Komunikaty PR

Loftowe wnętrze na krakowskiej dzielnicy Krowodrza

2020-12-10  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Neutralna paleta kolorów, wysokie sufity, otwarta przestrzeń i sypialnia na stalowej antresoli, a do tego grzejniki w stylu vintage. Tak prezentuje się 55-metrowe mieszkanie zlokalizowane w starym lofcie na krakowskiej dzielnicy Krowodrza. Architekt Magdalena Załoga z pracowni Lokal Studio inspirowała się charakterystycznymi dla tej okolicy stalowymi konstrukcjami. Projekt spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem i został doceniony w konkursie VASCO Integracja.

Aranżacja mieszkania dla młodego, energicznego studenta wymagała niekonwencjonalnego podejścia. Tym bardziej, że lokal położony w starym lofcie o ponad 4-metrowej wysokości, musiał stać się w pełni funkcjonalnym wnętrzem z wydzieloną strefą do nauki i wypoczynku. Architekt Magdalena Załoga podeszła do tematu odważnie, proponując inwestorowi koncepcję inspirowaną lokalizacją oraz historią budynku.

Odpowiednio wydzielona przestrzeń

Jedynym osobnym pomieszczeniem w tym nietuzinkowym mieszkaniu jest łazienka. W pozostałej, otwartej części ulokowano salon połączony z aneksem kuchennym oraz sypialnię. Niestandardowa wysokość pomieszczenia pozwoliła na wydzielenie strefy prywatnej na stalowej antresoli. Swoje miejsce znalazło tam drewniane łóżko, półki na książki oraz biurko.

Loftowy charakter wnętrza podkreśla surowy, betonowy sufit, a także oszczędna kolorystyka. Dominującą, czarno-białą paletę przełamuje pastelowozielona lodówka SMEG oraz akcenty naturalnego drewna.

Dekoracje i dodatki w stylu retro

Industrialna stylistyka kładzie nacisk na funkcjonalność, szczególnie w przypadku niewielkich mieszkań. Tej zasady trzymała się również arch. Magdalena Załoga, ograniczając do minimum wszelkie dodatki. Dekoracyjną rolę przejęły takie elementy wystroju, jak stylizowane oprawy oświetleniowe oraz widoczne elementy instalacji elektrycznej.

Niewątpliwą ozdobę wnętrza stanowią także żeberkowe grzejniki firmy VASCO Group. Wykonane ze stali pokrytej bezbarwnym lakierem pięknie dopełniają charakter mieszkania. Forma i proporcje stylizowanego na retro modelu Vintage 50 doskonale współgrają z czarną konstrukcją regałów i antresoli, a także z innymi elementami wykończeniowymi.

Biel, czerń i metal

Grzejnik Vintage 50 odnajdziemy też w łazience, konsekwentnie utrzymanej w surowej stylistyce. Białe kafelki, motyw szachownicy na podłodze oraz wyraziste, czarne dodatki w postaci szafki pod umywalkę, armatury i grzejnika tworzą spójną koncepcję, harmonizującą z industrialnym stylem mieszkania.

Projekt Magdaleny Załogi zdobył pierwszą nagrodę w kategorii realizacja 11. edycji konkursu VASCO Integracja. Celem konkursu jest wybór i promocja najlepszych projektów wnętrz, w których zostały zastosowane grzejniki dekoracyjne VASCO. Choć od realizacji krakowskiego loftu minęło kilka lat, surowa industrialna estetyka wzbogacona elementami retro nie straciła nic ze swojej siły – wciąż pozostaje aktualna i pełna wyrazu.

Projektanci: Magdalena Załoga

Powierzchnia mieszkania: 55 m2

Zdjęcia: Ayuko Studio

 

Więcej informacji na stronie: http://www.vascoart.pl/konkurs/#post-12884

Profil Instagram: https://www.instagram.com/vascoart.pl/

O pracowni:

Pracownia projektowa Lokal Studio powstała w 2012 roku i skupia wokół siebie architektów oraz projektantów, dla których projektowanie i aranżacja wnętrz to coś więcej niż tylko praca. https://www.lokalstudio.pl/about

Magdalena Załoga – mgr inż. arch., dyplom Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”

Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Prawo

Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.