Magnolia Park w trosce o środowisko
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Czy wiesz, jak ważne są pszczoły? Potrafisz je chronić? Chcesz poznać je lepiej? Przyjdź do Magnolia Park na wydarzenie poświęcone tym pożytecznym owadom. Właśnie rozpoczęła się wystawa fotografii, ale to dopiero przedsmak. Majowa akcja składa się z trzech części.
Dzięki nim wzrastają łąki i rozkwitają kwiaty. Za ich sprawą owocują drzewa. Ich rola w ekosystemie jest kluczowa. Mowa oczywiście o pszczołach i innych owadach zapylających. Gdyby ich zabrakło, świat stanąłby przed obliczem katastrofy ekologicznej. Załamałaby się również produkcja żywności. W samej Europie od zapylania przez owady uzależnione jest ponad 4000 odmian warzyw, jak informuje Greenpeace Polska.
Niestety, pszczołom potrzebna jest pomoc – szkodzą im toksyczne pestycydy używane w rolnictwie i zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. – Jest wiele powodów, aby chronić pszczoły. Są one dla nas bardzo ważne i dlatego powinniśmy je lepiej poznać. W trosce o nie i środowisko zorganizowaliśmy rodzinne wydarzenie edukacyjne, którego głównymi bohaterkami są pszczoły i rośliny miododajne. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ekologią oraz codziennym życiem owadów – zachęca Joanna Sawośko-Duda z Multi Poland, dyrektor centrum handlowego Magnolia Park.
Wydarzenie pod nazwą „Pszczoła, mały superbohater” trwa w Magnolia Park od 10 do 31 maja w godzinach otwarcia centrum. W programie są trzy atrakcje główne: wystawa fotografii, strefa edukacyjna i akcja sprzedażowa z nagrodami.
Wystawa fotografii
Pierwszą częścią wydarzenia jest wystawa zdjęć roślin miododajnych. Fotografie są do obejrzenia na piętrze, w okolicy sklepu Zara. Wystawa będzie dostępna do końca maja. Z kolei żywe rośliny miododajne można będzie zobaczyć w pszczelim ogrodzie, w specjalnej strefie edukacyjnej na parterze.
Strefa edukacyjna
Druga część wydarzenia, dostępna od 11 do 15 maja, to wyjątkowa strefa edukacyjna, a w niej: gigantyczna pszczoła, strój i inne atrybuty pszczelarza oraz wiele ciekawostek z życia owadów. – Mało kto wie, że do wytworzenia zaledwie kilograma miodu pszczoły muszą zebrać nektar pochodzący aż z kilku milionów kwiatów – zauważa Joanna Sawośko-Duda.
– Ciekawostki o pracy i życiu pszczół, a także o tym, jak każdy z nas może im pomóc, prezentowane będą na tablicach edukacyjnych – zapowiada.
Akcja z nagrodami
Trzecią częścią wydarzenia „Pszczoła, mały superbohater” to akcja dla klientów, w której do odebrania za zakupy będą karty podarunkowe i saszetki z mieszkanką nasion do samodzielnego zasadzenia roślin miododajnych. Aby dostać nagrodę, wystarczy w sobotę, 15 maja zrobić zakupy na kwotę 150 zł (na maksymalnie dwóch paragonach) i zgłosić się do punktu wydawania nagród w okolicach sklepu Super-Pharm.
Magnolia Park zachęca do wzięcia udziału w proekologicznym wydarzeniu i jednocześnie przypomina o bezpieczeństwie: – Odwiedzając nasze centrum, pamiętajmy o podstawowych zasadach: zachowaniu dystansu, zakrywaniu ust i nosa, a także dezynfekcji rąk. Zapewniam, że dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy czuli się u nas komfortowo i bezpiecznie – podkreśla Joanna Sawośko-Duda.
Bezpłatne maseczki i rękawiczki można odebrać w Punkcie Informacyjnym. Pojemniki z płynem do dezynfekcji są rozmieszczone w całym centrum. Elementy infrastruktury wspólnej, często dotykane, są regularnie dezynfekowane. Tam, gdzie to możliwe, wejścia i wyjścia zostały rozdzielone w sposób umożliwiający komunikację jednokierunkową. Pod koniec kwietnia ponownie poświadczony i zaktualizowany został certyfikat SafeGuard, który jest potwierdzeniem, że Magnolia Park zapewnia klientom w pełni bezpieczne warunki korzystania z centrum.
![SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_2138823636,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
![Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025](/files/_uploaded/glownekonf_578768766,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.