Lime kończy sezon 2024 w czterech miastach
Lime poinformował, że kończy kolejny sezon w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi oraz Poznaniu i rozpoczyna przerwę jesienno-zimową. E-hulajnogi będą dostępne do 01.12.2024 r. Firma już teraz potwierdza, że jej pojazdy wrócą na ulice tych miast wiosną przyszłego roku.
Lime kończy i podsumowuje udany sezon 2024. Podczas przerwy jesienno-zimowej firma ulepsza oraz modernizuje swoją flotę, tak aby dostarczyć użytkownikom najwyższej jakości usługę w przyszłym roku.
„Dziękujemy użytkownikom za wszystkie przejazdy na e-hulajnogach Lime. Cieszymy się, że wybierają nasze pojazdy w drodze do i z pracy, korzystają z Lime gdy chcą dojechać na spotkania biznesowe, jak i ze znajomymi. Codziennie pomagamy tak wielu osobom docierać do celu ich podróży sprawiając, że wybierają ekologiczną formę przemieszczania się i zastępują samochody rozwiązaniami z zakresu mikromobilności. To wszystko motywuje nas do dalszej pracy i rozwoju Lime w Polsce” – komentuje Andrzej Malinowski, Operations Manager Lime Poland.
Firma operuje w Polsce flotą ponad 23 000 urządzeń.
5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:
- Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
- Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
- Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
- Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
- Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.

Raport Bitget Wallet wykazuje, że portfele kryptowalutowe stają się uniwersalnymi centrami finansowymi

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Anna Czartoryska-Niemczycka: Mój tata czytał mi książki. Teraz nagrania z jego głosem są najpiękniejszą pamiątką po nim
Wspólne czytanie wzmacnia więzi rodzinne, rozwija u dzieci wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, kształtuje gust literacki i zachęca do kreatywnego spędzania czasu wolnego – uważa Anna Czartoryska-Niemczycka. Aktorka czerpie z tradycji, którą w jej domu rodzinnym szczególnie pielęgnował jej tata. Teraz ona również promuje czytelnictwo i zachęca do tego, by sięganie po lektury stało się codziennym rytuałem.
Transport
Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.
Muzyka
Alicja Węgorzewska: Czuję się ambasadorką polskiej kultury. Czasami dokonuję niepopularnych wyborów, ale moje pomysły są bardzo odkrywcze

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej została uhonorowana prestiżową nagrodą ShEO Awards 2025 w kategorii „Ambasadorka polskiej kultury” i jak podkreśla, w stu procentach na nią zasłużyła. Przyznawane przez tygodnik „Wprost” wyróżnienie trafia bowiem do kobiet, które zmieniają świat, a Alicja Węgorzewska czyni to od lat, nadając polskiej kulturze operowej zupełnie nowy wymiar. Tym razem szczególne uznanie otrzymała za stworzenie i rozwijanie Festiwalu Mozart Junior. W tym roku odbywa się już jego szósta edycja.