Makaron z krewetkami i suszonymi pomidorami w paskach w oleju z ziołami OLE!
SKŁADNIKI:
- 200g makarony typu tagliatelle
- 200g mrożonych krewetek
- natka pietruszki
- 2 ząbki czosnku
- 1 papryka chilli
- 20g masła
- 2 łyżki oliwy
- pomidorki koktajlowe
- Suszone pomidory w paskach w oleju z ziołami OLE!
- sól, pieprz
- Makaron gotujemy al dente w osolonej wodzie.
- Krewetki rozmrażamy i płuczemy.
- Na patelni rozpuszczamy masło. Ząbki czosnku kroimy na cienkie plasterki wraz z papryczką
i wrzucamy do rozpuszczonego masła. Trzymamy na ogniu stale mieszając, aby nie spalić czosnku. Wrzucamy krewetki. Smażymy około 2minuty. - Po tym czasie dodajemy posiekaną natkę pietruszki, pomidorki koktajlowe oraz suszone pomidory w paskach w oleju z ziołami OLE!
- Smażymy jeszcze minutę. Dodajemy oliwę, ugotowany makaron i doprawiamy do smaku. Podajemy od razu.
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.