Komunikaty PR

Kręcisz korbą, ale nie masz smartwatcha ani rowerowej aplikacji? To błąd!

2022-04-20  |  14:12

Sezon rowerowy ruszył już pełną parą, a trasa pokonana na dwóch kółkach to jeden z najlepszych sposobów na trening i oczyszczenie umysłu.  Brak smartwatcha na nadgarstku z obsługą mnóstwa aplikacji, funkcji sportowych i parametrów zdrowotnych byłby jednak potężnym błędem. Za pomocą jednego drobnego urządzenia uzyskamy doskonałe narzędzie do pełnego rozwoju swojego hobby.

Nowy sezon to nowy harmonogram treningowy i trasy rowerowe do zaplanowania, świeże siła oraz mobilizacja.  Jednak samo wygospodarowanie wreszcie wolnego czasu, techniczne przygotowanie swojej maszyny do nowych zmagań i skompletowanie wygodnego, profesjonalnego stroju to za mało. Są jeszcze ważne aspekty technologiczne i prozdrowotne, dzięki którym nasze „tłuczenie” kolejnych kilometrów będzie bezpieczne, a także da nam najlepsze, wymierne efekty. Zamykają się one w obudowie lekkiego smartwatcha, wspieranego specjalistycznymi aplikacjami na smartfon, przeznaczonymi m.in. właśnie dla wielbicieli kręcenia korbą oraz biegaczy.

Dlaczego warto na trasie mieć ze sobą cyfrowy zegarek wraz ze współpracującym z nim oprogramowaniem? Już tłumaczymy.

Mały naręczny kombajn z mnóstwem funkcji

Designerski smartwatch na ręce to nie tylko estetyka i możliwość szybkiego sprawdzenia na cyferblacie, że jeździmy już np. cztery godziny i najwyższy czas zawrócić do domu. Nowoczesny model, taki jak Mobvoi TicWatch Pro 3 GPS, nafaszerowany jest wieloma czujnikami i sensorami, które mają za zadanie monitorować nasze parametry zdrowotne – od ogólnych do tych najbardziej szczegółowych. W połączeniu z systemem operacyjnym Google Wear OS i autorską darową aplikacją producenta Mobvoi zaraz po wskoczeniu na siodełko i pierwszych przejechanych metrach, poda nam on wszystko na złotej tacy, a raczej na okrągłej tarczy ekranu. Tak oto poznamy m.in. pokonany dystans, czas naszego treningu, prędkość (średnią i najwyższą), liczbę spalonych kalorii, puls czy też saturację (nasycenie) krwi tlenem, a po zakończonym katowaniu organizmu jakość snu. Wszystkimi funkcjami możemy sterować z poziomu zegarka na dotykowym panelu, bez konieczności wyjmowania ani na chwilę smartfona. Pełna wygoda i swoboda ruchów.

W dodatku za pomocą modułu GPS spokojnie sprawdzimy na mapach Google naszą lokalizację i przebieg trasy. Natomiast dzięki technologii Bluetooth i wbudowanemu głośnikowi oraz mikrofonowi  możemy za pomocą zegarka odbierać oraz prowadzić rozmowy telefoniczne. Nigdy nie będziemy też odcięci od kontaktu ze światem, gdyż wszelkie powiadomienia o połączeniach, SMS-ach, przychodzących mailach czy wiadomościach z mediów społecznościowych będą się wyświetlały na ekranie smartwatcha.

Co to wszystko oznacza dla zapalonego cyklisty w praktyce?  Przede wszystkim wypisane wyżej funkcjonalności dają nam możliwość sprawdzania na bieżąco swojego stanu zdrowia i zwolnienia tempa albo przerwania kręcenia korbą, gdy np. nasz puls podskoczy alarmująco wysoko. Dzięki ciągłemu obserwowaniu osiąganej na danym odcinku trasy prędkości czy liczbie spalonych kalorii, możemy na bieżąco monitorować swoje postępy w treningu z podziałem na konkretne wycinki czasu i precyzyjnie określać następne cele do osiągnięcia. Nic nie ma prawa umknąć.

Dziel pasję z innymi

Nie można w tym technologicznym kontekście pominąć tematu specjalistycznej aplikacji Strava: Track Running, Cycling and Swimming.  Jest darmową aplikacją mobilną, służącą do monitorowania aktywności fizycznej i postępów w ćwiczeniach. W wielkim skrócie - służy do ustalania i modyfikowania planów treningowych. Dostarcza też wielu szczegółowych informacji na temat parametrów organizmu i osiągów. Jej funkcje częściowo są więc zbieżne z możliwościami smartwatchy i przeznaczonymi dla nich producenckimi aplikacjami, ale nadal warto zainstalować ją w swoim telefonie. Chociażby z takiego względu, że działa również jako portal społecznościowy, w którym możemy budować stale rozrastającą się siatkę znajomych z którymi da się kontaktować, sprawdzać jaką trasę pokonali, jakie mają osiągnięcia treningowe i chwalić się zdjęciami z przebiegu trasy.

