Komunikaty PR

Lato Konesera nie zwalnia tempa. Sierpień na Pradze pod znakiem rozrywki i kultu

2021-07-30  |  01:00
Biuro prasowe

Spektakle teatralne, seanse filmowe, warsztaty kreatywne i wystawy. Druga połowa wakacji w Centrum Praskim Koneser to moc atrakcji dla dzieci, dorosłych i całych rodzin. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny.

Sierpniowe dni w Centrum Praskim Koneser to mnóstwo propozycji dla najmłodszych. Sobotnie popołudnia nieustannie są szansą na zobaczenie w akcji prawdziwych mistrzów sztuki cyrkowej i iluzji w ramach Letniej Akademii Magii i Ściemy (wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy na akademia.magii.i.sciemy@gmail.com):

  • „Po drugiej stronie lustra” – m.in. warsztaty hula-hoop i klaunady (31 lipca, godz. 13.00-16.00);
  • „Praga płonie” – m.in. pokazy połykania ognia, płonących lin oraz... balonów (7 sierpnia, godz. 13.00-15.50);
  • „Iluzja artystyczna” – m.in. warsztaty diabolo (14 sierpnia, godz. 13.00-15.50);
  • „Romantyczny dzień magiczny” – pokazy akrobatyczne, warsztaty taneczno-ruchowe (21 sierpnia, od godz. 13.00);
  • „Lemowe drogi” – warsztaty i pokazy iluzjonistyczno-cyrkowe (28 sierpnia, godz. 13.00-15.50).

Równie doskonale prezentuje się repertuar niedzielnych wydarzeń. Do końca wakacji odbędą się jeszcze cztery bezpłatne spotkania z cyklu Małej Letniej Akademii Teatralnej. To „Teatr Kamishibai” Małego Teatru Ilustracji (1 sierpnia, godz. 12.00), a także „Alibajda” (8 sierpnia, godz. 12.00) i „Bajki na pomoc” (15 sierpnia, godz. 12.00) Laboratorium Opowieści „I co było dalej” oraz „Ssaki, ptaki, teatralne draki” – warsztat Teatru Guliwer (22 sierpnia, godz. 13.00). A to nie koniec atrakcji dla najmłodszych. We wtorki (godz. 16.30-18.30) odbywają się cykliczne warsztaty artystyczne przygotowane przez Dom ze Sztuką, Galerię Michała Torzeckiego i Art Sułek Space (bezpłatne, obowiązują zapisy). Przez cały czas dostępne są cieszące się niesłabnącą popularnością gigagry.

Dorośli nie będą się nudzić

W sierpniu, aż do 5 września, zwiedzać można dwie ekspozycje organizowane na terenie Centrum Praskiego Koneser. To największa wystawa czasowa malarstwa wybitnego Zdzisława Beksińskiego „Beksiński w Warszawie” i jedyny w Polsce przegląd twórczości ikony street artu – Banksy’ego („The Art of Banksy. Without Limits”). Temu pierwszemu wydarzeniu, w niedzielę (8 sierpnia, godz. 19.00), towarzyszyć będzie spotkanie „Beksiński: Przyjaciele i znajomi”, w którym wezmą udział Elżbieta Dzikowska, Andrzej Pągowski, Michał Glinicki i Tadeusz Nyczek (wstęp wolny). Oprócz tego, spacerując po placu Konesera warto zwrócić uwagę na efektowne prace powstałe w ramach Urban Art Area, a także nabyć nietuzinkowe dzieła w Urban Art Concept Store. Ciekawą propozycję stanowi też wystawa „Cały ten Zgiełk”, podczas której prezentowana jest kolekcja Jurka Owsiaka. Czwartki to z kolei niezmiennie koncerty muzyki klasycznej, prowadzone przez cenionego muzykologa, Jana Popisa.

