Lumix S5 wyróżniony w plebiscycie Fotopolis i Digital Camera Polska
W plebiscycie organizowanym przez serwis fotopolis.pl oraz magazyn Digital Camera Polska, aparat Lumix S5 został wyróżniony jako jeden z najlepszych filmujących aparatów minionego roku. Bezlusterkowiec Panasonic został doceniony nie tylko przez amatorów fotografii, ale również i zawodowców, łączących na co dzień pracę foto i wideo.
Już po raz drugi czytelnicy serwisu fotopolis.pl oraz magazynu Digital Camera Polska głosowali na najlepsze wydarzenia, publikacje oraz produkty fotograficzne minionego roku. Podczas kolejnej edycji plebiscytu, ich uwagę w szczególności zwrócił bezlusterkowy aparat Panasonic Lumix S5, który mianowali jednym z najlepszych filmujących aparatów minionego roku. Lumix S5 zajął tym samym trzecie miejsce w Plebiscycie Fotopolis i Digital Camera Polska.
Zaprezentowany przez Panasonic we wrześniu ubiegłego roku Lumix S5 to hybrydowy, pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy. Wysoka jakość zdjęć i filmów w małym, przenośnym urządzeniu spełnia wymagania pasjonatów fotografii, jak i również profesjonalistów. Najnowszy model z serii S cechuje się wyjątkową jakością zdjęć i filmów w całym zakresie czułości oraz ergonomiczną obudową stworzoną z myślą o twórcach, którzy stawiają jakość na pierwszym miejscu. Pełnoklatkowa matryca CMOS 24,2 MP z technologią Dual Native ISO gwarantuje wyjątkową jakość zdjęć i filmów, podczas kiedy technologia Dual Native ISO daje większą swobodę przy pracy w słabym świetle, eliminując obserwowany zazwyczaj wzrost efektu ziarna w trakcie nagrywania filmów. Funkcje fotografii poklatkowej i nagrywania w zwolnionym tempie rozszerzają możliwości artystyczne, a zdjęcia zrobione w ulepszonym trybie wysokiej rozdzielczości można również zapisywać bezpośrednio w formacie JPEG, gwarantującym niezwykle szczegółowe obrazy w rozdzielczości odpowiadającej 96 megapikselom. To znakomite rozwiązanie w sytuacjach, gdy rozdzielczość jest najważniejsza.
Jednak Lumix S5 to nie tylko fotografowanie, ale również profesjonalne opcje wideo — tryby nagrywania aparatu LUMIX S5 obejmują 10-bitowy zapis wideo 4K 60p 4:2:0 i 4K 30p 4:2:2, a także 8-bitowy zapis wideo 4K bez ograniczeń czasu nagrywania. Podwójna stabilizacja obrazu jest nieodzowna dla twórców będących w ruchu, a szereg funkcji takich jak m.in. preinstalowane V-Log i V-Gamut, wspiera nowe, kreatywne metody prowadzenia narracji.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.