Lekkie, świeże wnętrze z industrialnymi akcentami – mieszkanie na wynajem
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
35-metrowe mieszkanie przy ul. Grzybowskiej w Warszawie przeznaczono na wynajem. Inwestorzy, którzy zlecili pracowni Decoroom opracowanie kompleksowego projektu wnętrza, byli otwarci na niestandardowe rozwiązania. Zależało im na stworzeniu wygodnego mieszkania, które będzie się wyróżniało na tle innych propozycji kierowanych do najemców biznesowych.
Prestiżowa lokalizacja i liczne udogodnienia, takie jak reprezentacyjny hall wejściowy oraz część rekreacyjno-rozrywkowa z siłownią, kortem do gry w squasha, saunami, jacuzzi i gabinetami masażu, to nie jedyne zalety, jakie posiada lokal położony w apartamentowcu Mennica Residence. Jego niepodważalnym atutem, który postanowili maksymalnie wykorzystać architekci pracowni Decoroom, było dobre doświetlenie dziennym światłem. Dzięki temu stworzyli lekkie, świeże wnętrze, którego charakter podkreślają industrialne akcenty: czarne profile drzwi, klamki i uchwyty meblowe, a także ażurowe półki ze stali.
Lekko i przejrzyście
Aby nie tracić cennego światła, pomiędzy sypialnią a częścią dzienną postawiono ściankę, którą po obu stronach dopełniają szklane loftowe drzwi, rozciągające się od podłogi aż pod sufit. Zastosowanie przejrzystego szkła pozwoliło z jednej strony na zachowanie lekkości i wizualne przenikanie się przestrzeni prywatnej i salonu, z drugiej zaś – na stworzenie mieszkańcom namiastki prywatności. Naprzeciw okna w sypialni stanęła obszerna szafa pełniąca funkcję garderoby. W zabudowę zgrabnie wkomponowano czarny, metalowy słupek z otwartymi półkami. Na ścianie za wygodnym, podwójnym łóżkiem pojawiła się tapeta z rysunkiem dmuchawców (Wonderwall, Enigma Art). Całość uzupełnia dekoracyjny grzejnik, lekki nocny stolik i oświetlenie – designerska sufitowa lampa oraz proste lampki do czytania przy łóżku.
Retro błękit
Otwartą strefę dzienną podzielono funkcjonalnie na część wypoczynkową oraz kuchnię. Proste, nowoczesne szafki w kuchennym aneksie harmonizują z antracytowym, laminowanym blatem (Pfleiderer) i pasem roboczym (Egger Chromix). Całość tworzy mocny akcent kolorystyczny, w kontrze do jasnego salonu. Ciekawym elementem dekoracyjnym, ożywiającym aranżację jest błękitna lodówka SMEG. W kuchni znajdziemy jeszcze czajnik i piekarnik tej włoskiej marki.
Choć mieszkanie przygotowane zostało z myślą o najemcach biznesowych, architekci zadbali o to, by nie zabrakło w nim miejsca do przygotowywania i spożywania posiłków. W pełni wyposażony, ergonomiczny aneks kuchenny oferuje odpowiednią ilość blatu roboczego oraz pojemne szafki i szuflady. Ażurowa, wisząca półka wprowadza industrialny klimat, a przy tym oddziela kuchnię od strefy wejścia.
Stylowo i funkcjonalnie
Loftowe akcenty odnajdziemy również w łazience. Architekci Decoroom konsekwentnie postawili tu na czarne okucia i wsporniki w wykonanej na wymiar kabinie prysznicowej, a także czarną armaturę, oprawy oświetleniowe i uchwyty w podumywalkowej szafce. Wyraziste, stylowe detale odcinają się na tle białych ścian, mebli oraz ceramiki. Ze względu na niewielkie wymiary łazienki i z uwagi na komfort mieszkańców, pralko-suszarkę przeniesiono do przedpokoju. Architekci znaleźli dla niej miejsce w zabudowie, w której ponadto wygospodarowano jeszcze całkiem sporą przestrzeń do przechowywania ubrań i domowych akcesoriów. Lustrzane fronty szafy optycznie powiększają przedpokój.
Otwarte podejście inwestorów oraz szczególna dbałość o detale poprawiające komfort i estetykę wykończenia, pozwoliły stworzyć wnętrze nietuzinkowe, które ma swój styl, a przy tym pozostawia lokatorom sporo swobody i przestrzeni do zagospodarowania, umożliwiając im wygodne funkcjonowanie na co dzień.
Projekt wnętrza: Architekt wnętrz Ula Matthews, Decoroom
Projekt kuchni i zabudowy meblowej: Architekt wnętrz Katarzyna Fotek, Decoroom
Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz
Projekt i realizacja: Pracownia Architektury Wnętrz Decoroom
Więcej na: https://www.decoroom.eu/
Facebook: https://www.facebook.com/decoroom.eu/
Instagram: https://www.instagram.com/decoroom_eu/

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.