Warto dodać, że to oprogramowanie pozwala na zintegrowanie z innymi aplikacjami, monitorującymi aktywność fizyczną. W połączeniu z wygodnym  i nafaszerowanym elektroniką smartwatchem na ręce tak oto otrzymamy kompletny zestaw zdrowotnych informacji. Pozwoli nam to dbać o formę i rozwijać swoją pasję w pełni świadomie, korzystając z dobrodziejstw sztucznej inteligencji, a także innych najnowszych technologii.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia 10 magicznych miejsc w Paryżu – znanych z ekranu i nie tylko! Biuro prasowe
2024-08-19 | 13:40

10 magicznych miejsc w Paryżu – znanych z ekranu i nie tylko!

Paryż oferuje mnóstwo atrakcji i niezapomnianych przeżyć, co potwierdzają miliony turystów odwiedzających stolicę miłości, sztuki i kultury, a w tym roku również
Styl życia OFF IMPROWIZOWANY I VINTAGE
2024-08-14 | 16:00

OFF IMPROWIZOWANY I VINTAGE

OFF IMPROWIZOWANY I VINTAGE Dla teatromanów gościnne improwizowane spektakle w ramach cyklu „Impro Goście”, dla najmłodszych smakoszy warsztaty tworzenia pizzy, a dla
Styl życia Mielno: Największa zapiekanka ziemniaczana na Kartofladzie
2024-08-14 | 12:30

Mielno: Największa zapiekanka ziemniaczana na Kartofladzie

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Koszalinie postanowił pobić Rekord Polski w kategorii „Największa zapiekanka ziemniaczana”. Aby to zrobić,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Agnieszka Hyży: Marzyłam o programie porannym, choć myślałam, że ten projekt już się nie wydarzy. Mam nadzieję, że format „Halo tu Polsat” wprowadzi na rynek nową jakość

Prezenterka mocno trzymała kciuki, by pomysł na program śniadaniowy w Polsacie stał się rzeczywistością, i teraz cieszy się, że może być jego częścią. Agnieszka Hyży poprowadzi „Halo tu Polsat” w duecie z Maciejem Rockiem. Jednocześnie kieruje słowa uznania i wdzięczności pod adresem dyrektora programowego stacji, Edwarda Miszczaka, bo ma świadomość, że gdyby nie on, to taki format nie trafiłby na antenę stacji, z którą jest związana. Wierzy też, że ich poranna propozycja przyciągnie widzów, którzy do tej pory oglądali „Dzień dobry TVN” bądź „Pytanie na śniadanie”.

Muzyka

Natalia Nykiel: Dla mnie to jest bardzo szalony rok, ale ja uwielbiam, jak mam wypchany kalendarz. Wtedy czuję, że żyję i czerpię z tego bardzo dużo energii

Artystka dzieli teraz swój czas pomiędzy scenę, studio nagrań i parkiet taneczny. Pod koniec lipca miał premierę jej singiel „Daylight”, w którym zaprezentowała słuchaczom brzmienia z gatunku drum & bass. Utwór zapowiada zaplanowaną na wrzesień EP-kę zatytułowaną „Atom”, na której znajdą się tylko piosenki w języku angielskim. Jednocześnie trwają prace nad nową płytą artystki z polskimi kompozycjami. Już wkrótce Natalię Nykiel będzie można również oglądać w popularnym show Polsatu, a fani mogą liczyć na spotkanie z nią podczas koncertów plenerowych, festiwali i innych wydarzeń masowych, jakie latem odbywają się w różnych miejscach Polski.

Problemy społeczne

Co czwarta kobieta poniżej 20. roku życia doświadczyła przemocy ze strony partnera. Problem dotyczy nie tylko krajów o niskich dochodach i dużych nierównościach

Jedna czwarta kobiet w wieku 15–19 lat doświadczyła choć raz przemocy ze strony swojego partnera, a 16 proc. w ciągu ostatniego roku – alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). To zjawisko powszechne na całym świecie, choć – jak wskazuje WHO – największy odsetek występowania tego problemu notuje się w krajach o niższych dochodach i takich, w których występują duże nierówności płci, m.in. w dostępie do edukacji, warunków zatrudnienia czy wynagrodzenia.