LEGO Polska zaprasza na Świąteczną Strefę Zabawy w Warszawie!
Po sukcesie rodzinnego eventu z okazji Dnia Dziecka, LEGO Polska ponownie zaprasza do świata pełnego radości i kreatywnej zabawy! Świąteczna Strefa Zabawy LEGO® zostanie otwarta na mikołajkowy weekend od piątku 6 grudnia do niedzieli 8 grudnia, a na odwiedzających czekać będzie moc atrakcji, między innymi jedna z największych choinek wykonana w całości z klocków LEGO oraz punkty tworzenia ozdób świątecznych.
Dołącz do świątecznej zabawy z klockami LEGO!
W dniach 6 – 8 grudnia w Świątecznej Strefie Zabawy LEGO, na IV piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, dzieci będą mogły tworzyć, doświadczać, budować oraz spędzać czas z bliskimi. Darmowe bilety na Świąteczną Strefę Zabawy LEGO będą dostępne po zarejestrowaniu na stronie LEGO.com/StrefaZabawy. Okazanie wejściówki umożliwi wstęp do Świątecznej Strefy Zabawy LEGO, dlatego bilet powinni posiadać zarówno dzieci jak i ich opiekunowie. Ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc jest ograniczona, a wydarzenie rekomendowane jest dla dzieci w wieku od 4 lat, pod opieką dorosłych.
Zbudujmy razem Święta!
W Świątecznej Strefie Zabawy LEGO na dzieci czeka wiele atrakcji! Główną z nich będzie sześciometrowa choinka zbudowana z klocków LEGO, ulokowana w samym sercu miasteczka Świętego Mikołaja. W tematycznych strefach będzie można stworzyć najpiękniejsze świąteczne dekoracje takie jak bombki, gwiazdki czy realistyncznie wyglądające renifery z zaprzęgu Mikołaja, za które dzieci będą zdobywać pieczątki. Każdy, kto uzupełni kartę pieczątkami, otrzyma dyplom, specjalny prezent i uścisk samego Pana Klocka.
Wszystkich małych budowniczych wraz z rodzicami zapraszamy także do Strefy Pisania Listów do Świętego Mikołaja – to magiczne miejsce, gdzie spełniają się marzenia! Ponadto, w ramach promocji nowego sezonu programu „LEGO Masters. Kierunek Polska”, dostępna będzie specjalna strefa z inspiracjami do budowania. Świąteczna Strefa Zabawy LEGO to okazja, aby rodziny wspólnie spędziły czas na kreatywnej zabawie i tworzeniu niezapomnianych wspomnień.
Święta to czas dla rodziny i zabawy
Według badania Play Well[1] Grupy LEGO, aż 96% dzieci uważa zabawę za kluczowy element swojego szczęścia, a 97% rodziców widzi w niej przestrzeń do nauki na błędach i wzmacniania relacji. Badanie LEGO pokazuje, że rodziny bawiące się razem są szczęśliwsze. Aby dać rodzinom okazję do zabawy i zacieśniania rodzinnych więzi Grupa LEGO od lat inspiruje rodziny do wspólnej zabawy, która wykracza poza codzienną rutynę i pozwala budować trwałe więzi. Tworząc Świąteczną Strefę Zabawy LEGO Polska chce przypomnieć, że święta to nie tylko czas intensywnych przygotowań, ale przede wszystkim wyjątkowy moment na pielęgnowanie relacji i tworzenie wspólnych wspomnień. To przestrzeń, w której rodziny mogą wspólnie cieszyć się kreatywnymi aktywnościami, zapomnieć o codziennych obowiązkach i poczuć magię Świąt. Każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie, a wyjątkowa atmosfera świątecznej zabawy zbliży wszystkich i wypełni czas uśmiechem, ciepłem i radością. Zobaczcie, jak fantastycznie było latem na Kids Day – teraz zapraszamy na jeszcze bardziej magiczne święta z klockami LEGO!
Build to Give
Święta to również okazja do dzielenia się! W ramach corocznej inicjatywy "Build to Give" Grupa LEGO, która zachęca do dzielenia się supermocą zabawy z dziećmi, które tego potrzebują. Wystarczy zbudować serce z klocków LEGO i udostępnić je z hashtagiem #BuildToGive. Za każde serce zbudowane w sklepach LEGO, udostępnione w mediach społecznościowych lub w aplikacji LEGO Play, Grupa LEGO przekaże zestaw LEGO dziecku, które potrzebuje zabawy. W te święta inicjatywa wesprze dzieci w szpitalach, domach dziecka oraz w potrzebujących społecznościach. Od 2017 roku „Build to Give” dotarło już do ponad 9,1 miliona dzieci na całym świecie.
---
O Grupie LEGO
Misją Grupy LEGO jest inspirowanie i rozwijanie przyszłych konstruktorów poprzez zabawę. LEGO System in Play, którego podstawą są klocki LEGO, pozwala dzieciom i fanom budować i przebudowywać wszystko, co tylko mogą sobie wyobrazić. Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932 roku przez Olego Kirka Kristiansena, a jej nazwa pochodzi od dwóch duńskich słów Leg Godt, które oznaczają "baw się dobrze".
Dziś Grupa LEGO pozostaje firmą rodzinną z siedzibą w Billund. Jej produkty są obecnie sprzedawane w ponad 130 krajach na całym świecie. © LEGO, logo LEGO, minifigurki, DUPLO, NINJAGO, Friends i DREAMZzz są znakami towarowymi i prawami autorskimi Grupy LEGO. © 2023 Grupa
O badaniu LEGO Play Well 2024
Wszystkie wyniki raportu, o ile nie podano inaczej, zostały przeprowadzono, w ramach 40-minutowego internetowego badanie ilościowego, w okresie od grudnia 2023 r. do stycznia 2024 r. na 36 rynkach, w którym wzięło udział łącznie 61 532 respondentów, w tym 36 000 rodziców z dziećmi w wieku od 1 do 12 lat oraz 25 532 dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Aby uzyskać pełną listę krajów, prosimy o kontakt pod adresem media@lego.com.
Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:
Aleksandra Kołakowska
e-mail: aleksandra.kolakowska@big-picture.pl
Adrianna Walasiak
e-mail adrianna.walasiak@big-picture.pl
[1] Badanie LEGO® Play Well Study 2024 przeprowadzone przez firmę LEGO i Edelman DXI na koniec 2023 r. w Polsce , wśród 1000 rodziców dzieci w wieku 1-12 oraz 674 dzieci w wieku 5-12.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.