Lime podsumowuje sezon letni nad morzem
Firma Lime podsumowała wakacje nad polskim morzem. W tym roku turyści wypoczywający na wybrzeżu chętnie przemieszczali się za pomocą e-hulajnóg, przejechali łącznie prawie 0,5 mln km.
W 2024 r. pojazdy Lime cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem wśród osób spędzających urlopy nad polskim morzem. Do osiągnięcia takiego wyniku przyczyniło się z pewnością zwiększenie zarówno liczby miejscowości, w których oferowane były e-hulajnogi, jak i dostępnej floty, a także partnerstwo Lime z festiwalami: Sunrise, Sun oraz Sunset Square.
Lime w liczbach:
- W sezonie letnim e-hulajnogi Lime były dostępne w 24. nadmorskich miejscowościach.
- Dzięki korzystaniu z pojazdów Lime poziom emisji CO2 został zredukowany o ponad 26 ton.
- Dzięki przemieszczaniu się za pomocą e-hulajnóg zastąpionych zostało blisko 71 tys. podróży samochodem.
- Najdłuższy przejazd w kilometrach miał miejsce w Kołobrzegu i wynosił 24 km.
- Najdłuższy przejazd w minutach miał miejsce w Mielnie i trwał 104 min.
- Tydzień z rekordową liczbą przejazdów Lime to 12-18 sierpnia.
„Tegoroczne wakacje potwierdziły jak istotnym środkiem transportu nad polskim morzem są hulajnogi. Dzięki pojazdom Lime turyści mogli uniknąć uciążliwych korków np. na Półwyspie Helskim. Cieszymy się, że towarzyszyliśmy naszej społeczności użytkowników podczas ich urlopów i ułatwialiśmy poruszanie się po popularnych kurortach oraz miastach zlokalizowanych na wybrzeżu. Byliśmy też partnerem popularnych festiwali Sunrise, Sun oraz Sunset Square i oferowaliśmy ich uczestnikom strefy parkingowe zlokalizowane przy samym wejściu” - komentuje Damian Kupczak, Senior Operations Manager, Lime Polska. „Chcemy jak najlepiej wykorzystać przerwę jesienno-zimową, żeby cały czas rozwijać naszą usługę i w przyszłym roku zapewnić turystom jeszcze lepsze wrażenia z jazdy Lime” – dodaje Damian Kupczak.
W sezonie letnim e-hulajnogi Lime były dostępne w następujących miejscowościach (*pojazdy są nadal dostępne w Trójmieście):
- Ustka
- Władysławowo
- Jastrzębia Góra
- Chałupy
- Chłapowo
- Jastarnia
- Jurata
- Kuźnica
- Kołobrzeg
- Mielno
- Mielenko
- Unieście
- Ustronie Morskie
- Sianożęty
- Łeba
- Gdynia
- Gdańsk
- Sopot
- Darłowo
- Dąbki
- Darłówko
- Bobolin
- Grzybowo
- Dźwirzyno

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii


Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.