Druga połowa Lata Konesera minie również pod znakiem Kina PoWarszawsku. 6 sierpnia (piątek, godz. godz. 18.00-21.00) przy okazji wyświetlania filmu Andrzeja Wajdy „Niewinni Czarodzieje” Łukasz Ostoja-Kasprzycki i Wojciech Friedmann opowiedzą o gastronomii i klubach dawnej Warszawy. Tydzień później (13 sierpnia, godz. 18.00-21.00) na placu Konesera będzie można zobaczyć inny kultowy obraz, czyli „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?” i dowiedzieć się co nieco o przestępczości w stolicy lat minionych. Nie lada gratka czeka także na wielbicieli komedii. 12 sierpnia (godz. 20.30) w Centrum Praskim Koneser odbędzie się Before przed Polskim Festiwalem Stand-upu. Wystąpi Cienqi Stand-up, Mike Topolski i zaproszeni goście (wstęp wolny).

A na deser coś dla dorosłych i dla dzieci – bezpłatne, plenerowe spektakle Och-Teatru i Teatru Polonia: „Flamenco namiętnie” (17 sierpnia, wtorek, godz. 18.00), „Czerwony kapturek” (20 sierpnia, piątek, godz. 18.00); i 2 000 000 kroków” (24 sierpnia, wtorek, godz. 18.00).

Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach Lata Konesera można znaleźć na: koneser.eu

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Spadek konsumpcji jabłek – jak możemy temu przeciwdziałać? Biuro prasowe
2024-10-28 | 10:00

Spadek konsumpcji jabłek – jak możemy temu przeciwdziałać?

Mimo to z badań przeprowadzonych przez Kantar Polska wynika, że najchętniej spożywanym w Polsce owocem jest nadal jabłko, a w roku 2023 ich sprzedaż ponownie poszła w górę, by
Styl życia Świadome słodzenie – słodkiego, zbilansowanego życia!
2024-10-25 | 01:00

Świadome słodzenie – słodkiego, zbilansowanego życia!

Każdego dnia stajemy przed wyborem, jak połączyć to, co pyszne, z tym, co zdrowe. Słodki smak zdecydowanie potrafi umilić życie, ale to umiar jest kluczem do równowagi –
Styl życia W tych ubraniach będziesz wyglądać i czuć się świetnie
2024-10-25 | 01:00

W tych ubraniach będziesz wyglądać i czuć się świetnie

Nie bez powodu mówi się, że ubranie odzwierciedla osobowość i może wpłynąć na nasze samopoczucie w zależności od tego, jakiego wyboru dokonamy. Niezależnie od wieku,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Media

Beata Tadla: Nowe studio „Pytania na śniadanie” jest bardzo uniwersalne. Wszystko mi w nim pasuje i nie ma kakofonii kolorystycznej

Kiedy wystartowała nowa odsłona programu „Pytanie na śniadanie”, to w centrum uwagi widzów znalazły się nie tylko rozmowy prowadzących z gośćmi, ale także aranżacja niezwykle stylowego studia. Gospodyni programu ma nadzieję, że ta przestrzeń zostanie doskonale wykorzystana przez realizatorów, ponieważ stwarza ogromne możliwości. Zaznacza też, że jej samej do gustu szczególnie przypadła kolorystyka ścian imitująca surowy beton.

Ochrona środowiska

Ochrona krajobrazu mało istotna w nowych inwestycjach. Mazurskie gminy chcą to zmienić

Według danych GUS w ubiegłym roku Warmię i Mazury odwiedziło blisko 1,3 mln turystów. Ta liczba ciągle rośnie, podobnie jak presja antropogeniczna i urbanizacyjna na ten region. Jak wynika z badań IBRiS, zarówno mieszkańcy, jak i turyści obawiają się, że może ona stanowić zagrożenie dla walorów przyrodniczych i krajobrazowych Mazur. Zrównoważony rozwój regionu wymaga świadomego planowania i szerokiej współpracy m.in. pomiędzy lokalnymi władzami i mieszkańcami, inwestorami oraz architektami i planistami, którzy dysponują odpowiednimi narzędziami ochrony i kształtowania krajobrazu.