Komunikaty PR

Letnie „Warsztaty z klimatem” dla dzieci z terenów wiejskich

2022-07-11  |  15:00

Jak troszczyć się o glebę i powietrze? Jak zatrzymać wodę? Jak wykorzystywać surowce wtórne i na czym polega segregacja śmieci? Czym różni się gospodarstwo ekologicznego od zwykłego gospodarstwa? W znalezieniu odpowiedzi na te oraz inne pytania pomogą młodym ludziom „Warsztaty z klimatem”. Zapraszamy gminy, szkoły, koła gospodyń wiejskich, lokalne stowarzyszenia i inne podmioty do zgłaszania chęci zorganizowania warsztatów w swojej wsi lub gminie. Rekrutacja trwa od 11 do 22 lipca br.

 

Warsztaty z klimatem” to 5-dniowe warsztaty ekologiczne dla dzieci w wieku 6-10 lat, których celem jest poszerzanie wiedzy z zakresu bioróżnorodności, rolnictwa ekologicznego oraz kreowania postaw proekologicznych wśród dzieci z terenów wiejskich.

W czasie warsztatów, poprzez gry, zabawy oraz proste doświadczenia, dzieci poznają mechanizmy zachodzące w przyrodzie, nauczą się, czym jest woda, z czego składa się gleba, jakie zwierzęta dzikie są pożyteczne na obszarach wiejskich, jak chronić powietrze, skąd rośliny czerpią wodę oraz jak i po co segregować śmieci. A wszystko po to, by już o najmłodszych lat uczyć się, jak dbać o przyrodę i ją chronić.

Każde dziecko otrzyma zestaw uczestnika: notatnik, ołówek, plecak, bidon, a na zakończenie zajęć
– pamiątkowy certyfikat. Warsztaty powinny zostać zorganizowane w sierpniu.

 

Do projektu mogą zgłaszać się gminy, organizacje pozarządowe oraz szkoły podstawowe lub inne podmioty z terenów wiejskich (leżące na terenie gmin wiejskich i wiejsko-miejskich do 20 tys. mieszkańców).

 

„Warsztaty z klimatem” realizowane będą według przygotowanych scenariuszy zajęć. Prowadzący otrzymają je w formie elektronicznej, a także zostaną wyposażeni w materiały konieczne do przeprowadzenia zajęć. Wezmą także udział w obowiązkowym szkoleniu online, podczas którego będą omówione treści merytoryczne oraz wszystkie sprawy organizacyjne.

 

- Zapraszamy gminy, szkoły, koła gospodyń wiejskich, lokalne stowarzyszenia do zrealizowana razem
z nami letnich eko warsztatów. Celem projektu jest popularyzacja wśród najmłodszych zagadnień związanych z edukacją ekologiczną. Uczestnicząc w zajęciach, dzieci zdobędą podstawową wiedzę związaną z bioróżnorodnością, ochroną przyrody czy też gospodarowaniem odpadami. Warsztaty mają na celu wzmacnianie pozytywnych postaw proekologicznych. Liczymy na to, że
będzie to czas odkrywania nowych rzeczy przez dzieci i dobre wykorzystanie części wakacji – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

 

Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie: www.efrwp.pl.

 

***

 

Organizatorem „Warsztatów z klimatem” jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Instytucją odpowiedzialną za treść komunikatu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Operacja realizowana w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej (EFWRP) jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od ponad 30 lat pomaga zmienić jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wspieraniu inwestycji w zakresie infrastruktury technicznej i rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz na działaniach społecznych i edukacyjnych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie (www.efrwp.pl).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Finał 4. europejskiej edycji Pepco Better Move Biuro prasowe
2024-08-14 | 12:40

Finał 4. europejskiej edycji Pepco Better Move

Dobiegła końca 4. edycja akcji, która pod hasłem „Better Move, Better Lives” trwała od 27 maja do 27 lipca. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników,
Dziecko Weekend pełen zabawy w Porcie Łódź!
2024-08-13 | 16:10

Weekend pełen zabawy w Porcie Łódź!

Port Łódź zaprasza wszystkich mieszkańców i gości na wyjątkowe, letnie atrakcje, które odbywać będą się przy Pabianickiej 245 już w najbliższy weekend, 16
Dziecko Wyprawka szkolna za 50 złotych? W Pepco to możliwe!
2024-08-09 | 14:00

Wyprawka szkolna za 50 złotych? W Pepco to możliwe!

Wyprawka szkolna za 50 złotych? W Pepco to możliwe! Już niedługo w szkołach wybrzmi dzwonek, a uczniowie zasiądą w ławkach po wakacyjnej przerwie. To właśnie z myślą o nich i ich

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.