Komunikaty PR

Magnez – energia* życiowa na wyciągnięcie ręki

2021-08-02  |  16:00
Biuro prasowe

Trudno jest ci codziennie rano podnieść się z łóżka? Czujesz przemęczenie pracą i ratujesz się kolejnymi filiżankami kawy? Są takie okresy w naszym życiu, kiedy organizm daje nam wyraźne sygnały. Jeśli odczuwasz ciągłe znużenie, istnieje parę łatwych sposobów, aby mu zaradzić, które mogą cię zainteresować.

Na zmęczenie – magnez!

Kiedy czujemy się zmęczeni, powinniśmy dostarczyć organizmowi dodatkową porcję magnezu, który przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, wspiera prawidłowe działanie układu nerwowego, funkcje psychologiczne oraz pracę mięśni. Ten niezwykle ważny składnik jest zawarty m.in. w kakao, czekoladzie, pestkach dyni, kaszy gryczanej, otrębach pszennych, brązowym ryżu i grochu. Organizm dorosłej kobiety potrzebuje dziennie około 300 mg magnezu, w przypadku mężczyzn jest to około 400 mg. Przykładowo otręby pszenne zawierają 490 mg magnezu na 100 g, płatki owsiane - 129 mg na 100 g, a kasza gryczana - 218 na 100 g. Warto włączyć te produkty do codziennego menu, a chwilach zwiększonego zapotrzebowania na magnez warto pomyśleć o suplementacji.

Zawsze pod ręką

Niezwykle łatwym sposobem na dostarczenie sobie magnezu jest suplement diety w postaci tabletek musujących do rozpuszczania. Warto wybrać taki, który jest bez dodatku cukru i został wzbogacony o witaminy. Plusssz 100% Magnez Forte + B-Complex to tabletki musujące o pysznym pomarańczowo-grejpfrutowym smaku z dodatkiem soku owocowego w proszku. Jest to specjalistyczny preparat zawierający niezbędny dla organizmu magnez, który przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Preparat zawiera również B-complex – 5 najważniejszych witamin z grupy B, m.in. witaminę B6 i B12, które przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Wystarczy jedna tabletka dziennie.

Jeszcze jedna kawka? W porządku, ale…

Pierwszym naszym odruchem, kiedy czujemy zmęczenie, jest sięgnięcie po kawę lub mocną herbatę. Jednak gdy pijemy dużo tych napojów, nie możemy zapominać o magnezie. Warto wtedy wrzucić tabletkę Plusssz 100% Magnez Forte + B-Complex do bidonu i wziąć go ze sobą do pracy czy na uczelnię, aby nie dać się zmęczeniu.

 

Plusssz 100% Magnez Forte + B-Complex – suplement diety bez dodatku cukru, z sokiem owocowym w proszku, w postaci tabletek musujących o pomarańczowo-grejpfrutowym smaku. Zawiera niezbędny dla organizmu magnez, w ilości zapewniającej 100% dziennych Referencyjnych Wartości Spożycia dla osób dorosłych w 1 tabletce, który przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, oraz B-complex – 5 najważniejszych witamin z grupy B. Polecany osobom w stanach zmęczenia i znużenia, w sytuacjach stresowych oraz osobom pijącym kawę i herbatę.

Zawartość opakowania: 20 tabletek po 4 g

Cena: ok. 12 zł

*Magnez przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo Biuro prasowe
2025-05-15 | 17:00

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Pod hasłem „choroby rzadkie” kryje się długa lista różnych i w większości uwarunkowanych genetycznie schorzeń. – Patrząc na te choroby zbiorczo, okazuje
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.