Komunikaty PR

Kuchenne kreacje w czerni i złocie

2020-12-28  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Kuchnia20 ( 0.21 MB )

Otworzyliśmy kuchnie na czerń, która pięknie prezentuje się na frontach mebli i doprawiliśmy sporą szczyptą złota. W mijającym roku te dwa kolory nadawały ton modnym aranżacjom. Wprowadzenie do kuchni czerni i złota to udany sposób na podniesienie jej prestiżu i stworzenie eleganckiej przestrzeni.

 

Kojąca, łagodna szarość i optymistyczna, pastelowa żółć to kolory, które będą królowały w trendach aranżacyjnych w 2021 roku. Czas pokaże, czy propozycje wiodących barw, wytypowane przez Instytut Pantone Color, zostaną przyjęte z równym entuzjazmem, z jakim spotkała się czerń. Niezaprzeczalnie 2020 rok należał do niej. Daliśmy się przekonać, że meble w kuchni nie muszą być białe, żeby zaaranżować ponadczasowe i przyjazne w odbiorze wnętrze. Polubiliśmy czerń za nowoczesny, wyrazisty charakter, nie pozbawiony jednak eleganckiego sznytu. Czerń pojawiła się na frontach mebli kuchennych, gdzie wygląda efektownie i prestiżowo, gwarantując spektakularny efekt.

- Odważną czerń najchętniej przełamujemy tonującymi dodatkami. Pięknie prezentuje się w oprawie drewna, które ją łagodzi i ociepla – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Kompozycja tych dwóch dekorów jest atrakcyjna wizualnie, pozwala również zapewnić wyważone proporcje, dzięki którym kuchnia wygląda zjawiskowo, zachowuje jednak przytulny klimat.

Udanym połączeniem topowej czerni i nowoczesnych rozwiązań wzorniczych są fronty z mocno zarysowanym, okalającym je czarnym obrzeżem. W nowej koncepcji frontu, zaproponowanej przez firmę KAM, kontrastowe do dekoru obrzeże jest nie tylko mocno wyeksponowane, tworząc na powierzchni zabudowy meblowej atrakcyjny efekt ramki, ale zintegrowane z uchwytem krawędziowym w identycznym kolorze. To  świeży pomysł na urozmaicenie bryły mebli i efektowne wprowadzenie do kuchni designerskiej czerni.

 

Rewolucja na kuchennym froncie

Wyrazista czerń lub inne intensywne kolory w ciemnych tonacjach rekompensują brak połysku na frontach mebli. To znacząca zmiana. Do niedawna lakierowane na wysoki połysk, obecnie urzekają głęboko matową strukturą. Mat zdecydowanie zdeklasował połysk, zajmując naczelną pozycję w kanonie modnych i eleganckich powierzchni. Efektownie prezentuje się na gładkich płaszczyznach minimalistycznych frontów bez uchwytów, jak również frontów z ozdobnymi frezowaniami.

Matowe fronty nie tylko wyglądają atrakcyjnie, ale są praktyczne. To zasługa nowoczesnych technologii wykańczania powierzchni, dzięki którym nie pozostają na nich nieestetyczne odciski palców.

 

W oprawie złota

- Matowe fronty doskonale komponują się z połyskującym złotem, a połączenie dwóch odmiennych powierzchni tworzy ciekawy efekt dekoracyjny – podpowiada projektantka.

Ten szlachetny kolor odgrywa coraz ważniejszą rolę w aranżowaniu kuchni ze smakiem, dodając jej blasku i stylu. Nawet akcenty w postaci uchwytów meblowych potrafią fantastycznie ożywić wnętrze, a w tym sezonie mogliśmy sobie pozwolić na większy rozmach w doborze złotych ozdobników. Gustownym i przyciągającym wzrok elementem w kolorze złota mogą być także: dekoracyjne akcesoria kuchenne, bateria przy zlewozmywaku, oprawa oświetlenia a nawet okap czy stelaż krzeseł lub hokerów ustawionych przy kuchennej wyspie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.