Magiczna podróż do Świętego Mikołaja w Galerii Dominikańskiej już od 25 listopad
Galeria Dominikańska wprowadza najmłodszych i ich rodziny w niezapomniany, świąteczny nastrój, zapraszając do magicznej podróży na Biegun Północny. Już od 25 listopada, przez sześć dni, w galerii będzie kursował specjalny świąteczny pociąg, który zabierze dzieci do samego serca Laponii, by spotkać się ze Świętym Mikołajem.
Ta jedyna w swoim rodzaju atrakcja zaprojektowana została z myślą o wprowadzeniu najmłodszych w atmosferę pełną świątecznych emocji. W wagonikach udekorowanych blaskiem światełek, dźwiękiem kolęd i zapachem pierników, dzieci będą miały okazję przenieść się do magicznego miejsca, gdzie mogą wręczyć swoje listy i opowiedzieć o marzeniach samemu Świętemu Mikołajowi. To wyjątkowa szansa na osobiste spotkanie z najbardziej wyczekiwanym gościem świąt, pełne radości i świątecznych niespodzianek.
Świąteczny pociąg startuje codziennie od 25 do 30 listopada. Cała przygoda trwa około 10-15 minut, a z tej niezwykłej podróży może skorzystać aż 100 osób na godzinę. Na poziomie +1, przy Strefie Rozrywki, Galeria Dominikańska przygotowała dodatkowo świąteczną strefę pełną atrakcji, gdzie dzieci i ich rodzice będą mogli wziąć udział w konkursach, zrobić pamiątkowe zdjęcia i skosztować słodkich upominków. Każdy uczestnik otrzyma słodkiego lizaka, a zdjęcia wykonane na miejscu będą stanowiły piękną pamiątkę tej magicznej przygody.
Jak wziąć udział w podróży?
Aby skorzystać z atrakcji, wystarczy odwiedzić stację Świętego Mikołaja, okazać swoje konto w aplikacji #maszokazje i odebrać bilet na przejażdżkę w Kasie Elfów. Dzięki temu dzieci wraz z rodzicami będą mogły przeżyć wspaniałe chwile, które pozostaną w ich pamięci na długo.
Zapraszamy wszystkich do Galerii Dominikańskiej na wspólne przeżywanie świątecznej atmosfery. Dajmy naszym dzieciom szansę na niezapomniane wspomnienia, a sobie – na magię chwil pełnych radości i świątecznego czaru!
Więcej informacji na stronie https://galeria-dominikanska.pl/ bądź na profilu Fb: https://www.facebook.com/GaleriaDominikanska/.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.