Komunikaty PR

Lato Konesera nie zwalnia tempa. Sierpień na Pradze pod znakiem rozrywki i kultu

2021-07-30  |  01:00
Biuro prasowe

Spektakle teatralne, seanse filmowe, warsztaty kreatywne i wystawy. Druga połowa wakacji w Centrum Praskim Koneser to moc atrakcji dla dzieci, dorosłych i całych rodzin. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny.

Sierpniowe dni w Centrum Praskim Koneser to mnóstwo propozycji dla najmłodszych. Sobotnie popołudnia nieustannie są szansą na zobaczenie w akcji prawdziwych mistrzów sztuki cyrkowej i iluzji w ramach Letniej Akademii Magii i Ściemy (wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy na akademia.magii.i.sciemy@gmail.com):

  • „Po drugiej stronie lustra” – m.in. warsztaty hula-hoop i klaunady (31 lipca, godz. 13.00-16.00);
  • „Praga płonie” – m.in. pokazy połykania ognia, płonących lin oraz... balonów (7 sierpnia, godz. 13.00-15.50);
  • „Iluzja artystyczna” – m.in. warsztaty diabolo (14 sierpnia, godz. 13.00-15.50);
  • „Romantyczny dzień magiczny” – pokazy akrobatyczne, warsztaty taneczno-ruchowe (21 sierpnia, od godz. 13.00);
  • „Lemowe drogi” – warsztaty i pokazy iluzjonistyczno-cyrkowe (28 sierpnia, godz. 13.00-15.50).

Równie doskonale prezentuje się repertuar niedzielnych wydarzeń. Do końca wakacji odbędą się jeszcze cztery bezpłatne spotkania z cyklu Małej Letniej Akademii Teatralnej. To „Teatr Kamishibai” Małego Teatru Ilustracji (1 sierpnia, godz. 12.00), a także „Alibajda” (8 sierpnia, godz. 12.00) i „Bajki na pomoc” (15 sierpnia, godz. 12.00) Laboratorium Opowieści „I co było dalej” oraz „Ssaki, ptaki, teatralne draki” – warsztat Teatru Guliwer (22 sierpnia, godz. 13.00). A to nie koniec atrakcji dla najmłodszych. We wtorki (godz. 16.30-18.30) odbywają się cykliczne warsztaty artystyczne przygotowane przez Dom ze Sztuką, Galerię Michała Torzeckiego i Art Sułek Space (bezpłatne, obowiązują zapisy). Przez cały czas dostępne są cieszące się niesłabnącą popularnością gigagry.

Dorośli nie będą się nudzić

W sierpniu, aż do 5 września, zwiedzać można dwie ekspozycje organizowane na terenie Centrum Praskiego Koneser. To największa wystawa czasowa malarstwa wybitnego Zdzisława Beksińskiego „Beksiński w Warszawie” i jedyny w Polsce przegląd twórczości ikony street artu – Banksy’ego („The Art of Banksy. Without Limits”). Temu pierwszemu wydarzeniu, w niedzielę (8 sierpnia, godz. 19.00), towarzyszyć będzie spotkanie „Beksiński: Przyjaciele i znajomi”, w którym wezmą udział Elżbieta Dzikowska, Andrzej Pągowski, Michał Glinicki i Tadeusz Nyczek (wstęp wolny). Oprócz tego, spacerując po placu Konesera warto zwrócić uwagę na efektowne prace powstałe w ramach Urban Art Area, a także nabyć nietuzinkowe dzieła w Urban Art Concept Store. Ciekawą propozycję stanowi też wystawa „Cały ten Zgiełk”, podczas której prezentowana jest kolekcja Jurka Owsiaka. Czwartki to z kolei niezmiennie koncerty muzyki klasycznej, prowadzone przez cenionego muzykologa, Jana Popisa.

Druga połowa Lata Konesera minie również pod znakiem Kina PoWarszawsku. 6 sierpnia (piątek, godz. godz. 18.00-21.00) przy okazji wyświetlania filmu Andrzeja Wajdy „Niewinni Czarodzieje” Łukasz Ostoja-Kasprzycki i Wojciech Friedmann opowiedzą o gastronomii i klubach dawnej Warszawy. Tydzień później (13 sierpnia, godz. 18.00-21.00) na placu Konesera będzie można zobaczyć inny kultowy obraz, czyli „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?” i dowiedzieć się co nieco o przestępczości w stolicy lat minionych. Nie lada gratka czeka także na wielbicieli komedii. 12 sierpnia (godz. 20.30) w Centrum Praskim Koneser odbędzie się Before przed Polskim Festiwalem Stand-upu. Wystąpi Cienqi Stand-up, Mike Topolski i zaproszeni goście (wstęp wolny).

A na deser coś dla dorosłych i dla dzieci – bezpłatne, plenerowe spektakle Och-Teatru i Teatru Polonia: „Flamenco namiętnie” (17 sierpnia, wtorek, godz. 18.00), „Czerwony kapturek” (20 sierpnia, piątek, godz. 18.00); i 2 000 000 kroków” (24 sierpnia, wtorek, godz. 18.00).

Więcej informacji o wszystkich wydarzeniach Lata Konesera można znaleźć na: koneser.eu

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Nie śmieć w majówkę! - apel Operacji Czysta Rzeka Biuro prasowe
2024-05-01 | 11:40

Nie śmieć w majówkę! - apel Operacji Czysta Rzeka

Majówkę chętnie spędzamy na łonie natury. Zadbajmy o to, aby podczas rekreacji na piknikach, spacerach, wycieczkach rowerowych czy kajakowych nie pozostawić po sobie śladów w
Styl życia Majówkowy piknik w Elektrowni Powiśle
2024-04-29 | 15:59

Majówkowy piknik w Elektrowni Powiśle

Przed nami niemal tydzień błogiego lenistwa nad Wisłą. Z pomysłem na spędzenie majówki w mieście przychodzi Elektrownia Powiśle. Piknik pod gołym niebem z wiosennym menu, otwarcie
Styl życia Cook Story w nowej odsłonie – teraz jeszcze bardziej smart
2024-04-29 | 11:15

Cook Story w nowej odsłonie – teraz jeszcze bardziej smart

25 kwietnia br. ponownie swoje przestrzenie otworzyło Cook Story by Samsung, unikatowy punkt na kulinarnej mapie Warszawy. W Cook Story można wziąć udział w warsztatach kulinarnych, jak

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.