Lekka, zdrowa i pyszna - sałatka z hummusem
Wykorzystując do przygotowania sałatki hummus z suszonymi pomidorami Lovege od firmy Sante, nadamy jej lekkości i wyrazistości.
Hummus może być stosowany jako przystawka – smarowidło do pieczywa lub sos do ryb, mięs czy warzyw. Nie każdy jednak wie, że idealnie sprawdza się również jako składnik sałatek. Ta popularna w kuchniach bliskowschodniej i śródziemnomorskiej pasta jest przygotowywana na bazie ciecierzycy, która obecnie jest uznawana za superfoods. Dzięki wyjątkowej kompozycji ten aromatyczny krem z dodatkiem tahini (masła sezamowego) idealnie sprawdza się jako składnik lekkich sałatek. Cenią go również wegetarianie.
Do przygotowania sałatki świetnie nadaje się hummus z pomidorami Lovege od firmy Sante. Hummusy Sante zawierają białko o wysokiej wartości biologicznej, błonnik pokarmowy oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym niezwykle cenne omega-3. Są źródłem przyczyniających się do wzmocnienia odporności organizmu witamin z grupy B (wit. B6 i kwas foliowy) oraz żelaza. Hummus Sante to naturalny produkt w 100 % pochodzenia roślinnego bez sztucznych dodatków, konserwantów i ulepszaczy smaku, o niskim indeksie glikemicznym. Nie zawiera glutaminianu sodu. Dzięki suszonym pomidorom hummus Sante ma oryginalny smak.
Sałatka z hummusem z pomidorami Lovege od firmy Sante
Składniki:
- hummus z pomidorami Lovege Sante
- 1,5 torebki kaszy bulgur
- 5-6 szt. pomidorów suszonych
- 1 szt. czerwonej cebuli
- 2 ząbki czosnku
- 1 żółta papryka
- 3 łyżki oliwy z oliwek
- rukola
- papryka wędzona (1 łyżeczka)
- 1 cytryna
- sól i pieprz
Przygotowanie:
Kaszę bulgur gotujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu i odkładamy na bok do ostygnięcia. Cebulę i czosnek kroimy w kosteczkę, podsmażamy na 1 łyżce oliwy z oliwek, pod koniec smażenia dodajemy paprykę wędzoną. Paprykę i pomidory suszone kroimy w kosteczkę, pietruszkę siekamy. Wszystkie składniki łączymy z ostudzoną kaszą bulgur, doprawiamy 2 łyżkami oliwy z oliwek, solą, pieprzem oraz wyciśniętym sokiem z 1/2 cytryny. Na dno osobnej miski przekładamy 1 opakowanie hummusu pomidorowego Sante, następnie układamy warstwę rukoli oraz naszą sałatkę. Gotowe!
Taka sałatka to idealny dodatek do obiadu lub propozycja na pyszną, zdrową kolację. Smacznego!

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.