pracy maszyn niezbędne są odpowiedniej jakości materiały - paliwo, oleje czy smary, które potrzebne są nie tylko do prawidłowego działania, ale także oczyszczania i konserwacji. Dzięki temu sprzęty, jak np. kosiarki, traktory, piły czy wertykulatory będą służył nam przez lata i rzadziej się psuły. Nie od dziś bowiem wiadomo, że zima, a co za tym idzie - ujemna temperatura, błoto, śnieg stanowią duże wyzwanie. Zaniedbane maszyny są awaryjne, a ich zły stan techniczny obniży nie tylko jakość prac, ale znacznie obciąży budżet dodatkowymi naprawami.

Warto zacząć od podstaw

Każde urządzenie należy dokładnie oczyścić m.im. z resztek trawy, a także innych zanieczyszczeń. Jeśli posiadamy kosiarkę z koszem - dokładnie oczyścić także jego obudowę, np. przy pomocy myjki ciśnieniowej (możemy to zrobić nawet na myjni samochodowej). Przy tej czynności należy uważać, by nie przechylić sprzętu za mocno, aby nie przelać oleju do filtra powietrza i nie uszkodzić silnika. Robimy to delikatnie - przechylając go na boki. Końcówka lub początek sezonu to również najlepszy moment na wymianę wszelkich ostrzy w naszych maszynach, zwłaszcza specjalnie wyprofilowanych noży w kosiarkach. Warto skorzystać z wolnej chwili i udać się z nimi do specjalisty.

Odpowiednia konserwacja

Chociaż raz w sezonie warto poświęcić chwilę na dokładne smarowanie ruchomych części naszych maszyn (uchwyt startowy, dźwignia gazu, łożyska). Najlepiej skorzystać ze specjalnych preparatów zawierających olej i delikatne, chociażby przy pomocy ściereczki przesmarować wszystkie części uważając przy tym na silnik i elementy napędowe. Tu warto skorzystać z okzacji i wybraćspecjalne paliwo - benzynę alkilatową, którą możemy przechowywać ją znacznie dłużej niż zwykłą. Co ważne - i przyznajmy wygodne - nie ma potrzeby zlewania paliwa ze zbiornika urządzenia. Możemy spokojnie zostawić je na zimę! Uruchomienie urządzenia jest łatwe nawet po dłuższym czasie przestoju i nie wpływa to w żaden sposób na pogorszenie jakości pracy silnika. 

Dzieje się tak z powodu znacznie czystszego procesu spalania. Brak etanolu w benzynie zapewnia brak korozji elementów silnika i sprzętu, tak gdzie mają styczność z paliwem. Dodatkowo, wybierając takie paliwo unikasz pozostałości i śladów spalania wewnątrz komory urządzenia, takich jak np. nagar. - potwierdza Kamil Skorupski, prezes zarządu firmy Warter Fuels.

Koniec sezonu

Z końcem sezonu należy odpowiednio przygotować się do przechowywania sprzętów ogrodniczych. Wszelkie urządzenia elektryczne możemy spokojnie powiesić np. w garażu. Natomiast te spalinowe wymagają odpowiedniego ustawienia - kosiarki stawiamy pionowo (tak, by nie wyciekło paliwo lub olej). Możemy też powymieniać w nich świece zapłonowe, wyjąć i przygotować akumulatorki (te, które tego wymagają) czy zaimpregnować ich obudowy. Wszystkie jednak najlepiej przechowywać w suchych pomieszczeniach, tak by nie ulegały korozji i zachowały dłużej swoją żywotność. Dbałość o dobry stan techniczny ma istotne znaczenie dla żywotności urządzeń mechanicznych. Poziom ich eksploatacji może mieć również wpływ na ewentualne dodatkowe koszty związane z naprawami lub wymianą części. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Efektowne połączenie kolorystyczne w aranżacji wnętrz Biuro prasowe
2024-11-04 | 13:29

Efektowne połączenie kolorystyczne w aranżacji wnętrz

Posługiwanie się odcieniami jednego koloru od podłogi aż po sufit w tym samym pomieszczeniu to gorący wnętrzarski trend „color drenching”, który w tym roku skradł serca
Dom Design w kolorze. Artu na PTAK EXPO Warsaw Home
2024-11-04 | 11:35

Design w kolorze. Artu na PTAK EXPO Warsaw Home

Choć za oknami jesień i plucha wszyscy miłośnicy dobrego wzornictwa, którzy odwiedzili tegoroczne targi PTAK EXPO Warsaw Home, mogli poczuć moc słonecznych kolorów i pozytywną
Dom Szybka i efektywna budowa przegród z H+H TEMPO PRO
2024-10-31 | 16:00

Szybka i efektywna budowa przegród z H+H TEMPO PRO

Czas realizacji każdej inwestycji budowlanej jest niezwykle istotny, dlatego warto już na etapie sporządzania projektu zwrócić uwagę na rozwiązania, które mogą przyspieszyć i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.