KTG Pregnabit zadba o bezpieczeństwo ciężarnych w gminie Kurów
Innowacyjna firma telemedyczna Nestmedic S.A. w ramach umowy z Gminą Kurów (woj. Lubelskie) udostępniła urządzenia KTG Pregnabit. Ciężarne kobiety zameldowane na terenie gminy mogą bezpłatnie wypożyczyć system do zdalnego monitorowania dobrostanu płodu. Pilotażowy projekt obejmuje 60 wypożyczeń na okres 4 tygodni i obowiązuje do końca 2021 roku.
Telemedyczne urządzenie KTG Pregnabit pozwala na przeprowadzanie badania w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w szpitalu. Usługa dostępna jest 24 h/7. Zapisy KTG są na bieżąco analizowane przez specjalistów Medycznego Centrum Telemonitoringu. Wykwalifikowany personel medyczny jest w stałym kontakcie z pacjentką i w przypadku nieprawidłowości w badaniu wdraża odpowiednie procedury, z wezwaniem karetki włącznie.
- Współpraca z gminą Kurów to pilotażowy projekt, który nie tylko zwiększy dostępność do zdalnej opieki medycznej dla ciężarnych kobiet, ale ma również na celu promocję rozwiązań telemedycznych, które
w dobie panującej pandemii COVID-19 w wielu przypadkach są bezpieczną alternatywą dla tradycyjnych wizyt w placówkach medycznych – komentuje Jacek Gnich, prezes spółki Nestmedic.
O wypożyczenie urządzenia KTG Pregnabit mogą ubiegać się ciężarne kobiety w ciąży pojedynczej zamieszkałe w gminie Kurów po ukończeniu 32 tygodnia ciąży. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: https://bit.ly/3aWWvGw.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.