Komunikaty PR

Kwiaty cięte z własnego ogrodu

2021-07-15  |  01:00
Biuro prasowe

Bukiet pachnących piwonii czy róż z własnego ogrodu to radość i duma. Jeśli chcemy cieszyć się z pięknych kompozycji przez cały letni sezon pamiętajmy o doborze odpowiednich gatunków roślin do specjalnej rabaty, przeznaczonej na bukiety, a także stałej pielęgnacji, w tym systematycznym usuwaniu przekwitłych kwiatów.

Dobre narzędzia to podstawa

Do cięcia i przycinania kwiatów na rabatach i do wazonu używajmy ostrych narzędzi, jak poręczny, lekki sekator czy nożyczki ogrodowe. Przykładem prostych i wydajnych sekatorów o wysokiej jakości są produkty z linii SolidTM. Zostały one wyposażone w precyzyjnie szlifowane ostrze, które zapewnia sprawne cięcie i pozostaje ostre na dłużej. Sekatory te są komfortowe w użyciu dzięki lekkiej i wytrzymałej rękojeści z tworzywa FiberCompTM i elementom SoftGripTM, co gwarantuje pewny i wygodny chwyt. W ofercie Fiskars znajdziemy sekator kowadełkowy P361 oraz trzy nożycowe P341, P321, P121. Takie sekatory doskonale sprawdzą się przy przycinaniu grubszych i twardszych łodyg.

Miłośniczki róż z pewnością docenią sekator do kwiatów SP14 SolidTM. Narzędzie posiada specjalne otwory do usuwania liści i kolców z łodygi. Sprawnie przetnie zarówno łodygę do 10 mm, jak i drobną gałązkę. To niezbędnik przy formowaniu bukietów z róż.

Przy pielęgnacji delikatnych kwiatów czy też obcinaniu suchych kwiatów sprawdzą się nożyczki SP13 SolidTM,, które mają cienkie, precyzyjne ostrza. Są bardzo wygodne w obsłudze dzięki rączkom pokrytym powłoką SoftgripTM. Przydadzą się również do pielęgnacji zielników czy rabat kwiatowych na balkonach. Pielęgnacja kwiatów przy ich pomocy to prawdziwa przyjemność.

Kwiaty do bukietu zbierajmy wcześnie rano lub wieczorem, kiedy jest nieco chłodniej. Nie róbmy tego w środku słonecznego dnia, gdyż rośliny mogą szybko zwiędnąć. Do przenoszenia kwiatów do domu możemy użyć płaskiego szerokiego kosza, w którym swobodnie je ułożymy.

Co z przekwitłymi kwiatami?

Jeśli mamy w ogrodzie mnóstwo roślin kwitnących, w tym: cebulowe, róże, lawendę czy też kwiaty balkonowe, to w pewnym momencie zaczną one przekwitać. Warto wówczas pomyśleć o obcięciu suchych kwiatów, co w większości przypadków przedłuża ich kwitnienie. Oto kilka przykładów:

Róże – nie przycinajmy tylko samych kwiatów, lecz pędy o 1/3 długości do zwróconego na zewnątrz pąka. Użyjmy do tego ostrego sekatora. Taki zabieg wzmocni ich odrastanie.
Kwiaty jednoroczne i byliny – wystarczy usunąć przekwitłe kwiaty, co sprawi, że będą bardziej zwarte. Można to zrobić przy pomocy nożyczek lub palcami.
Lawenda – przytnijmy lawendę nożycami, co spowoduje nowe przyrosty
i często nowe kwiaty.
Kwiaty balkonowe – warto przycinać suche kwiaty ostrymi nożyczkami, nawet codziennie.

Zaplanuj specjalną rabatę

Rabata, z której pozyskujemy kwiaty do bukietów może być gdzieś na uboczu, np. przy warzywniku. Z takiej rabaty można ściąć wszystkie tulipany, piwonie lub róże potrzebne do dekoracji stołu, albo skomponowania bukietu na urodziny dla przyjaciółki i nie trzeba się przejmować, że w ogrodzie zrobiło się pusto. Kwiaty bowiem można podziwiać w innych miejscach ogrodu. Tworząc rabatę wybierzmy rośliny, które można ścinać od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Na rabacie zawsze powinno znajdować się kilka okazałych bylin o pięknych kwiatach i dekoracyjnych liściach. Jeśli w którymś roku zabraknie nam czasu, aby posiać lub posadzić rośliny jednoroczne i dwuletnie, wówczas możemy wykorzystać kwitnące byliny i stworzyć z nich piękne bukiety.

Orientacyjna cena detaliczna:

- sekatory z linii SolidTM – od ok. 35 zł do ok. 53 zł

- sekator do kwiatów SP14 SolidTM – ok. 39 zł

- nożyczki SP13 SolidTM – ok. 35 zł

- nożyczki SP15 SolidTM – ok. 39 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.