Kwiecień z Teatrem Małym
Wiosna w Teatrze Małym w Manufakturze zapowiada się emocjonująco – kwietniowy repertuar wypełniają nie tylko komedie czy improwizowane spektakle, ale także gościnne występy, a wśród nich m.in. stand-up Mariusza Kałamagi, znanego kabareciarza i lidera kabaretu Łowcy.B.
Kwiecień w Teatrze Małym
O!Impro, czyli zespół aktorów specjalizujący się w spektaklach improwizowanych, zagra w kwietniu dwa spektakle. 7 kwietnia pokażą „Jestem za, a nawet przeciw”. Przed rozpoczęciem spektaklu każdy z widzów otrzyma kolorowe karty do wielokrotnego głosowania. To widownia będzie decydować o losie bohaterów, kształtując przebieg wydarzeń na scenie Kto jest za? Kto przeciw? Kto wstrzymuje się od głosu? Z kolei 21 kwietnia O!Impro zaprasza na „Słodko, że aż strach”, czyli komediowy thriller improwizowany. Spektakl powstał na bazie popularnego formatu „No Exit”, w którym akcja rozgrywa się w jednym miejscu, w czasie rzeczywistym, bez możliwości zejścia ze sceny któregokolwiek z aktorów. Gościem specjalnym show będzie Alan Pakosz z krakowskiej grupy AD HOC.
Oprócz tego, na deskach Teatru Małego pojawią się znane już (i lubiane) sztuki: monodram „Mój boski rozwód”, komedia „Wesoły wdowiec” czy „Dzieła wszystkie Szekspira w nieco skróconej wersji”. Warto też zwrócić uwagę na kwietniowe występy gościnne: 13 kwietnia odbędzie się koncert MusiCalls – trzyosobowy girlsband porwie Was wykonami najlepszych szlagierów muzycznych, począwszy od energetycznego rocka, poprzez przebojowy pop, aż po chwytające za serce musicalowe hity. Z kolei 19 kwietnia gratka dla fanów stand-up’u – na scenie Teatru Małego pojawi się Mariusz Kałamaga z show „Żarty z wąsem”. Kałamaga to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich kabareciarzy, przez lata związany z kabaretem Łowcy.B, a od kilku lat współprowadzący porannego programu „Wstawaj, szkoda dnia” w RMF Fm. W swoim stand-upie, Kałamaga poruszy aktualne, ważne tematy, akcentując jednocześnie to, co głupie, nonsensowne czy kontrowersyjne.
Dokładny repertuar i informacje o biletach dostępne na stronie www.teatr-maly.pl
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Jestem dumny z tego, jaki teraz jestem. Mam przy boku osobę, która ma na mnie bardzo dobry wpływ
Były piłkarz przyznaje, że po narodzinach córki Antosi w jego życiu dużo się zmieniło. Wszystko, co teraz robi, jest bowiem podporządkowane potrzebom i rozwojowi córeczki. Kilka miesięcy temu Jakub Rzeźniczak i jego żona Paulina podjęli decyzję o przeprowadzce z Kołobrzegu do Warszawy. Teraz natomiast planują imprezę urodzinową dziewczynki. Sportowiec podkreśla, że rodzina jest jego azylem. Przeszłość oddziela grubą kreską i zrobi wszystko, by nie popełnić już tych samych błędów.
Transport
Rekordowy wzrost sprzedaży samochodów Mercedes-Benz. Rośnie zainteresowanie przede wszystkim autami niskoemisyjnymi
Pod względem liczby rejestracji nowych aut osobowych 2024 rok był drugim najlepszym wynikiem w historii. To był sprzedażowo dobry rok także dla koncernu Mercedes-Benz. Na polskim rynku sprzedaż wyniosła 26,3 tys. samochodów osobowych, co oznacza 38-proc. wzrost w ciągu roku. Mercedes jest też wśród liderów dostaw aut elektrycznych. Ze względu na rosnącą popularność tego segmentu producent w tym roku wprowadzi na rynek nowość – w pełni elektryczny model CLA.
Edukacja
Lekarze będą lepiej przygotowani do pracy w obliczu działań militarnych. Powstał nowy model kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych
Większa interoperacyjność między medycyną cywilną i medycyną pola walki oraz kształtowanie gotowości do podejmowania szybkich decyzji w kryzysowych sytuacjach to jedne z fundamentów nowego modelu kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych. Ministerstwo Obrony Narodowej patronuje projektowi, w ramach którego model ten będzie wdrażany we współpracy między wojskiem, środowiskiem medycznym i uczelniami. Potrzeba zmian w tym zakresie jest dyktowana dynamiczną sytuacją geopolityczną.