Lime podsumowuje sezon letni nad morzem
Firma Lime podsumowała wakacje nad polskim morzem. W tym roku turyści wypoczywający na wybrzeżu chętnie przemieszczali się za pomocą e-hulajnóg, przejechali łącznie prawie 0,5 mln km.
W 2024 r. pojazdy Lime cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem wśród osób spędzających urlopy nad polskim morzem. Do osiągnięcia takiego wyniku przyczyniło się z pewnością zwiększenie zarówno liczby miejscowości, w których oferowane były e-hulajnogi, jak i dostępnej floty, a także partnerstwo Lime z festiwalami: Sunrise, Sun oraz Sunset Square.
Lime w liczbach:
- W sezonie letnim e-hulajnogi Lime były dostępne w 24. nadmorskich miejscowościach.
- Dzięki korzystaniu z pojazdów Lime poziom emisji CO2 został zredukowany o ponad 26 ton.
- Dzięki przemieszczaniu się za pomocą e-hulajnóg zastąpionych zostało blisko 71 tys. podróży samochodem.
- Najdłuższy przejazd w kilometrach miał miejsce w Kołobrzegu i wynosił 24 km.
- Najdłuższy przejazd w minutach miał miejsce w Mielnie i trwał 104 min.
- Tydzień z rekordową liczbą przejazdów Lime to 12-18 sierpnia.
„Tegoroczne wakacje potwierdziły jak istotnym środkiem transportu nad polskim morzem są hulajnogi. Dzięki pojazdom Lime turyści mogli uniknąć uciążliwych korków np. na Półwyspie Helskim. Cieszymy się, że towarzyszyliśmy naszej społeczności użytkowników podczas ich urlopów i ułatwialiśmy poruszanie się po popularnych kurortach oraz miastach zlokalizowanych na wybrzeżu. Byliśmy też partnerem popularnych festiwali Sunrise, Sun oraz Sunset Square i oferowaliśmy ich uczestnikom strefy parkingowe zlokalizowane przy samym wejściu” - komentuje Damian Kupczak, Senior Operations Manager, Lime Polska. „Chcemy jak najlepiej wykorzystać przerwę jesienno-zimową, żeby cały czas rozwijać naszą usługę i w przyszłym roku zapewnić turystom jeszcze lepsze wrażenia z jazdy Lime” – dodaje Damian Kupczak.
W sezonie letnim e-hulajnogi Lime były dostępne w następujących miejscowościach (*pojazdy są nadal dostępne w Trójmieście):
- Ustka
- Władysławowo
- Jastrzębia Góra
- Chałupy
- Chłapowo
- Jastarnia
- Jurata
- Kuźnica
- Kołobrzeg
- Mielno
- Mielenko
- Unieście
- Ustronie Morskie
- Sianożęty
- Łeba
- Gdynia
- Gdańsk
- Sopot
- Darłowo
- Dąbki
- Darłówko
- Bobolin
- Grzybowo
- Dźwirzyno

Raport Bitget Wallet wykazuje, że portfele kryptowalutowe stają się uniwersalnymi centrami finansowymi

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.