Lidl Polska promuje czytelnictwo polskiej prasy
W dobie digitalizacji prasa drukowana ma mocną konkurencję w treściach dostępnych online. Nie każdy jednak chce lub ma możliwość czytania e-wydań ulubionych tytułów. Lidl Polska, chcąc ułatwić Polakom dostęp do nich, sprzedaje prasę we wszystkich swoich placówkach. Dodatkowym udogodnieniem jest stałe usytuowanie ekspozytorów z czasopismami w większości sklepów Lidl Polska, czyli tuż przy wejściu – wszystko z myślą o klientach i ich komforcie.
Lidl Polska wie, że czytanie to dobry nawyk i warto go wspierać. Z tego względu sieć sprzedaje prasę we wszystkich swoich placówkach. Klienci Lidl Polska mogą liczyć na jednolity asortyment prasy ogólnopolskiej w każdym sklepie, bez względu na lokalizację. Dzięki temu, nie muszą rezygnować z lektury ulubionego czasopisma w trakcie pobytu w innym mieście. Oprócz tego, sieć wspiera lokalne tytuły, które są dostępne w sklepach Lidl Polska w dedykowanych dla nich regionach.
Czytelnictwo w Polsce
Jak wynika z raportu Prasa drukowana i cyfrowa 2023/2024, opracowanego przez Polskie Badania Czytelnictwa, w ubiegłym roku rozpowszechniono łącznie ponad 300 mln egzemplarzy prasy drukowanej. Co więcej, dla ponad 60 proc. Polek w wieku 40 lat i więcej to właśnie wersja offline czasopism stanowi podstawowe źródło informacji. Zasięg prasy w Polsce w przedziale wiekowym 15-75 lat wynosi ponad 80 proc., z czego aż 45 proc. to czytelnicy prasy drukowanej1. Dane jasno pokazują, że, pomimo postępującego rozwoju technologii, prawie połowa z nas nadal lubi sięgnąć po papierową wersję gazety.
Ponadto, Polskie Badania Czytelnictwa w swoim raporcie podają, że, wraz z wiekiem, czytelnicy chętniej sięgają po prasę drukowaną.
– W Lidl Polska wierzymy, że czytanie poszerza horyzonty, dlatego oferujemy szeroki asortyment tytułów prasowych we wszystkich naszych sklepach. Wiemy również, że nie każdy może lub potrafi korzystać z Internetu, jak choćby osoby starsze, dlatego ważne jest, aby miały one łatwy dostęp do ulubionych czasopism. Dla dodatkowego komfortu klientów, prasa w większości placówek Lidl Polska znajduje się w tym samym miejscu (strefa wejścia do sklepu), co znacząco ułatwia zakupy.
Jako firma odpowiedzialna społecznie wspieramy także lokalnych, niezależnych wydawców, którzy piszą o rzeczach ważnych dla swoich społeczności – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, Dyrektorka ds. Corporate Affairs i CSR w Lidl Polska.
Prasa w Lidl Polska
W każdym ze sklepów Lidl Polska oferuje ponad 100 tytułów: czasopism, dzienników ogólnopolskie i regionalnych, tygodników i dwutygodników, miesięczników, dwumiesięczników, kwartalników i półroczników. Sieć wspiera także wydawców lokalnych tytułów, których łącznie w ofercie ma powyżej 120. Poza tym, Lidl Polska oferuje także wydania specjalne, jak czasopismo Twój Styl (nr 5 i 7) – z dedykowanym dodatkiem, dostępne wyłącznie w placówkach Lidl Polska.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.