Królewska straż, już czas! Premiera na antenie Boomeranga
Wezwani z pięciu różnych królestw strażnicy kierują niezwykłymi pojazdami ratowniczymi, które w razie niebezpieczeństwa łączą się w gigantycznego robota – Alfa-Bota. Nie ma zadania, którego ta zgrana drużyna nie mogłaby wspólnie wykonać! Oglądaj pełne niespodzianek perypetie nowych bohaterów już od 1 września!
Królewska Straż to najszybsza i najsprawniejsza bohaterska ekipa ratownicza w Pięciu Królestwach! Prowadzona przez nieustraszonego wilka Lukę drużyna uwielbia poczuć dreszczyk emocji! Swoją siłę strażnicy czerpią z przyjaźni. W przypadku zagrożenia wspólnie tworzą ogromnego robota Alfa-Bota, który waży ponad 50 ton i może wznieść się wysoko w powietrze. Kiedy sytuacja staje się gorąca, zespół krzyczy „Królewska Straż, już czas!” i rusza na pomoc!
Serial zaczyna się po serii wypadków spowodowanych przez pogodę, która coraz bardziej zagraża bezpieczeństwu Pięciu Królestw. Grupa bohaterów musi nauczyć się współpracować, aby uratować swoje piękne i różnorodne krainy. W jednym z odcinków Królewska Straż musi ewakuować mieszkańców Wioski Czarnych Misiów, zanim wybuchnie ogromny wulkan. Pewnego dna wzywają ich sprawy w Zwierzopolis, w którym powstało głębokie i niebezpieczne dla mieszkańców zapadlisko. Zanim przyjaciele wymyślą, jak się z nim uporać, będą musieli wyciągnąć stamtąd Filipinę, Wierzbę i Lukę. Innym razem problemem stanie się zwaśniona społeczność niedźwiedzi i borsuków. Sen z powiek spędza także zapowiedź powodzi…
Premiera nowego serialu „Królewska Straż” odbędzie się 1 września na antenie Boomeranga. Emisja codziennie o 18:00.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O Boomerang
Boomerang to kanał telewizji kablowej i satelitarnej, który swoim odbiorcom przez 24 godziny na dobę dostarcza powodów do śmiechu. Stacja prezentuje skierowane do dzieci w wieku 4-7 lat seriale animowane, które zapewniają lekką, pełną humoru rozrywkę zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom. Obok popularnych kreskówek, takich jak „Wyluzuj, Scooby-Doo!”, „Tom i Jerry Show”, „Nowe Zwariowane Melodie”, na widzów czekają też ich ulubione postacie z takich produkcji jak „Jaś Fasola”, „Angelo rządzi”, „Grizzy i lemingi”, „Dorotka i Czarnoksiężnik z Krainy Oz” czy „The HAPPOS Family”. Boomerang jest dostępny w 140 milionach domów w 165 krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, Ameryki Łacińskiej i Azji. Właścicielem marki Boomerang jest WarnerMedia.
Biuro prasowe, Plac Trzech Krzyży 10/14, 00-499 Warszawa

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.