Komunikaty PR

Majówka w domu – „inna” nie musi znaczyć „gorsza”

2020-04-30  |  13:30
Biuro prasowe

Tegoroczna majówka dla wielu osób będzie inna niż zwykle. Bezpieczniej spędzić ją w gronie najbliższych we własnym domu, a huczne imprezy z grillem i wycieczki lepiej odłożyć na później. Ci, którzy mają ogród mogą się czuć szczęściarzami, ale nawet balkon czy po prostu to, co mamy w mieszkaniu, możemy z powodzeniem wykorzystać, by długi majowy weekend spędzić w wyjątkowy sposób.

Odświętny nastrój może nam towarzyszyć niezależnie od tego, w jakich warunkach będziemy celebrować 1 i 3 maja. Sposobów na to nie brakuje.

Towarzysko, ale bezpiecznie

– Tym, którzy nie dysponują nawet najmniejszym balkonem, nie wspominając o ogrodzie, pozostają własne cztery ściany. Jeśli co roku podczas weekendu majowego spotykaliśmy się z przyjaciółmi, zróbmy to również w tym – tylko wirtualnie. Niech każdy przygotuje sobie ulubione przekąski i napoje, odświętnie się wystroi i… odpala wideoczat ze znajomymi. Przed ekranem komputera możemy rozmawiać, wygłupiać się, tańczyć, a nawet grać w gry towarzyskie, np. kalambury – mówi ekspertka marki KiK i dodaje: by było ciekawiej, możemy się nawet umówić na imprezę tematyczną i przygotować odpowiednie przebrania (tropiki, „dres party”, elegancki bal, motywy z waszego ulubionego filmu – ogranicza nas tylko wyobraźnia!).

Taka wirtualna impreza ma swoje plusy – nie musimy się martwić o dojazd, a zaoszczędzony czas przed spotkaniem możemy poświęcić na zrobienie manicure czy układanie włosów. Natomiast kiedy zabawa już dobiegnie końca, w trybie ekspresowym znajdziemy się we własnym łóżku, bez potrzeby czekania na transport.

Piknik bez wychodzenia z domu

Załóżmy jednak, że weekend majowy wolelibyśmy spędzić spokojniej i w miarę możliwości w otoczeniu przyrody. – Mamy balkon? Doskonale. Podłogę wyłóżmy dywanikami łazienkowymi, matami do ćwiczeń, karimatami – w zależności od tego, co mamy w domu. Na tej „izolacyjnej” warstwie ułóżmy koce lub narzuty i porozrzucajmy poduszki. Do tego możemy porozwieszać – np. na ścianie, pod sufitem, na samych barierkach lub przeciągając je od balustrady do okien – sznury lampek. Najwygodniejsze będą te na baterie. Warto wybrać takie, które są kolorowe lub mają ciekawe kształty – będą prezentować się ładnie zarówno w dzień, jak i kiedy się ściemni – radzi ekspertka KiK. Po co to wszystko? – By wygodnie urządzić sobie balkonowy piknik! – odpowiada. Z owocową sałatką, ciasteczkami, własnoręcznie wyciśniętymi sokami lub lemoniadą, ale też kanapkami, sałatkami, a nawet lodami czy deską serów, jeśli to właśnie lubimy. – Mimo że tak naprawdę jesteśmy w domu, nie zapominajmy o serwetkach i ładnej zastawie – przeciwnie, użyjmy lampek do wina i eleganckich talerzyków, które być może balibyśmy się transportować do parku w koszu. To naprawdę dodaje wyjątkowej atmosfery nawet najprostszemu posiłkowi – przekonuje specjalistka związana z marką KiK.

A co, jeśli pogoda nie dopisze albo nie jesteśmy w gronie szczęśliwców posiadających duży balkon? – W tym przypadku piknik możemy zrobić na środku uprzątniętego nieco z mebli salonu albo zmienić odrobinę plany i zbudować – razem z dziećmi, partnerem czy współlokatorami – przytulny fort z poduszek, koców, a nawet kołder. Być może do podparcia „namiotu” przyda się kij od mopa albo przywiążemy sznurkiem lekką zasłonkę do żyrandola? Możliwości jest wiele, a projektowanie i budowa fortu mogą być tak samo dobrą zabawą, jak późniejsze korzystanie z niego. W środku natomiast możemy zajadać się różnymi pysznościami – np. zgrillowanymi w piekarniku z odpowiednią funkcją lub na specjalnej patelni warzywami, kiełbaskami albo innymi przysmakami, bez których nie wyobrażamy sobie majówki – wylicza ekspertka KiK.

W ogrodzie – coś nietypowego

Ci, którzy mogą pochwalić się własnym ogrodem, pewnie już mają wizję swojej majówki. Ale może by tak urozmaicić te dni o coś ekstra? Nic skomplikowanego i wymagającego dużych nakładów finansowych, ale zarazem coś, co odróżni ten czas od zwykłych weekendów.
Jeśli mamy dzieci możemy np. zorganizować w ogrodzie tor przeszkód, przez który kolejno będzie się przedzierać każdy członek rodziny. Przydadzą się skrzynki, sznury, drewniane patyki, drabina – wszystko zależy od wieku i sprawności pociech – podpowiada ekspertka KiK i dodaje: jeśli nie mamy w sobie żyłki inżyniera to może szukanie skarbów? W wersji bardziej skomplikowanej: z narysowaną mapą, w prostszej – bez. Skarbami mogą być np. słodycze lub drobne zabawki. Oprócz tego, zamiast typowego grilla, możemy jednego wieczora zorganizować dzieciom ognisko – z kiełbaskami, chlebem, a nawet piankami na patykach, pieczonymi w żarze ziemniakami i wspólnym oglądaniem nocnego nieba. W dobie elektrycznych grilli i piecyków takie tradycyjne ognisko może naprawdę okazać się dla dzieci niezapomnianym przeżyciem!

Co jeszcze można robić podczas majówki, by była wyjątkowa? Może po prostu… nic.  Pamiętajmy – to, że kartka w kalendarzu pokazuje taką, a nie inną datę, nie znaczy, że musimy świętować „jak wszyscy”. Nie brakuje osób, dla których największą przyjemnością jest spacer po lesie, zaszycie się w kącie z książką czy ręczne malowanie figurek z ulubionej gry planszowej albo układanie puzzli. Jeśli to sprawia nam radość i pozwoli zapomnieć o mało przyjemnej rzeczywistości, nie powinniśmy mieć wyrzutów sumienia. Nie dajmy się przekonać, że to „strata czasu” – dbanie o dobre samopoczucie nigdy nią nie jest!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.