Księga Rekordów Guinnessa ma już 69 lat!
Biuro Rekordów
ul. Święty Marcin 29/8
61-806 Poznań
info|biurorekordow.pl| |info|biurorekordow.pl
+48 690 939 469
https://biurorekordow.pl/
Pierwsze wydanie Księgi Rekordów Guinnessa ukazało się na rynku 27 sierpnia 1955 roku. “The Guinness Book of Records” zawierała aż 198 stron i już w okresie Świąt Bożego Narodzenia stała się bestsellerem i trafiła do czołówki najlepiej sprzedających się książek w Wielkiej Brytanii.
Dziś mija 69 lat od tego wydarzenia. Obecnie Guinness World Records zajmuje się zbieraniem, weryfikacją, autoryzacją i upowszechnianiem informacji o światowych rekordach, na skalę globalną. Żadna inna organizacja nie może poszczycić się porównywalnym zasięgiem, wiarygodnością, prestiżem czy zasięgiem regionalnym i tematycznym.
Internetowa baza rekordów Guinnessa zawiera kilkadziesiąt tysięcy rekordów. Ile dokładnie? Nie wiadomo. Oficjalna strona mówi o 47 tysiącach, anglojęzyczne źródła mówią o 53 tysiącach. Ukazująca się raz do roku drukowana publikacja zawiera jedynie wybrane, najciekawsze kategorie rekordów.
Warto wspomnieć, że pierwszym rekordem zapisanym w nieoficjalnej jeszcze księdze było rozwiązanie sporu dotyczącego najszybszego ptaka łownego. Ówczesny dyrektor browaru zapisywał w księdze wyniki, o których dyskutowano w irlandzkich pubach. Z czasem zaczęli zgłaszać się śmiałkowie, którzy chętni byli udowodnić swoje rekordowe zdolności. Wszystkie zgłoszone dokonania oficjalnie zebrano w 1955 roku.
Więcej informacji: https://biurorekordow.pl/ksiega-rekordow-guinessa/

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Zespół Kombii: W tym roku świętujemy 50-lecie naszej współpracy. Jesteśmy nadal w tym zawodzie z miłości do muzyki i do naszych fanów
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk na co dzień mieszkają w Trójmieście, niedaleko Opery Leśnej. W całej swojej karierze muzycy zespołu Kombii zagrali w sopockim amfiteatrze kilkadziesiąt razy, ale jak zaznaczają – przed każdym kolejnym występem towarzyszą im duże emocje. W tym roku świętują 50-lecie współpracy, a podczas Polsat Hit Festiwal będzie można ich usłyszeć w koncercie „Gdzie się podziały tamte prywatki”.
Media
Przygotowania do Polsat Hit Festiwal trwają cały rok. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne

Już dziś wieczorem w Operze Leśnej w Sopocie startuje Polsat Hit Festiwal. Maciej Rock, jeden z prowadzących to wydarzenie, podkreśla, że w przygotowanie takiego projektu angażują się setki osób, którym powierzone są określone zadania. By w stu procentach zrealizować założony scenariusz, trzeba włożyć wiele wysiłku, bo przy tak prestiżowej imprezie nie ma miejsca na przypadek. Prezenter nie urywa, że mimo wieloletniego doświadczenia zawodowego, przed wyjściem na scenę towarzyszy mu stres.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.